moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wiatr wygrał z biatlonistami

W ostatnim dniu pierwszej serii biatlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund miały się odbyć biegi na dochodzenie. Niestety, z powodu zbyt silnego wiatru rywalizację pań przerwano w momencie, gdy czołowe zawodniczki zakończyły trzecie strzelanie. Natomiast bieg panów odwołano. 6 grudnia w austriackim Hochfilzen rozpocznie się druga seria zawodów o Puchar Świata.

Kpr. Krystyna Pałka w biegu na dochodzenie zaliczyła trzy strzelania. Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy w anormalnych warunkach tylko raz nie trafiła do celu.

Przed startem pań w biegu na dochodzenie nic nie wskazywało na to, że aura sprawi organizatorom dużo kłopotów. Wśród 60 zawodniczek na trasę wyruszyły trzy Polki. Prowadząca po sprincie Norweżka Ann Kristin Flatland na pierwszym strzelaniu oddała jeden niecelny strzał i wyprzedziła ją bezbłędna na strzelnicy Daria Domraczewa. Białorusinka na trasę biegu na dochodzenie wyruszyła jako czwarta ze stratą 24 s do Flatland. Po drugiej wizycie na strzelnicy Norweżka jednak powróciła na pierwszą pozycję. Tym razem ona była bezbłędna, a jedną karną rundę biegała Białorusinka. Po trzecim strzelaniu jako pierwsza ze strzelnicy wybiegła Domraczewa. 18,2 s za nią Flatland, a 54,5 s straty do Białorusinki miała trzecia Rosjanka Olga Zajcewa. Kilka minut później rywalizację pań przerwali sędziowie.

Silny wiatr już bardzo zakłócił rywalizację podczas pierwszego strzelania. Akurat zaczął mocniej wiać, kiedy na strzelnicy zameldowały się zawodniczki zajmujące po sprincie miejsca w drugiej części stawki. W trudnych warunkach zawodniczki miały kłopoty z trafieniem do czarnych krążków. Pięć niecelnych strzałów oddała Monika Hojnisz, a cztery kpr. Krystyna Pałka. Ta druga z 34. pozycji, którą zajmowała po sprincie spadła na 50. Z kolei w ciężkich warunkach świetnie radziła sobie na strzelnicy st. szer. Magdalena Gwizdoń, która tylko raz spudłowała i awansowała z 53. miejsca na 34.

Na drugim strzelaniu znakomicie spisała się kapral Pałka. Trafiła do wszystkich pięciu krążków i dzięki temu przesunęła się w klasyfikacji na 29. pozycję. Hojnisz i Gwizdoń oddały natomiast po jednym niecelnym strzale. Gwizdoń po przebiegnięciu karnej rundy wyruszyła na trasę na 18. miejscu, a Hojnisz na 57. Na trzecim strzelaniu z arcytrudnymi warunkami nie mogło sobie poradzić większość zawodniczek. Flatland i Zajcewa musiały biegać po trzy karne rundy, a Domraczewa i Norweżka Tora Berger po dwie. Magda Gwizdoń spudłowała cztery razy, ale za to Krystyna Pałka tylko raz. Po przebiegnięciu jednej karnej rundy kapral Pałka awansowała na trzynastą pozycję. Jednak nie wszystkim zawodniczkom pozwolono ukończyć lub rozpocząć trzecie strzelanie. Zawody ku niezadowoleniu między innymi prowadzącej Domraczewej przerwano. Rewanż dopiero 6 grudnia w austriackim Hochfilzen.

Po dwóch startach indywidualnych w Oestersund w klasyfikacji Pucharu Świata pierwsze miejsce wśród kobiet zajmuje Czeszka Gabriela Soukalova, która zgromadziła 98 punktów. Druga – z 81 pkt. – jest Domraczewa, a trzecie miejsce zajmują ex aequo Flatland i Rosjanka Jekatierina Jurjewa. Obie mają po 79 oczek. Najwyżej z Polek sklasyfikowana jest Hojnisz – na 24. miejscu z 32 pkt. Kpr. Krystyna Pałka jest 34. (22 pkt.), a st. szer. Magdalena Gwizdoń – 44. (9). W klasyfikacji panów ze 120 punktami prowadzi Francuz Martin Fourcade. Drugi jest austriacki biatlonista Simon Eder (88 oczek), a trzeci Niemiec Erik Lesser (67).           

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Telefon zaufania dla żołnierzy
 
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Mocny sygnał od NATO
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Wojenny bohater na szubienicy
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Którą drogą do armii?
Air Show ’25 – do zobaczenia
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Zimowy sprawdzian podchorążych
Abramsy pod dobrą opieką
Będzie za co kupić koreańską broń
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Lista trupich główek
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Wojna o porządek świata
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Priorytety dla armii
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Palmiry – miejsce kaźni
Offset dla „Wisły”
Polska przystań brytyjskich jeńców
Podwójny Półmaraton Komandosa
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Wielki test w West Point coraz bliżej
Leopardy jadą na poligon
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Nowoczesna łączność dla armii
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Eurofightery znowu w Polsce
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Tajna misja polskiej agentki
Nowy szef CWCR
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Zamiana po włosku
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Dobrowolsi – czas start!
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Bruksela przed szczytem
Kleszcze dla wojska
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO