moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dołącz do sportowców w mundurach!

Do 13 października zawodnicy mogą zgłaszać się do wojska w ramach „Akcji rekrutacja”. – Wybierzemy 20 sportowców, dla których mamy etaty w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym – mówi płk Tomasz Bartkowiak, szef CWZS. W rekrutacji mogą wziąć udział zawodnicy mający polskie obywatelstwo, uprawiający sporty indywidualne, powołani do kadry narodowej.

– Akcja skierowana jest do sportowców, którzy nie służyli w armii, nie są żołnierzami rezerwy i nie brali udziału w szkoleniu podstawowym. Przede wszystkim liczymy na zawodników, którzy będą mogli reprezentować Wojsko Polskie na IV Wojskowych Igrzyskach Zimowych w takich dyscyplinach jak biatlon, wspinaczka sportowa, biegi narciarskie, snowboard, narciarstwo wysokogórskie i narciarstwo alpejskie – wyjaśnia płk Tomasz Bartkowiak. Dodaje, że 20 etatów, które udało się wygospodarować dla sportowców, to rezultat ostatniej reorganizacji sportu wyczynowego w Wojsku Polskim, czyli scalenia pięciu zespołów sportowych w jedną, centralną strukturę.

 

REKLAMA

– Jeśli jesteś sportowcem, sport jest twoją pasją i wiążesz z nim przyszłość, a jednocześnie chciałbyś służyć w Wojsku Polskim, to „armia mistrzów” jest dla ciebie. Dołącz do nas! – zachęca szer. Sandra Drabik, która ostatnio wywalczyła brązowy medal na 58. Wojskowych Mistrzostwach Świata w Boksie. Bokserka podkreśla, że utworzenie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego było bardzo dobrym projektem. – Dzięki temu, że jestem w szeregach CWZS, mogę służyć w wojsku i jednocześnie skupić się na karierze sportowej. Takie rozwiązanie to dla mnie duże wsparcie nie tylko finansowe, lecz także zabezpieczenie na przyszłość – przyznaje zawodniczka w rozmowie z „Polską Zbrojną”.

W „Akcji rekrutacja” mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, legitymujące się polskim obywatelstwem, zdolne do służby wojskowej, będące członkami polskiej kadry narodowej, uprawiające indywidualne dyscypliny sportu. Spośród zgłoszonych kandydatów komisja pod przewodnictwem ppłk. Mariusza Denkewicza z CWZS wytypuje na rozmowy kwalifikacyjne do 50 osób. Trzydzieści z nich zostanie zakwalifikowanych na szkolenie podstawowe, czyli na tzw. służbę przygotowawczą, podczas której będą uczyć się podstaw wojskowego rzemiosła. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej 20 zawodników żołnierzy zostanie skierowanych do pełnienia służby w CWZS. – 10 kandydatów, którzy po rozmowach kwalifikacyjnych zakończą szkolenie podstawowe, lecz nie znajdą się w gronie zawodników mających największą liczbę punktów, umieścimy na liście rezerwowych. Będą mieli pierwszeństwo podczas przyjęć na etat zwalniany przez zawodnika, któremu skończył się kontrakt z wojskiem – mówi płk Bartkowiak.

Podczas rekrutacji można zdobyć punkty przede wszystkim za medale z igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy (seniorów, młodzieżowców i juniorów). Na punkty mają szansę także zawodnicy reprezentujący dyscypliny preferowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego CISM oraz ci, którzy mogą uzupełnić drużynę lub sztafetę celującą w zdobycie na zawodach CISM złotego medalu. Punktowany będzie także wiek i gotowość do udziału w akcjach promujących pozytywny wizerunek Sił Zbrojnych RP. – Promujemy również absolwentów szkół, którzy kształcili się w klasach mundurowych. Otrzymają oni dodatkowe trzy punkty do punktacji – dodaje szef CWZS.

Jak się zgłosić? Wszyscy sportowcy zainteresowani udziałem muszą przygotować trzy dokumenty: kwestionariusz osobowy, CV oraz zaświadczenie o przynależności do kadry narodowej. Kopie (oryginały trzeba zabrać na rozmowę kwalifikacyjną) należy przesłać do 13 października na adres e-mailowy: cwzs.sekretariat@ron.mil.pl.

Regulamin konkursu oraz kwestionariusz do wypełnienia dostępne są na stronie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

SZUS

autor zdjęć: CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Reforma administracji wojskowej
 
W Sejmie o kondycji PGZ
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Zespół NATO na bojowo
Śladem „białych kurierów”
Bryza na południowej flance
Nauka kruszenia lodu
Paczki świąteczne od PGZ
SOMA dla specjalsów
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Harduny dla strażaków?
Afganistan. Czas wracać do domu
Na granicy nieco spokojniej
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
Legioniści wkraczają do Warszawy
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Nastał dzień krwi i chwały…
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
W jedynym słusznym kierunku
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
Obowiązkowe szczepienia dla żołnierzy?
Mielec wraca do odrzutowców
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Orlik po raz dziesiąty
Święto żołnierzy artylerii
F-16 lecą na Litwę
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
35 medali wojskowych pływaków
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Pierwsze Żmije na granicy
Lekcja wojska od górali
Oczy na wschodnią flankę
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Niespokojna granica
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Aktywność migrantów powoli spada
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
W BBN o sytuacji na granicy
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
Hybrydowa agresja ze Wschodu
„Murem za polskim mundurem”
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
O Polskę walczyli u boku Napoleona
Sojusznicze wsparcie na granicy
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
„Tumak ’21” na finiszu
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO