Buzdygany – nagrody miesięcznika „Polska Zbrojna” – zostały przyznane po raz trzydziesty.
Ideą Ireneusza Czyżewskiego, redaktora naczelnego „Żołnierza Polskiego”, później „Polski Zbrojnej”, było wyłuskiwanie ludzi, którzy realnie wpływali na rozwój Wojska Polskiego i postrzeganie polskiej armii na arenie krajowej i międzynarodowej. I tak przez niego ustanowiona nagroda, decyzją kapituły składającej się z kierownictwa redakcji oraz laureatów nagrody z poprzedniego roku, trafiała w ręce szeregowych i generałów, cywilów, dziennikarzy i sportowców.
Buzdygan, określany „wojskowym Oscarem”, przez 30 lat zdobył status prestiżowej nagrody. Dziś statuetka repliki XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej jest w posiadaniu ponad 250 wyróżnionych laureatów. Wybór jednoręcznej broni obuchowej to nie przypadek. Buzdygan symbolizuje siłę, wiedzę, umiejętności i odwagę, ale też nieszablonowe podejście do zadań i powierzonych obowiązków. Takimi właśnie cechami wyróżniają się laureaci naszej nagrody. Co ciekawe, Buzdygany, które są przyznawane za siłę i determinację w działaniu, również tę siłę dają. Nagrodzeni często podkreślają, że wyróżnienie stało się dla nich pewnego rodzaju napędem do dalszej aktywności i zobowiązaniem do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju sił zbrojnych.
Jako redakcja miesięcznika „Polska Zbrojna” jesteśmy dumni, że możemy kultywować piękną tradycję wojskowej nagrody, czujemy się również zobowiązani do dbania o to, aby zawsze trafiała w ręce najlepszych. Renoma nagrody wśród społeczności wojskowej daje nam poczucie, że jest ona bardzo potrzebna, a nasza praca na rzecz upowszechniania wojskowych talentów przynosi oczekiwane rezultaty w postaci promocji fantastycznych osób, które swoje serca oddają Wojsku Polskiemu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom Buzdyganów i życzymy im powodzenia oraz sukcesów w dalszej pracy i służbie.