moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sukcesy wojskowych biegaczy

St. szer. Adam Wałowski z Wojskowego Klubu Biegacza Meta zwyciężył w Biegu Sylwana w Lublińcu. Dziesięciokilometrową trasę pokonał w 37 minut 27 sekund. Natomiast w IX Biegu Marszałka w Sulejówku najlepszy w klasyfikacji służb mundurowych był szer. Piotr Wijata, żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

IX Bieg Marszałka w Sulejówku.

Bieg Sylwana jest organizowany przez WBK Meta i odbywa się w Lublińcu. Podczas imprezy odbywa się kilka biegów. Trasa głównego wynosi 10 km 200 m. W tym roku ukończyło go 94 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył st. szer. Adam Wałowski (37 min 27 s). Wyprzedził on o zaledwie 25 sekund Tomasza Sosnowskiego, oraz o 1 min 51 s – Mateusza Kmiecia. W rywalizacji pań triumfowała Ewa Kuzior z Myszkowa, która pokonała trasę w 46 min 16 s. Druga była Dorota Kubisz z lublinieckiej Mety (z czasem 49 min 17 s), a trzecia Agnieszka Kondracka z Lublińca (52,59).

Bieg Sylwana dla starszych i młodszych zawodników

Podczas sobotniego Biegu Sylwana rywalizowali także najmłodsi sportowcy. Dystans 1 km najszybciej przebiegł Wojciech Fokczyński, a wśród dziewcząt najlepsza była Kinga Lis (oboje WKB Meta). Z kolei dzieci do lat dziewięciu wystartowały na dystansie 500 m – zwyciężyli Bartosz Lis i Nikola Dryll (oboje z Lublińca). W biegach na 1 km i 0,5 km wzięło udział 38 amatorów biegania. – Pogoda dopisała, zawodnicy również. Podczas zawodów zebraliśmy 1120 zł na rehabilitację dla dwóch niepełnosprawnych dziewcząt, które brały udział w biegu, oraz przekazaliśmy 20 par butów sportowych dla więźniów z Sierakowa, którzy pomagają nam przy organizacji imprez – dodaje st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes WKB Meta. Na imprezie zorganizowanej w Lublińcu była także posłanka Barbara Dziuk (PiS), która pogratulowała sportowcom osiągniętych wyników.

Bieg Sylwana.

W ramach biegu Sylwana po raz drugi w historii rozegrano Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. Tytuł mistrzowski wywalczył por. Michał Marcol z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. Drugie miejsce zajął mjr Andrzej Kowalski (WKU w Częstochowie), a trzecie sierż. rez. Adam Rybak (WKU w Będzinie). W rywalizacji pań zwyciężyła Beata Chrupała (WKU w Chorzowie) przed Edytą Duźniak (WKU w Bielsku-Białej) i Magdaleną Pokusą (WKU w Gliwicach).

Pół tysiąca sportowców w Sulejówku

W sobotę impreza biegowa odbyła się także w Sulejówku. IX Bieg Marszałka ukończyło 551 zawodników. W biegu głównym, na dystansie 10 km, do mety dobiegło 422 biegaczy i 65 biegaczek. Najlepszy czas – 31 min 56 s – uzyskał Andrzej Starżyński z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Chemik Klementowice. Drugie miejsce zajął Michał Bernardelli. Zawodnik z Warszawy stracił do zwycięzcy 25 s. Trzecią lokatę wywalczył Artur Jabłoński z Horodła, który przed tygodniem wygrał bieg z okazji stulecia Legii. Jabłoński przekroczył linię mety 4 s za Bernardellim. W rywalizacji kobiet triumfowała Antonina Miłek z TKKF Chemik Elektrownia Puławy. Druga była Edyta Miesiak z Warszawy, a trzecia Anna Gosk z Klubu Sportowego Podlasie Białystok.

IX Bieg Marszałka w Sulejówku.

W klasyfikacji służb mundurowych najlepszy okazał się szer. Piotr Wijata. Żołnierz z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu w mundurze polowym i wojskowych butach pokonał dystans 10 kilometrów w 38 min 24 s. Drugi był Łukasz Lemanowicz z Mińska Mazowieckiego (z wynikiem 38 min 54 s), a trzeci Przemysław Kaliński z Warszawy (39,47). W klasyfikacji drużynowej triumfował zespół z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Drugie miejsce zajęli żołnierze z 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza, a trzecie z Pułku Ochrony w Warszawie. Na czwartej pozycji sklasyfikowano zawodników z 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego, a na piątej drużynę wystawioną przez żołnierzy amerykańskich – bieg ukończyło 12 Amerykanów.

W ramach imprezy w Sulejówku odbył się też bieg na dystansie 3,1 km – Memoriał im. Haliny Zielińskiej, w którym wystartowały 64 osoby. Zwyciężyli – Andrzej Ignatowicz z Warszawy i Magdalena Bubeła z Babic Nowych.

„Polska Zbrojna” objęła Bieg Marszałka patronatem medialnym. W Memoriale im. Haliny Zielińskiej wystartowała też nasza koleżanka Agnieszka Karaczun i zajęła trzecie miejsce wśród kobiet.

SZUS

autor zdjęć: Piotr Jaszczuk, Krystian Świerc/ WKB Meta

dodaj komentarz

komentarze


Głos z katyńskich mogił
 
SOR w Legionowie
Optyka dla żołnierzy
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Przygotowania czas zacząć
Zachować właściwą kolejność działań
Kadisz za bohaterów
Sandhurst: końcowe odliczanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Barwy walki
Wojna w świętym mieście, część druga
Mundury w linii... produkcyjnej
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Szpej na miarę potrzeb
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Zmiany w dodatkach stażowych
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Strażacy ruszają do akcji
Wojna w świętym mieście, epilog
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ramię w ramię z aliantami
NATO na północnym szlaku
Na straży wschodniej flanki NATO
Prawda o zbrodni katyńskiej
W Italii, za wolność waszą i naszą
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Charge of Dragon
Święto stołecznego garnizonu
Kolejne FlyEle dla wojska
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Rakiety dla Jastrzębi
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Szarża „Dragona”
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Zbrodnia made in ZSRS
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Sprawa katyńska à la española
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ocalały z transportu do Katynia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
V Korpus z nowym dowódcą
Front przy biurku
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
25 lat w NATO – serwis specjalny
Odstraszanie i obrona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO