moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach

Dziewięć medali zdobyli wojskowi sportowcy na czempionatach, które zakończyły się w miniony weekend. Na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim brąz wywalczyła szer. rez. Klaudia Zwolińska. Po dwa złote, srebrne i brązowe medale przywieźli strzelcy z mistrzostw Europy, lekkoatleci zaś – złoto i srebro z krajowego czempionatu w biegu ulicznym na 10 km.

Z jednym medalem wrócili z Augsburga reprezentanci Polski w kajakarstwie górskim, którzy rywalizowali w Niemczech o miejsca na podium mistrzostw świata. Brąz wywalczyła drużyna kobiet w konkurencji K-1. Po medal, zresztą pierwszy w historii zdobyty przez polskie kajakarki górskie na światowym czempionacie, popłynęły: szer. rez. Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. Na najwyższym stopniu podium stanęły Niemki, a drugie miejsce zajęły Słowenki. Szer. rez. Klaudia Zwolińska jest jednym ze sportowców, którzy uczestniczyli w programie „Akcja rekrutacja”, zachęcającym zawodników do wstępowania do armii. Młoda zawodniczka w Augsburgu zajęła też szóste miejsce w rywalizacji indywidualnej w konkurencji K-1 oraz 14. w kanadyjkach i 15. w slalomie ekstremalnym.

Z kolei sześć medali wywalczyli strzelcy, którzy reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy w strzelaniu z karabinu na dystansie 300 m. W Zagrzebiu 55 zawodników z 14 państw rywalizowało w dziewięciu konkurencjach. Biało-Czerwoni zdobyli po dwa złote, srebrne i brązowe krążki. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: st. szer. Tomasz Bartnik – w rywalizacji open w strzelaniu z trzech postaw – oraz st. kpr. Karolina Kowalczyk i Daniel Romańczyk – w konkurencji karabin dowolny leżąc mix. Bartnik triumfował z wynikiem 587 pkt. Drugie miejsce zajął Austriak Bernhard Pickl (586 pkt), a trzecie Szwajcarka Silvia Guignard (583). W meczu zaś o złoto polski duet wygrał 17:9 ze szwajcarską parą Guignard – Gilles Dufaux.

REKLAMA

Na strzelnicy w Zagrzebiu st. szer. Tomasz Bartnik wywalczył również srebro w konkurencji karabin dowolny – trzy postawy. Strzelec z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego przegrał tylko z Węgrem Istvanem Penim. Złoty medalista uzyskał 586 pkt, a Polak o trzy mniej. Z kolei drugie srebro dla Polski zdobyła st. kpr. Karolina Kowalczyk w strzelaniu z karabinu dowolnego w postawie leżącej. Polka, z dorobkiem 595 pkt, przegrała o dwa oczka ze Szwajcarką Anją Senti.

Z kolei oba brązowe medale strzelcy wywalczyli w rywalizacji drużynowej w strzelaniu z trzech postaw. Plut. Sylwia Bogacka, st. kpr. Karolina Kowalczyk i st. szer. Paula Wrońska w meczu o trzecie miejsce pokonały 17:3 reprezentantki Estonii. Z kolei Biało-Czerwoni w składzie: chor. Robert Kraskowski, st. szer. Tomasz Bartnik i szer. Maciej Kowalewicz w pojedynku o brąz wygrali 16:10 z drużyną z Finlandii.

Reprezentanci Wojska Polskiego bardzo dobrze spisali się również w mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Na trasie w Gdańsku tytuł mistrzowski wywalczył st. szer. Adam Nowicki, a wicemistrzowski st. kpr. Arkadiusz Gardzielewski. Biegacz z 12 Dywizji Zmechanizowanej triumfował z czasem 29 min 20 s i tylko o sekundę wyprzedził na finiszu starszego kolegę z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Brązowy medal zdobył Mateusz Kaczor z Optimy Radom, który do zwycięzcy stracił 42 s. Mistrzostwa odbyły się w ramach 28. Biegu św. Dominika. Dla mistrza i wicemistrza kraju start w Gdańsku był sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Monachium, w których mają szansę reprezentować Polskę w rywalizacji na trasie maratonu.

 

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

dodaj komentarz

komentarze


Collective Defense is Priority
 
Siła WOT
Patriotyzm to nie frazes
Jastrzębie nad Słowacją
Alianci z AK
Polskie Państwo Podziemne powstało 83 lata temu
Znamy najlepsze Wydarzenie Historyczne Roku
„Tygrys ’22”, czyli oczy na Ukrainę
Włoscy lotnicy w Malborku
Desant czeka na nowych żołnierzy
Z miłości do Ojczyzny”. Stanisław Rusowicz „Góral”
„Trenuj z wojskiem” – by czuć się bezpiecznie
Polska wzmacnia Baltic Air Policing
Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
System zwalczania BSL
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
Półmaratończycy na medal
Nowy znak specjalny komandosów
Zostań stypendystą MON-u
Desant pod Arnhem
Raptory już w Polsce
MSPO. Poznajcie prawdopodobnego następcę Erawy
Powrót do korzeni
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
„Rekin” grasuje na Bałtyku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Putin sięga po rezerwy
Premier w Żelaznej Dywizji
Drony w WOT
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
„Z miłości do Ojczyzny”. Wanda Thun „Wandzia”
Od Chersonia po Krym
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Ukraińska kontrofensywa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO stawia na drony
„Z miłości do Ojczyzny”. Zbigniew Piasecki, „Czekolada”
„Rekin” dobił do brzegu
WAT z myślą o przyszłości
Brunatny najazd
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Śladem profesjonalistów
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Początek oficerskiej drogi
Wojska OT mają pięć lat!
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
Strategiczne partnerstwo polsko-brytyjskie
Dublet pięciobojowych sztafet
Raptory lecą do Polski
Przygotowani na kryzys
Ile Polska straciła podczas II wojny
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Palili się do zwycięstwa i wygrali
Czerwona agresja
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Manewry 18 Dywizji w Nowej Dębie
Rekordowy limit dla przyszłych oficerów
Czynnik ludzki kluczem odporności państwa oraz jego sił zbrojnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO