moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Lądowcy najlepszymi sportowcami w wojsku

Współzawodnictwo w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim po raz trzeci z rzędu wygrała reprezentacja Wojsk Lądowych. Ekipa oparta głównie na żołnierzach 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wyprzedziła o 18 punktów drużynę Wojsk Lądowych 2. Trzecie miejsce zajęli sportowcy z Sił Powietrznych.

Po drużynowym zwycięstwie reprezentantów Wojsk Lądowych 1 w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej humory dopisywały ekipie z Żagania. Pancerniacy z ośmiu obowiązkowych Mistrzostw Wojska Polskiego wygrali drużynowo trzy: w piłce siatkowej, pokonywaniu OSF i pływaniu.

W końcowym sukcesie pierwszej reprezentacji Wojsk Lądowych, oprócz zawodników z żagańskiej 11 LDKPanc, duży udział mieli również przedstawiciele między innymi 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, wrocławskiego Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, 1 Pułku Saperów w Brzegu, 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. – Plan wykonaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z trzeciego z rzędu zwycięstwa – mówi mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 LDKPanc. – Zobaczymy, jak będzie w przyszłym roku. Na pewno nie odpuścimy. Nie mówię, że wygramy, ale obiecuję, iż będziemy walczyć o obronę pozycji lidera – dodaje major.

Zawodnicy z Wojsk Lądowych 1 końcowe zwycięstwo we współzawodnictwie zapewnili sobie już przed ostatnimi mistrzostwami w biegach przełajowych, które odbyły się w Bydgoszczy. Na kończące rywalizację zawody mogli nie jechać. Mieli 20 punktów przewagi nad reprezentacją Wojsk Lądowych 2. Za zwycięstwo drużynowe w mistrzostwach Wojska Polskiego można było uzyskać 18 oczek i tyle zdobyli biegacze z WL 2. Przełajowcy z WL 1 uplasowali się na drugiej pozycji i wywalczyli tym samym 16 punktów i w końcowej tabeli współzawodnictwa wyprzedzili najgroźniejszych konkurentów o 18 oczek.

Kapral Adam Marcinkowski dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa reprezentacji Wojsk Lądowych 1 we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Wywalczył dwa złote medale (indywidualnie i drużynowo) w konkurencji pokonywania Ośrodka Sprawności Fizycznej.

Za to do końca trwała zacięta walka o trzecią lokatę w rankingu. Lotnicy wskoczyli na podium dopiero po zakończeniu ostatniej konkurencji mistrzostw rozgrywanych na trasie w bydgoskim  Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. O trzecim miejscu w całym współzawodnictwie rozstrzygnął finisz sztafet męskich w biegach przełajowych. – Brązowy medal w przełajach, który dał nam również trzecią lokatę w końcowej tabeli, wywalczyliśmy dzięki wspaniałemu finiszowi st. szer. Tomasza Lubkiewicza. Biegł on jako ostatni w sztafecie Wojsk Lądowych 4 i wyprzedził zawodnika z ekipy Wojsk Lądowych 3. Dzięki temu drużynowo zajęliśmy w Bydgoszczy trzecie miejsce – mówi mjr Tomasz Bartkowiak z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Sił Powietrznych. – W zeszłym roku to my przegraliśmy z Inspektoratem Wsparcia całe współzawodnictwo jednym punktem. Tym razem o oczko jesteśmy lepsi – dodaje major.

Zacięta rywalizacja trwała nie tylko o trzecie miejsce w końcowym rankingu. O siódmą lokatę walczyły trzy reprezentacje. Ostatecznie wywalczyli ją sportowcy z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wyprzedzili o jeden punkt reprezentację Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz o dwa – Wojsk Lądowych 4. O dziesiątą pozycję walczyli natomiast przedstawiciele Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z żandarmami. Lotnicy okazali się lepsi zaledwie o jeden punkt.

W przypadku remisu w końcowym współzawodnictwie o wyższym miejscu w klasyfikacji zadecydowałaby większa ilość punktów w mistrzostwach obowiązkowych, w drugiej kolejności w mistrzostwach nieobowiązkowych, a w trzeciej wyższe miejsce zajęte drużynowo w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej.

Do punktacji w tegorocznym współzawodnictwie liczyły się wyniki ośmiu zawodów obowiązkowych (mistrzostwa Wojska Polskiego w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa, strzelanie z kbk AK, strzelanie z pistoletu wojskowego, bieg patrolowy, pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, biegi na orientację, biegi przełajowe i pływanie) oraz trzy najlepsze wyniki uzyskane w siedmiu zawodach nieobowiązkowych (mistrzostwa Wojska Polskiego w następujących dyscyplinach: judo, strzelectwo pneumatyczne, półmaraton, tenis stołowy, maraton, koszykówka). Za zwycięstwo drużynowe w mistrzostwach zwycięzca otrzymywał 18 punktów, za drugie miejsce można było otrzymać 16 oczek, za trzecie – 15, czwarte – 14 itd.

Wyniki współzawodnictwa w sporcie powszechnym w 2013 roku

1. Wojska Lądowe 1 / 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej – 184 punkty (w tym 130 za zawody obowiązkowe i 54 za trzy najlepsze wyniki w zawodach nieobowiązkowych)
2. Wojska Lądowe 2 / 12 Dywizja Zmechanizowana – 166 (118, 48)
3. Siły Powietrzne – 160 (114, 46)
4. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – 159 (114, 45)
5. Marynarka Wojenna – 149 (101, 48)
6. Wojska Lądowe 3 / 16 Dywizja Zmechanizowana – 133 (86, 47)
7. Dowództwo Garnizonu Warszawa – 125 (84, 41)
8. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych Wrocław – 124 (80, 44)
9. Wojska Lądowe 4 – 123 (86, 37)
10. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych Dęblin – 88 (59, 29)
11. Żandarmeria Wojskowa – 87 (66, 21)
12. Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa – 78 (56, 22)
13. Akademia Marynarki Wojennej Gdynia – 72 (42, 30)
14. Instytucje Centralne MON – 42 (19, 23)
15. Wojska Specjalne – 36 (14, 22)
16. Akademia Obrony Narodowej Warszawa – 23 (8, 15).
szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
 
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Śnieg może być groźną bronią
„Avenger” na Monte Cassino
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Nowy szef CWCR
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Nowoczesna łączność dla armii
Spadochroniarze na Podlasiu
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Dobrowolsi – czas start!
Rakietowy szach
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Lekcje z frontu
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Szef MON-u w Brukseli
Którą drogą do armii?
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Air Show ’25 – do zobaczenia
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zamiana po włosku
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Roszady personalne w PGZ-ecie
Lista trupich główek
Mocny sygnał od NATO
Offset dla „Wisły”
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Skromny początek wielkiej wojny
Zachód przeciwko „korsarzom”
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Cud w Trewirze
Zimowy sprawdzian podchorążych
Rusza kwalifikacja wojskowa
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Invictus w zimowym stylu
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Bruksela przed szczytem
Wojna o porządek świata
Pierwszy skok
W rezerwie pasywnej będą oceny
Eurofightery znowu w Polsce
Liban uznany za strefę działań wojennych
Ślubowanie kadetów OPW
Podwójny Półmaraton Komandosa
Abramsy pod dobrą opieką
Zielone światło dla Barbary
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO