moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Gala Sportu Sił Powietrznych

Sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wygrali współzawodnictwo o miano najlepszej reprezentacji w siłach powietrznych w minionym roku. Bezkonkurencyjnymi instruktorami okazali się majorzy Rafał Płokarz i Marcin Kraujutowicz, a trenerem – starszy chorąży Ryszard Walendziak. Wyróżnionym gratulował osiągnięć gen. dyw. pil. Jan Śliwka, inspektor sił powietrznych.

Na gali wyróżnienia odebrali najlepsi sportowcy, których wybrali instruktorzy i trenerzy.

Podsumowanie działalności sportowej reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 4 – Siły Powietrzne odbyło się dzisiaj w Warszawie w sali widowiskowo-konferencyjnej „Awiator”, należącej do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego. Gen. dyw. pil. Jan Śliwka podczas uroczystej gali podkreślił, że sport i lotnictwo idą w parze. – Gratuluję wszystkim zapaleńcom pozytywnego zakręcenia do sportu oraz tego, że godnie reprezentują siły powietrzne na sportowych arenach. Dziękuję instruktorom i zawodnikom za wysiłek włożony w uzyskiwanie dobrych wyników i dowódcom, że skierowali tych ludzi na zawody – mówił generał. Wyraził też nadzieję, że ten rok nie będzie sportowo gorszy od poprzedniego.

W 2015 roku na szczeblu sił powietrznych rozegrano imprezy mistrzowskie w 17 dyscyplinach sportowych. Osiem reprezentacji walczyło w nich o miano najlepszej. W klasyfikacji generalnej sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wyprzedzili połączoną drużynę, którą wystawiły 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina i 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny. Trzecie miejsce zajęła w rankingu reprezentacja 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z Poznania, czwarte – 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego z Powidza, piąte – wspólna reprezentacja 3 Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia i Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych z Warszawy, szóste – 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina. Przedstawicielom trzech najlepszych drużyn okazałe puchary wręczył gen. Jan Śliwka. W imieniu zwycięskiej reprezentacji nagrodę odebrał płk Andrzej Dąbrowski, dowódca 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

Sportowcy lotnicy startowali nie tylko w zawodach zaliczanych do współzawodnictwa w Siłach Zbrojnych RP, ale też w czempionatach pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (Headquarters Allied Air Command – HQ AIRCOM) w Ramstein. W krajowym rankingu reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 4 – Siły Powietrzne zajęła trzecie miejsce. Natomiast we współzawodnictwie międzynarodowym po raz czwarty z rzędu zwycięstwo odniosła polska męska reprezentacja.

W trakcie gali gen. dyw. pil. Jan Śliwka wyróżnił nagrodami dziewięcioro najlepszych sportowców, których wybrali instruktorzy i trenerzy. Najbardziej docenili oni wyniki osiągnięte na krajowych i międzynarodowych arenach przez: por. Anetę Banach i szer. Marcina Żeno z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej; por. Karolinę Jahnz, st. szer. Anetę Kruk, plut. Kingę Karę – wszystkie z 3 Brygady Radiotechnicznej; kpr. Pawła Tarasiuka i mł. chor. Roberta Banacha z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego; kpr. Huberta Pokropa (3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego) i por. Macieja Bzdawskiego (4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego). Z kolei w kategorii najlepszy instruktor sportu wyróżniono mjr. Rafała Płokarza, szefa Sekcji WF i Sportu 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, a także mjr. Marcina Kraujutowicza, szefa Sekcji WF i Sportu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Natomiast w kategorii najlepszego trenera reprezentacji DG RSZ nr 4 – Siły Powietrzne największe uznanie zdobył szkoleniowiec futsalowców st. chor. Ryszard Walendziak, który na co dzień jest instruktorem wf i sportu w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Sportowcy z 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej z Sochaczewa wygrali współzawodnictwo o miano najlepszej reprezentacji w siłach powietrznych w minionym roku.

– Dziękuję wszystkim za przyznanie mi wyróżnienia. Ale to nie tylko moja zasługa, że kierowane przeze mnie drużyny odniosły sukcesy w futsalu. Duży udział mają w tym nasi przełożeni: płk Marek Oleszczuk, płk pil. Leszek Błach, mjr Tomasz Bartkowiak i mjr Andrzej Zapart. Wszyscy są wielkimi zwolennikami futsalu i pomagają propagować tę dyscyplinę, dzięki ich wsparciu odnosimy sukcesy – podkreślał st. chor. Ryszard Walendziak. – Dziękuję zawodnikom, bo to oni walczyli o jak najlepsze wyniki. A my trenerzy staraliśmy się tylko pomóc im najlepiej jak potrafimy – dodał szkoleniowiec piłkarzy grających w hali.

Podczas gali wyróżniono też organizatorów zawodów sportowych. Za najlepiej zorganizowaną imprezę sportu powszechnego uznano Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, Biegach Przełajowych i Narciarstwie Zjazdowym. Ich gospodarzem była 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie. W trakcie uroczystości wyróżniono również 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Skwierzynie za zorganizowanie Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w biegach przełajowych.

Na spotkaniu podsumowującym udział żołnierzy z sił powietrznych w rywalizacji sportowej w 2015 roku podziękowano też czterem osobom za wspieranie oraz zaangażowanie w rozwój sportu pod flagą Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Ramstein. Wśród wyróżnionych znaleźli się: płk Marek Oleszczuk, szef Oddziału WF i Sportu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, ppłk Ryszard Młynarczyk i mjr Tomasz Bartkowiak (obaj z Oddziału WF i Sportu DG RSZ) oraz Edmund Górniak, fizjoterapeuta z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Zakopanem.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~boss oksywie
1453300200
dzien dobry a emerytow wojskowych MON sprzedal !!! zabrano nam prawo do korzystania z obietow sportowych tego resortu !!!!!!!!!!!!! chca z nas zrobic ,, KIEPSKICH ,, i jak mamy byc sprawni nie daj Boze na czac,,W,, !!!!___ do p. ministra nasze pisma nie dochodza ,moze ,,zwykly ,, p. pulkownik odpowiedzialny za WF potrafi po ludzku to zalatwic
26-12-78-8E

Śladem profesjonalistów
 
Dwa medale w Budapeszcie
WOT świętuje sześciolecie
Z pułku w brygadę
Trening na awaryjnym lotnisku
Konsekwentnie dąży do celu
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
„Polska Zbrojna” nagrodziła najlepszych z najlepszych
Spełnia marzenia
Przyszłość pod znakiem dronów
Stop szkalowaniu polskiego munduru
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Uwaga, samoloty na drodze! Ćwiczenia „Route 604”
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
Polsko-czeska współpraca myśliwców
Cyberżołnierze na szczycie NATO
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
The Power of Buzdygany Awards
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Muzeum Historii Polski otworzyło swe podwoje
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Stawia na dobrą komunikację
„Northern Coasts” – bałtycki sprawdzian
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Wirtualna walka na morzu
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Brązowa czwórka podwójna
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Moc Buzdygana
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Start w nowy etap żołnierskiego życia
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Nie płynie z nurtem
Najwyższy stopień saperskiego wtajemniczenia
Tak rodziła się konspiracja
Nie uznaje półśrodków
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Drużyna Buzdygana rośnie w siłę
Lecimy F-35
Wyższe diety za służbę na granicy
Wojskowe kontrakty w USA
Abramsy jadą na ukraiński front
Długi marsz na wschód
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Raki dla podhalańczyków
Szef MON-u o planach obrony kraju
Odliczanie do przysięgi
16 Dywizja świętuje
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojsko pomoże Słoweńcom
Wychodzi poza schematy
Armatohaubice K9 strzelały w Nowej Dębie
Polska rozdarta przez okupantów
Przesłanie bohaterów Armii Krajowej
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Przysięga w Kolnie
Polsko-koreańskie rozmowy
Plan misji „Air Defender”
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
RBN o rezultatach szczytu NATO
Szwedzi na „Czernickim”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO