moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Najlepsi sportowcy nagrodzeni na Gali

Chcemy, by do wojska trafiali najlepsi. Kibice, widząc was w mundurach, będą pewni, że właśnie tacy ludzie służą w polskiej armii – mówił minister Tomasz Siemoniak podczas Gali Sportu Wojskowego. Sztab Generalny Wojska Polskiego i portal polska-zbrojna.pl nagrodziły dziś najlepszych wojskowych sportowców roku 2013.

– Sport w wojsku nie ogranicza się wyłącznie do startów w zawodach i zdobywania medali. Dla wielu z nas to styl życia – mówił gen. broni Mieczysław Gocuł, otwierając Galę Sportu Wojskowego. Wyróżnienia zostały wręczone w obecności ministrów obrony narodowej Tomasza Siemoniaka oraz sportu i turystyki Andrzeja Biernata. – Cieszę się, że mogliśmy się dziś spotkać, by pogratulować wojskowym sportowcom ich sukcesów. Dziękuję wam, że pasję sportową łączycie ze służbą w mundurze Wojska Polskiego – powiedział Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej. Podczas uroczystości podsumowano działalność sportową w Wojsku Polskim.

– Wojsko jest instytucją największego zaufania publicznego i muszą w nim służyć najlepsi, bo przed wami bardzo ważne zadanie – obrona polskich granic – mówił Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki. Szef resortu podkreślił też, że czas wrócić do tradycji, gdy w szeregach Wojska Polskiego służyli najlepsi sportowcy. Środkiem do osiągnięcia tego celu ma być porozumienie o współpracy, jakie ministrowie Siemoniak i Biernat podpisali na dzisiejszej uroczystości.


Celem umowy jest propagowanie sportu, szczególnie dyscyplin przydatnych w służbie wojskowej, na przykład strzelectwa, biegów czy biatlonu. Porozumienie przewiduje też współpracę przy przygotowywaniu wojskowych zawodników do startów w dużych międzynarodowych imprezach. Ministrowie ustalili także, że żołnierze będą mogli prowadzić zajęcia sportowe w ramach działalności stowarzyszeń kultury fizycznej. – Chcemy, by do wojska trafiali najlepsi. Kibice, widząc was w mundurach, będą pewni, że właśnie tacy ludzie służą w polskiej armii – mówił minister Siemoniak.


W trakcie gali Sztab Generalny wręczył wyróżnienia dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji za rok 2013. Najlepszą jednostką wojskową w rywalizacji w sporcie powszechnym okazała się 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Żołnierze z Żagania triumfowali już po raz trzeci z rzędu. W całorocznych zmaganiach wyprzedzili reprezentacje 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz sił powietrznych. W podobnej klasyfikacji uczelni wojskowych bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Najlepszym sportowcem w sporcie wyczynowym został st. szer. Błażej Brzeziński. Lekkoatleta, specjalizujący się w biegach długodystansowych i przełajowych, wyprzedził wicemistrza świata w rzucie dyskiem st. kpr. Piotra Małachowskiego oraz st. szer. Kacpra Larema, judokę z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. – To dla mnie duża niespodzianka, że znalazłem się w wyróżnionej dziesiątce. Bardzo się cieszę, że udało mi się wykonać postawione przede mną zadania i swoimi wynikami zasłużyłem na uznanie – powiedział st. szer. Brzeziński.


Na uroczystości podsumowany został także „Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”, którego organizatorem był portal polska-zbrojna.pl. Wręczyliśmy nagrody w czterech kategoriach – „Sportowiec roku”, „Mistrz sportu powszechnego”, „Nadzieja sportu wojskowego” oraz „Trener roku”.

– Serdecznie dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy. To nasze pierwsze plebiscytowe zwycięstwo. Cieszę się, że znaleźliśmy się w gronie tak zacnych laureatów – mówi st. szer. Daniel Trojanowski, który wraz z czterema kolegami z wioślarskiej ósemki ze sternikiem został wybrany „Sportowcem roku 2013” . Tytuł ten zawodnicy Wojskowego Zespołu Sportowego z Bydgoszczy wywalczyli w głosowaniu internetowym, w którym udział wzięli czytelnicy portalu.

Oni także zdecydowali, że tytuł „Mistrz sportu powszechnego” przypadł st. szer. Łukaszowi Szostakowi z 11 LDKPanc, mistrzowi Wojska Polskiego w strzelaniu z kbk AK. Pozostałe wyróżnienia przyznała Kapituła, złożona z wybitnych osobistości Wojska Polskiego i sportu. Zgodnie z jej werdyktem „Trenerem roku” został kmdr ppor. rez. Jerzy Gołąbek, szkoleniowiec pięcioboju morskiego w Wojskowym Zespole Sportowym w Gdyni, a „Nadzieją sportu wojskowego” Klaudia Breś, strzelczyni, startująca w barwach WZS w Bydgoszczy. W tej ostatniej kategorii jurorzy zdecydowali także o przyznaniu wyróżnienia. Otrzymał je pływak szer. Michał Poprawa.


Kapituła plebiscytu portalu polska-zbrojna.pl przyznała również „Nagrodę specjalną”. Za wybitne osiągnięcia dla rozwoju i promocji sportu wojskowego otrzymał ją gen. broni w st. spocz. Lech Konopka. Pracujący obecnie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego gen. Konopka jest także prezesem Wojskowej Federacji Sportu, która zrzesza kilkadziesiąt organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz wojskowego sportu.

Swoje wyróżnienie – Herkulesa Roku – wręczyła także Wojskowa Federacja Sportu. To nagroda za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. W tym roku statuetkę odebrał ppłk w st. spocz. Stanisław Pawłowski, który po zakończeniu służby zawodowej zajął się szkoleniem sportowców w Wojskowym Klubie Sportowym Śląsk Wrocław. Jego podopieczni, m.in. st. chor. sztab. Józef Tracz i Renata Mauer, zdobywali medale na arenach krajowych i międzynarodowych.

MC, szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, mjr Robert Siemaszko

dodaj komentarz

komentarze


Pierwsi na oceanie
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wioślarze i triatlonistka na podium
Skrzydła IT dla cyberwojsk
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Polki pobiegły po srebro!
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Zapraszamy na Festiwal
Serwis K9 w Polsce
Po przeprawie ruszyli do walki
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Rajd ku czci saperów
„Pierwsza Drużyna” na start
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
Flota Bayraktarów w komplecie
Pytania o europejską tarczę
Wojna w świętym mieście, epilog
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
NATO on Northern Track
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Krwawa noc pośród puszczy
Dyskomfort? Raczej satysfakcja
Zmiany w dodatkach stażowych
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Mobilne dowodzenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży nieba
Wiosenna burza nad Estonią
Gry wojenne w szkoleniu
Bohater odtrącony
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Układ nerwowy Mieczników
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
NATO na północnym szlaku
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Husarz na straży nieba
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
W obronie wschodniej flanki NATO
Sztuka ochrony zabytków
Treningi z wojskiem wracają
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy w pętli
Ameryka daje wsparcie
Pierwszy polski technik AH-64
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
„Wielka droga” dostępna online
Armia Andersa w operacji „Honker”
Uwaga, transformacja!
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Wojskowe Oscary przyznane!
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Pływacy i maratończycy na medal

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO