moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Finał „Zimnara” w Dobrodzieniu

Dodatkowy etap zakończył szóstą edycję „Zimnara” w Dobrodzieniu, której zwycięzcą został Krzysztof Pachuta. Na trasie w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie i na płycie lotniska w Przasnyszu biegacze pokonali 36 km. Tyle samo zaliczyli również uczestnicy Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach. Natomiast o sześć mniej przebiegli zawodnicy w Warszawie.

Na starcie do szóstego etapu Zimowego Maratonu na Raty w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie stanęło 11 osób. Fot. mł. chor. Krzysztof Mol.

Krzysztof Pachuta z Opola wygrał wszystkie etapy szóstej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Dobrodzieniu. Był najszybszy na czterech głównych odcinkach oraz triumfował na kończącym imprezę etapie dodatkowym. Na Stadionie Miejskim finiszowało 29 biegaczy i pięć biegaczek rywalizujących na dystansie 10 km oraz pięciu zawodników na trasie o długości 12,2 km. 10 km najszybciej pokonał Pachuta – w 35 min 31 s. 59 s stracił do niego Miłosz Brzeszcz z Jemielnicy, a minutę i 28 s Marcin Zieliński z Dobrzenia Wielkiego. Bieg na 12,2 km wygrał Marek Dmowski (55,44). Zwycięzcą „Zimnara” został Krzysztof Pachuta, który dystans 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 34 min 17 s. 3 min 45 s stracił do niego Miłosz Brzeszcz, a 4 min 22 s Marcin Zieliński. Maraton ukończyło 28 zawodników, w tym dwie panie. W klasyfikacji kobiet triumfowała Janina Musiał z Dobrodzienia (jej wynik: 3 godz. 54 min 41 s).

36 kilometrów pokonali zawodnicy, którzy ukończyli sześć etapów drugiej edycji „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie. Na mecie szóstego odcinka ponownie walkę o dwa czołowe miejsca stoczyli pomiędzy sobą bracia Przyworscy. – Tym razem Krzysztof wyprzedził Kamila o 13 sekund, a trzecie miejsce zajęła Anna Pogorzelska – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator II Zimowego Maratonu na Raty w Sulechowie. – W klasyfikacji generalnej szer. Kamil Przyworski prowadzi z 55 s przewagą nad bratem Kamilem, a trzeci jest sierż. Damian Ziółkowski. O trzecią pozycję na podium zaciętą walkę toczą jeszcze szer. Anna Pogorzelska, st. sierż. Marcin Matusiak i Krzysztof Antończak – dodaje chorąży. Szósty etap ukończyło 11 zawodników, a jego zwycięzca – Krzysztof Przyworski – uzyskał czas 22 min 37 s.

Szósty etap „Zimnara” w Przasnyszu ukończyło 19 zawodników. Na płycie lotniska, gdzie rywalizują biegacze, było sporo śniegu. Miejscami szybki bieg uniemożliwiała śliska nawierzchnia. Po raz kolejny dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Promyka Ciechanów. Z czasem 25 min 53 s triumfował Daniel Mocek, a drugi był Piotr Goś (27,07). Na trzeciej pozycji finiszował Michał Popławski z Przasnysza (30,18). W rywalizacji pań triumfowała Katarzyna Dembińska (36,52). W klasyfikacji generalnej imprezy prowadzi Mocek (2:10:55) przed Gosiem (2:18:22), Popławskim (2:33:19) i Włodzimierzem Puchałą (2:34:10). Pięć etapów pokonało 15 zawodników. Liderem jest Mocek (2:36:48), drugie miejsce zajmuje Goś (2:45:29), a trzecie Popławski (3:03:37). 15 lutego siódmy etap „Zimnara”, po którym zostanie rozstrzygnięta walka o końcowe zwycięstwo w III Zimowym Maratonie na Raty w Przasnyszu, organizowanym przez kpt. Wojciecha Winnickiego.

Szósty etap Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach ukończyło 222 zawodników, w tym siedemnaścioro w konkurencji nordic walking. Po raz czwarty zwycięstwo etapowe odniósł Rafał Tyburek z grupy Biegaj z SCA Oława. Dystans 6 km pokonał w 20 min 58 s. Drugie miejsce – ze stratą 9 s – zajął Grzegorz Kiełczewski z Wrocławia, triumfator pierwszego i piątego etapu. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Roskosz z Miłoszyc (z wynikiem  21 min 23 s). W rywalizacji pań triumfowała Agata Litwin (24,39). W konkurencji nordic walking po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w tej edycji imprezy wygrała Katarzyna Rak z Oleśnicy (44,46). Wszystkie sześć etapów „Zimnara” ukończyło 134 biegaczy i 13 piechurów. Liderem klasyfikacji generalnej jest Rafał Tyburek, który 36 km pokonał w 2 godz. 5 min 27 s. Drugie miejsce – ze stratą 33 s – zajmuje Grzegorz Kiełczewski. O trzecie miejsce zaciętą walkę toczą Piotr Spaliński z Bartoszem Roskoszem. Ten pierwszy traci do lidera 4 min 53 s i ma 35 s przewagi nad Roskoszem. 

Piąty etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie wygrał Marek Omszański. Od początku rywalizacji w ósmej edycji imprezy w stolicy na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej jeszcze nikt nie finiszował przed nim. Zawodnik reprezentujący Trucht Tarchomin Team dystans 6 km pokonał w 22 min 13 s. Drugi był Przemysław Krzymowski (z wynikiem 24 min 30 s), a trzeci Filip Babik (24,31). W rywalizacji pań po raz piąty triumfowała Katarzyna Stefańska (30:53). Druga, po raz czwarty z rzędu, była mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (31:34), która dzień wcześniej rywalizowała w Warszawie na trasie V Półmaratonu Komandosa. Piąty etap ukończyło 13 biegaczy i pięć biegaczek.

szus

autor zdjęć: mł. chor. Krzysztof Mol

dodaj komentarz

komentarze


Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
 
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Zielone światło dla Barbary
Ślubowanie kadetów OPW
Liban uznany za strefę działań wojennych
Mocny sygnał od NATO
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Nowoczesna łączność dla armii
Dobrowolsi – czas start!
Lista trupich główek
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Skromny początek wielkiej wojny
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Eurofightery znowu w Polsce
Którą drogą do armii?
W rezerwie pasywnej będą oceny
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Lekcje z frontu
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Szef MON-u w Brukseli
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Śnieg może być groźną bronią
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Cud w Trewirze
Podwójny Półmaraton Komandosa
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Rusza kwalifikacja wojskowa
Abramsy pod dobrą opieką
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Invictus w zimowym stylu
Bruksela przed szczytem
„Avenger” na Monte Cassino
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Zimowy sprawdzian podchorążych
Spadochroniarze na Podlasiu
Air Show ’25 – do zobaczenia
Pierwszy skok
Offset dla „Wisły”
Roszady personalne w PGZ-ecie
Wojna o porządek świata
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Rakietowy szach
Nowy szef CWCR
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Zachód przeciwko „korsarzom”
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Zamiana po włosku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO