moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Runmageddonowe szaleństwo opanowało Sopot!

Runmageddonowe szaleństwo opanowało Sopot! Prawie 2500 zawodników walczyło z przeszkodami w dzień i w nocy! W weekend na sopockim Hipodromie, w okolicach Ergo Areny oraz plaży na granicy Gdańska i Sopotu odbyły się kolejne zawody z cyklu Runmageddonu. W ciągu jednego dnia rozegrano dwie edycje tych zawodów. Do południa odbyła się impreza w formule Classic, a po zmroku rozegrano pierwszy w Europie, nocny bieg z przeszkodami w formule Rekrut, czyli na dystansie o połowę krótszym, niż w dzień. W obu imprezach wzięło udział prawie 2500 zawodników. W sobotę Sopot po raz kolejny stał się polską stolicą ekstremalnych biegów przeszkodowych. Zawody rozpoczęły się o 8:30 rano, startem pierwszej serii Runmageddonu Classic. Uczestnicy pokonywali trasę o dystansie 12 kilometrów, na której organizatorzy przygotowali ponad 50 mniej lub bardziej wymagających przeszkód. Już od samego startu widać było, że nikt na taryfę ulgową liczyć nie może, bowiem uczestnicy na trasę ruszali obciążeni belkami drewna i workami z piachem. Aby dotrzeć do mety trzeba było po drodze zmierzyć się z przeszkodami, które na co dzień pokonują konie na sopockim Hipodromie, brnąć po pas w morskiej wodzie, przenosić ciężary lub czołgać się pod zasiekami.

Najszybszym zawodnikiem Runmageddonu Classic został Grzegorz Szczechla z Ustronia, który ekstremalną trasę pokonał w czasie 01:08:27. Najlepsza wśród kobiet okazała się warszawianka Joanna Zmokła, która na trasie spędziła 01:15:48. W klasyfikacji drużynowej najlepsza była WATAHA, przed Power Training oraz zespołem CrossandAktive Nysa. Najstarszym zawodnikiem w stawce był urodzony jeszcze w czasach II wojny światowej, 73 letni Grzegorz Rogala, któremu pokonanie 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód zajęło 02:28:17. Udział w tej formule biegu wzięło blisko 1600 zawodników.

Od godziny 21:00 na trasę wyruszyli zawodnicy biorący udział w pierwszym w historii Nocnym Runmageddonie Rekrut. Z 6 kilometrową trasą, na której znalazło się 30 przeszkód i wszechogarniającymi ciemnościami walczyło ponad 800 zawodników wyposażonych w latarki – czołówki i apetyt na świetną zabawę. Niepowtarzalną atmosferę tego biegu tworzyły płonące wzdłuż trasy pochodnie. W środku nocy, organizatorzy powitali na mecie 15 tysięcznego uczestnika całego cyklu. Najlepiej z pokonywaniem przeszkód w ciemnościach poradził sobie Dariusz Kobzda, któremu dotarcie do mety zajęło 00:36:08. Najszybszą kobietą, która ukończyła Nocny Runmageddon Rekrut była Magdalena Szulc z czasem 00:45:08.„Równo rok temu zorganizowaliśmy pierwszy Runmageddon w Sopocie, który na start przyciągnął prawie 800 osób. Dziś razem z nami bawiło się blisko 2500 zawodników, którzy przeżyli wspaniałe emocje oraz pokonali własne lęki i słabości. Dziś mieli oni okazję po raz pierwszy pokonywać tor przeszkód w nocy i z tego co wszyscy widzieliśmy taka formuła oraz jej niepowtarzalna atmosfera bardzo uczestnikom przypadła do gustu. Runmageddon to bieg dla wszystkich pokoleń. Serdecznie gratuluję 73-letniemu zawodnikowi, który pokonując Runmageddon Classic udowodnił, że niemożliwe nie istnieje! Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się specjalnie przygotowana dla nich strefa Runmageddon Kids. Już dzisiaj zapraszam do Myślenic, gdzie odbędzie się kolejna, tym razem górska edycja naszej imprezy!” - – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Najsprawniejsi i najtwardsi zawodnicy rywalizowali w Runmageddonie Games, gdzie pula nagród wynosiła 2 tysiące złotych. Konkurencja rozgrywana jest na krótkim, bo zaledwie 200 metrowym torze przeszkód, jednak pokonanie którego wymaga od zawodników niesłychanej szybkości i siły. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się Wojciech Sobieraj Małgorzata Szaruga.

Podczas całego dnia zmagań na sopockim Hipodromie, toczyła się również akcja społeczna #watchyourboobs zachęcająca kobiety do wykonywania profilaktycznych badań piersi. Uczestniczki oraz kibicki Runmageddonu robiły sobie zdjęcia bez stanika, za to z tabliczką zawierającą hashtag #watchyourboobs, a przedstawicielki Fundacji Rak’n’Roll opowiadały o sposobach samokontroli oraz możliwościach profilaktyki.

Runmageddon powróci do Trójmiasta w przyszłym roku, natomiast kolejnymi edycjami w tym roku będą październikowe Runmageddon Beskidy oraz Runmageddon Silesia.

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Źródło: Runmageddon

red. PZ

autor zdjęć: Marcin Dulnik

dodaj komentarz

komentarze


Jakie zmiany dla podchorążych?
 
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
Edukacja bronią przeciw dezinformacji
Spotkanie Rady NATO–Rosja
PKW Rumunia po raz dziesiąty
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
NATO i USA: Jesteśmy gotowi na każde rozwiązanie
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Zielony, żółty czy czerwony?
Gotowi na arktyczne zimno
Na granicy (na razie) spokojniej
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Polska marynarka ćwiczy z siłami NATO
Prezydent Duda: Nie ma zagrożenia dla Polski
Walka, która poruszyła Europę
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
Minister Błaszczak zakażony COVID-19
Strzały na granicy
Nowe możliwości bydgoskich WZL
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Legionowski szpital niemal gotowy
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Polska członkiem Eurokorpusu
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
Wandea – heroizm i ludobójstwo
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Konkurs pamięci o Katyniu
Rodzeństwo na medal
Zwiad w górach? Ruszamy zimą
Survival w Kosowie
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Pierwszy krok do zawodowców
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
Oczy na wschodnią flankę
Nie żyje żołnierz z 9 Brygady
Misja nie tylko wojskowa
Bez AK, ale nadal w walce
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Wiedza, która ratuje życie
Zima, skały i kawalerzyści
Nowa Rada przy prezydencie
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Keeping Guard on Integrity
Saperzy rozminowują Kłaj
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Nowe garaże dla Leopardów
W Brukseli o przyszłości NATO
Polacy podatni na dezinformację
Spędź ferie z WOT
Otwarte bramy Auschwitz
Walka z dezinformacją to przede wszystkim edukacja
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Nowe cysterny dla wojska
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
W BBN o sytuacji na granicy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO