moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kapral Krystyna Pałka i spółka gotowi do startów

Kadra narodowa biatlonistów wyjechała na ostatnie zgrupowanie przed nowym sezonem. Do zaplanowanego na 23 listopada początku rywalizacji, zawodnicy będą się przygotowywać w Szwecji. Najważniejsze starty czekają ich w lutym, na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W siedmioosobowym składzie znalazło się pięcioro żołnierzy z kapral Krystyną Pałką na czele.


Z podkrakowskiego lotniska w Balicach z trenerem kadry narodowej Adamem Kołodziejczykiem odlecieli: kpr. Krystyna Pałka, st. szer. Magdalena Gwizdoń, st. szer. Paulina Bobak, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, st. szer. Krzysztof Pływaczyk i st. szer. Łukasz Szczurek. Do tej siódemki dołączy jeszcze utalentowana juniorka z Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko Kinga Mitoraj. Zgrupowanie w szwedzkim Idre jest dla kadrowiczów ostatnim etapem przygotowań do sezonu 2013/2014, w którym imprezą numer jeden będą XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Zawodniczki oraz trener kadry narodowej nie chcieli mówić o medalowych szansach na docelowej imprezie czterolecia. – Mamy dobrą drużynę, kilka zawodniczek mogących rywalizować na wysokim poziomie, ale nie wiemy, jak zaprezentują się rywalki. Czy te nasze przygotowania pozwolą na to, aby w sezonie zajmować czołowe miejsca? Na te pytania odpowiedź otrzymamy już podczas pierwszych startów w Pucharze Świata – stwierdził trener Adamem Kołodziejczyk.

– Swoje cele związane z występem na igrzyskach wolę zostawić dla siebie – podkreśliła kpr. Krystyna Pałka. – Bardzo lubię bieg masowy. Chciałabym pokazać się w nim z dobrej strony. Gdybym zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce, byłoby świetnie. W naszej dyscyplinie ciężko jest odpowiadać przed zawodami na pytanie dotyczące miejsc. Biatlon to wielka loteria – dodała.

Niedawno awansowana do stopnia kaprala wicemistrzyni świata w biegu pościgowym we wrześniu nie uczestniczyła w pierwszym zagranicznym zgrupowaniu przygotowawczym do nowego sezonu. W tym czasie uczyła się w Szkole Podoficerskiej w Poznaniu. – Nie zaniedbywałam jednak treningów. Po zajęciach chodziłam na strzelnicę. Chciałam podziękować Siłom Powietrznym za umożliwienie mi treningów i fachową pomoc trenera strzelectwa – mówi kpr. Krystyna Pałka. – W Poznaniu również dużo biegałam – dodaje biatlonistka.

Od czerwca nowym trenerem strzelectwa polskich reprezentacji biatlonowych jest Krzysztof Rymski, który przez 20 lat pracował z naszymi najlepszymi strzelcami. Kapral Krystyna Pałka przyznaje, że choć strzelanie w biatlonie sporo różni się od tego „zwykłego”, to dobrze jest skorzystać z doświadczeń szkoleniowca, który pracował tylko ze strzelcami. – Fajnie mieć dodatkową parę oczu, która z zupełnie innej strony patrzy na nasz trening. Bardzo dobrze jest popracować z doświadczonym, dobrym trenerem. A czy ta praca przyniesie efekty? Po samych treningach trudno powiedzieć, gdyż na zawodach zupełnie inaczej się strzela – twierdzi wicemistrzyni świata.

Biatloniści olimpijski sezon otworzą 23 listopada zawodami o Puchar IBU (International Biathlon Union – Międzynarodowa Federacja Biatlonu). Natomiast dzień później zainaugurują starty w Pucharze Świata. W lutym odbędą się natomiast najważniejsze zawody tego sezonu – w Soczi biatloniści walczyć będą o medale igrzysk olimpijskich. Zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie będą mieli jeszcze jedną kluczową imprezę – wystąpią na wojskowych mistrzostwach świata.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Eurofightery znowu w Polsce
 
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Mocny sygnał od NATO
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Nowy szef CWCR
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Zamiana po włosku
Bruksela przed szczytem
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Leopardy jadą na poligon
Wojenny bohater na szubienicy
Kleszcze dla wojska
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Nowoczesna łączność dla armii
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Offset dla „Wisły”
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Air Show ’25 – do zobaczenia
Dobrowolsi – czas start!
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Priorytety dla armii
Wielki test w West Point coraz bliżej
Którą drogą do armii?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Telefon zaufania dla żołnierzy
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Palmiry – miejsce kaźni
Zachód przeciwko „korsarzom”
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Wojna o porządek świata
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Zimowy sprawdzian podchorążych
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Abramsy pod dobrą opieką
Lista trupich główek
Tajna misja polskiej agentki
Polska przystań brytyjskich jeńców
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Podwójny Półmaraton Komandosa
Będzie za co kupić koreańską broń

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO