moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wojskowa pięcioboistka druga w Chinach

Starszy szeregowy Oktawia Nowacka zajęła drugie miejsce w pięciobojowych zawodach o Puchar Świata rozgrywanych w chińskim Chengdu. Pięcioboistka nowoczesna z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego powtórzyła osiągnięcie sprzed dwóch tygodni z Kairu. Wtedy też wywalczyła srebro.


W Egipcie Polka przegrała o trzy sekundy z szer. Laurą Asadauskaite z litewskiej armii, mistrzynią olimpijską z Londynu, a o cztery wyprzedziła Chinkę Chen Qian. Tym razem 27-letnia Chinka zrewanżowała się naszej reprezentantce. Wygrała z Polką o 33 sekundy.Trzecia była także Chinka – Wanxia Liang.

Na starcie do kombinacji pierwsza pojawiła się Rosjanka Alise Fakhrutdinowa. W trzech pierwszych konkurencjach pięcioboju uzyskała najwięcej punktów – 829. O 19 mniej miała Brazylijka Yane Marques i na trasę biegu przełajowego wraz ze strzelaniem wyruszyła 19 s po liderce. St. szer. Oktawia Nowacka w trzech konkurencjach zgromadziła 796 oczek (226 w szermierce, 291 w pływaniu i 279 na parkurze). Polka na szermierczej planszy wygrała 21 pojedynków, a 14 przegrała i po pierwszej konkurencji zajmowała ósmą pozycję. Na pływalni miała dziewiąty wynik dnia, a na parkurze zajęła 19. lokatę. W jeździe konnej Polka uzbierała 21 punktów karnych i spadła z piątego miejsca, które zajmowała po pływaniu, na szóste.

W rozstrzygającej o medalach kombinacji Rosjance Fakhrutdinowej nie udało się utrzymać prowadzenia. Słabo pobiegła – uzyskała 26. czas dnia, co w klasyfikacji łącznej dało jej zaledwie 17. pozycję. Za to najszybciej pokonała trasę reprezentantka Kazachstanu Arina Jienbalanowa – w 12 min 44 s. Po trzech konkurencjach nie zajmowała ona jednak wysokiego miejsca i nie mogła zagrozić zawodniczkom, które po szermierce, pływaniu i jeździe konnej zajmowały czołowe lokaty. Jienbalanowa zakończyła ostatecznie rywalizację na 14. pozycji. Natomiast Chinka Chen Qian biegła 13 min 10 s i wpadła na metę jako pierwsza. Sześć sekund wolniej pobiegła od niej Nowacka, która finiszowała na drugiej pozycji w klasyfikacji łącznej. Reprezentantka zegrzyńskiego WZS wyprzedziła o 14 s Chinkę Wanxię Liang. Druga z Polek, która zakwalifikowała się do finału – Aleksandra Skarzyńska – zakończyła rywalizację na 21. miejscu.

St. szer. Oktawia Nowacka wystartowała również w Chengdu w konkurencji sztafet mieszanych. Jej partnerem był Szymon Staśkiewicz. Polski duet wywalczył czwartą lokatę. Triumfowali Koreańczycy przed reprezentantami Białorusi i Chin. Soo Jin Yang i Woojin Hwang z Korei Południowej objęli prowadzenie po pierwszej konkurencji. Wygrali 31 z 44 walk. Białorusiński duet Tatsiana Jelizarowa i Stanislaw Zhurauliou zwycięsko zakończył 29 pojedynków,  a po 27 zwycięstw odnieśli Polacy oraz Chińczycy Xiaonan Zhang i Haihang Su. Na pływalni najlepsi byli Koreańczycy. Duet Soo Jin Yang – Woojin Hwang wyprzedził o 0,05 s parę chińską, a trzecie miejsce zajęli Polacy. Tę samą lokatę biało-czerwoni wywalczyli na parkurze. Po trzech konkurencjach prowadzili Koreańczycy, którzy mieli 24 pkt. więcej od Białorusinów i 25 od Polaków. Po biegu połączonym ze strzelaniem Soo Jin Yang – Woojin Hwang utrzymali pierwszą pozycję. 9 sekund za kończącym bieg Koreańczykiem finiszował Stanislaw Zhurauliou. Biało-czerwonym nie udało się obronić miejsca na podium. Szymon Staśkiewicz finiszował jako czwarty, tracąc do Chińczyka Su 6 s.

Do zakończenia rywalizacji o Puchar Świata pięcioboistom zostały jeszcze tylko dwa starty: w Budapeszcie (30 kwietnia – 4 maja) i w amerykańskiej Sarasocie (6-8 czerwca). St. szer. Oktawia Nowacka ma bardzo duże szanse zająć wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ, do której liczyć się będą trzy najlepsze wyniki z zawodów w Kairze, Chengdu, Budapeszcie i Sarasocie.

szus

autor zdjęć: arch. st. szer. Oktawii Nowackiej

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne FlyEle dla wojska
 
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Na straży wschodniej flanki NATO
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Głos z katyńskich mogił
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Barwy walki
Kadisz za bohaterów
Strażacy ruszają do akcji
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Optyka dla żołnierzy
Wojna w świętym mieście, część druga
Szarża „Dragona”
NATO on Northern Track
Rakiety dla Jastrzębi
Przygotowania czas zacząć
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ocalały z transportu do Katynia
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Mundury w linii... produkcyjnej
SOR w Legionowie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Prawda o zbrodni katyńskiej
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Wojna w Ukrainie oczami medyków
NATO na północnym szlaku
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Ramię w ramię z aliantami
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Święto stołecznego garnizonu
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Odstraszanie i obrona
Front przy biurku
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
V Korpus z nowym dowódcą
Zachować właściwą kolejność działań
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Szpej na miarę potrzeb
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Charge of Dragon
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Sandhurst: końcowe odliczanie
Sprawa katyńska à la española
Zbrodnia made in ZSRS

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO