moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z medalami w pięcioboju

St. szer. Oktawia Nowacka została mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach rozgrywanych w Drzonkowie pod Zieloną Górą w rywalizacji mężczyzn srebrny medal zdobył szer. Michał Gralewski, a brązowy st. szer. Remigiusz Golis. Kolejne miejsca zajęli: 4. szer. rez. Szymon Staśkiewicz, 5. szer. Jarosław Świderski i 6. szer. Łukasz Klekot.

St. szer. Oktawia Nowacka po raz czwarty stanęła na podium seniorskich mistrzostw Polski.

O podium mistrzostw Polski wśród seniorek walczyły ze sobą medalistki ubiegłorocznej rywalizacji. Wówczas złoto zdobyła Anna Maliszewska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żoliborz Warszawa, a srebro st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Stowarzyszenia Pięciobój Polski Centralny Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa. Brązowy medal odebrała zaś Aleksandra Skarzyńska z UKS G8 Bielany Warszawa. Tym razem Nowacka z Maliszewską zamieniły się miejscami.

St. szer. Oktawia Nowacka triumfowała z wynikiem 1398 punktów. Annę Maliszewską wyprzedziła o 14 oczek, a Aleksandrę Skarzyńską o 33. Reprezentantka zegrzyńskiego WZS wywalczyła dzisiaj swój pierwszy złoty medal w kategorii seniorek. To jej czwarty krążek indywidualny w mistrzostwach kraju. W 2013 i 2014 roku była srebrną medalistką, a w 2010 roku – brązową. W formule otwartej mistrzostw Polski w pentatlonie rywalizowało dzisiaj w Drzonkowie 36 zawodniczek.

Dwóch żołnierzy na podium

O medale mistrzostw kraju wśród seniorów walczyli brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata w Berlinie: szer. Jarosław Świderski (medal w drużynie oraz sztafecie mężczyzn), szer. Michał Gralewski, Sebastian Stasiak (obaj w drużynie) i szer. rez. Szymon Staśkiewicz (w sztafecie mężczyzn). Po czterech konkurencjach prowadzili Staśkiewicz i Świderski. Obaj jednak w kończącej rywalizację jeździe konnej stracili szansę na podium. Złoto po raz pierwszy w karierze wywalczył Stasiak. Zawodnik UKS Żoliborz uzyskał 1498 punktów i o 29 wyprzedził szer. Michała Gralewskiego z WZS Zegrze i UKS Żoliborz oraz o 32 punkty st. szer. Remigiusza Golisa z UKS G8 Bielany. Szer. rez. Szymon Staśkiewicz z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków był czwarty (z wynikiem 1461 oczek), szer. Jarosław Świderski z WZS Zegrze i UKS G8 Bielany – piąty (1439), a szer. Łukasz Klekot z 10 Brygady Kawalerii Pancernej i ZKS Drzonków – szósty (1427).

St. szer. Remigiusz Golis wywalczył w Drzonkowie swój piąty indywidualny medal mistrzostw kraju w kategorii seniorów.

– Sporą niespodziankę sprawili swoimi medalami Gralewski i Golis. Nieoczekiwanie poza podium wylądowali zaś Staśkiewicz i Świderski – mówi st. szer. Marcin Horbacz z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, sześciokrotny mistrz Polski w pięcioboju nowoczesnym (w latach 2001-2005 i z 2009 roku). – Staśkiewicz i Świderski po czterech konkurencjach prowadzili z takim samym dorobkiem punktów. Na parkurze na dwóch-trzech przeszkodach mieli chwile wahania i szybko zaczęli tracić punkty. Ich słabość wykorzystali rywale, ale taki jest sport – dodaje olimpijczyk z Aten i Pekinu.

Wojskowe igrzyska nie dla szer. Łukasza Klekota

St. szer. Marcin Horbacz, który przed trzema laty zakończył pięciobojową karierę, podczas tegorocznej Spartakiady Wiosennej Wojska Polskiego walczył o medale w pływaniu dla 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wraz z szer. Łukaszem Klekotem. W Drzonkowie jego kolega z 11 LDKPanc rywalizował nie tylko o miejsce na podium mistrzostw kraju, ale przede wszystkim o przepustkę na VI Letnią Olimpiadę Wojskową w Korei Południowej. Gwarancją wyjazdu na wojskowe igrzyska był dla Klekota – mistrza Polski z 2010, 2011 i 2014 roku – złoty medal. – Dla Łukasza to był najważniejszy start w tym sezonie. Jednak poza szermierką, tracił w każdej konkurencji nieco punktów. Spodziewałem się, że popłynie o trzy sekundy szybciej. Liczyłem też, że uzyska lepszy wynik w biegu połączonym ze strzelaniem. Niestety, od roku nie startował w ważnej imprezie i to odbiło się na jego występie – przyznaje Horbacz.

W rywalizacji mężczyzn o medale w formule otwartej mistrzostw Polski walczyło 43 zawodników. Mistrz Polski Sebastian Stasiak był również najlepszy w klasyfikacji otwartych MP. W czołowej dziesiątce uplasowało się czterech gości zagranicznych. Drugi był Białorusin Kirił Kasjanik, szósty Białorusin Mikałaj Hajanouski, siódmy Japończyk Shinya Fuji, a ósmy Łotysz Pavels Svecovs.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
 
Skromny początek wielkiej wojny
Lekcje z frontu
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zamiana po włosku
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Offset dla „Wisły”
Śnieg może być groźną bronią
Rusza kwalifikacja wojskowa
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Abramsy pod dobrą opieką
Dobrowolsi – czas start!
Wojna o porządek świata
Podwójny Półmaraton Komandosa
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Roszady personalne w PGZ-ecie
Invictus w zimowym stylu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Liban uznany za strefę działań wojennych
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Bruksela przed szczytem
Lista trupich główek
Którą drogą do armii?
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
„Avenger” na Monte Cassino
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Zielone światło dla Barbary
Zimowy sprawdzian podchorążych
Mocny sygnał od NATO
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Nowy szef CWCR
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Rakietowy szach
Pierwszy skok
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Spadochroniarze na Podlasiu
Szef MON-u w Brukseli
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Air Show ’25 – do zobaczenia
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Cud w Trewirze
W rezerwie pasywnej będą oceny
Nowoczesna łączność dla armii
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Zachód przeciwko „korsarzom”
Eurofightery znowu w Polsce
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Ślubowanie kadetów OPW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO