moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mecz Niemcy-Polska nie tylko na Euro

W czerwcu reprezentacje Polski, Niemiec, Litwy i Holandii rywalizować będą o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej. Drużyna polskiej armii przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. Z nich selekcjonerzy wybiorą około 30-40 piłkarzy.


W prestiżowym II Wojskowym Pucharze Świata w Piłce Nożnej, który odbędzie się w 2017 roku w Omanie, Europę będą reprezentować trzy drużyny. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. O trzecią przepustkę powalczą drużyny, które w eliminacjach zajmą drugie pozycje.

Turniej kwalifikacyjny w Niemczech odbędzie się 21-27 czerwca br. Wcześniej, od 2 do 8 maja, rywalizować będą w Irlandii drużyny z grupy A. Oprócz gospodarzy o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Piłce Nożnej w Omanie walczyć będą reprezentacje Grecji, Francji i Azerbejdżanu. Pojedynek barażowy pomiędzy drużynami, które w grupach eliminacyjnych zajmą drugie miejsca ma zostać rozegrany do końca października br. Turniej w Omanie odbędzie się w styczniu 2017 roku w stolicy tego kraju – mieście Maskat.

Z losowania grup eliminacyjnych zadowolony jest mjr Sebastian Krasoń, szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. To właśnie jemu przełożeni z Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powierzyli misję koordynowania przygotowań piłkarskiej reprezentacji Wojska Polskiego do turnieju kwalifikacyjnego w Niemczech. – Dobrze, że nie trafiliśmy na Francuzów, którzy jako jedyni reprezentowali Europę na ostatnich wojskowych igrzyskach w Korei Południowej. Trójkolorowi wypadli też najlepiej z europejskich drużyn na I Pucharze Świata w Baku, gdzie zremisowali dwa spotkania – mówi major. – Dwie pozostałe drużyny z Europy – Holandia i Niemcy – w stolicy Azerbejdżanu przegrały wszystkie mecze. To niewielkie pocieszenie dla nas, bo prawdę mówiąc nie wiemy, jak mocne są te zespoły. Nie wiadomo też, jak groźni są Litwini. Ale przecież rywale także nie wiedzą, na co stać Polaków – dodaje oficer.


Reprezentacja Wojska Polskiego, do której tworzenia włączył się portal polska-zbrojna.pl, przyjmuje jeszcze kandydatów do gry i finalizuje plan zgrupowań. Gotowość bronienia biało-czerwonych barw zgłosiło już około 150 żołnierzy. – Zamierzamy sprawdzić umiejętności wszystkich kandydatów i wyselekcjonować z nich 30-40 piłkarzy. Z tej grupy utworzymy drużynę reprezentacyjną – twierdzi st. chor. Tomasz Mucha, jeden z trenerów reprezentacji. – W najbliższych dniach zapadną decyzje, gdzie i kiedy przeprowadzone zostaną pierwsze krótkie zgrupowania – dodaje szkoleniowiec, który z zadowoleniem przyjął datę turnieju kwalifikacyjnego. – Po 20 czerwca kandydaci do gry w naszej reprezentacji będą tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych. To powinno nam sprzyjać – przyznaje trener.

Na turnieju kwalifikacyjnym do II Wojskowego Pucharu Świata dojdzie do drugiego w tym roku meczu Niemcy-Polska. Pierwszy rozegrany zostanie oczywiście podczas XV Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, do których otwarcia pozostało już mniej niż sto dni. Euro rozpocznie się na Stadionie Narodowym Francji w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, 10 czerwca. Reprezentacja Polski inauguracyjny mecz w turnieju rozegra dwa dni później w Nicei z Irlandią Północną. Kolejnym rywalem podopiecznych Adama Nawałki będą właśnie Niemcy. Mecz Niemcy-Polska rozegrany zostanie 16 czerwca na Stade de France w Paryżu. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwoni zagrają 21 czerwca w Marsylii z Ukrainą.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Telefon zaufania dla żołnierzy
 
Podwójny Półmaraton Komandosa
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Priorytety dla armii
Będzie za co kupić koreańską broń
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Dobrowolsi – czas start!
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Nowy szef CWCR
Zimowy sprawdzian podchorążych
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Bruksela przed szczytem
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Leopardy jadą na poligon
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Palmiry – miejsce kaźni
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Offset dla „Wisły”
Polska przystań brytyjskich jeńców
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Air Show ’25 – do zobaczenia
Lista trupich główek
Tajna misja polskiej agentki
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Abramsy pod dobrą opieką
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Wojna o porządek świata
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Zamiana po włosku
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Wielki test w West Point coraz bliżej
Nowoczesna łączność dla armii
Mocny sygnał od NATO
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Kleszcze dla wojska
Którą drogą do armii?
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Wojenny bohater na szubienicy
Eurofightery znowu w Polsce
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO