moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kawaleria ma puchar dyrektora WIW

4:1 – takim wynikiem Kawaleria Tomaszów Mazowiecki pokonała drużynę Twardego Świętoszów w meczu o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski, odebrał nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka. Spotkanie zorganizowano podczas święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Mecz odbył się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne spotkanie było już trzecim starciem drużyn, w których grają żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Po raz pierwszy triumfowali piłkarze z Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria.

Pierwszego gola, podobnie jak przed rokiem, strzelił dla gospodarzy w 12. minucie st. szer. Tomasz Stańczyk. Dziesięć minut później Kawaleria prowadziła już 2:0, po bramce zdobytej przez Piotra Jaszczyka. W 38. minucie po rzucie rożnym, egzekwowanym przez st. szer. Łukasza Lewandowskiego, piłka trafiła na głowę Stańczyka, a ten efektownym uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Przed przerwą bramkę dla gości zdobył st. szer. Daniel Szkarapat. W drugiej połowie wpadł jeszcze jeden gol. W 78. minucie strzelił go dla Kawalerii Kamil Kubiak.

Wynikiem 4:1 drużyna Kawalerii wywalczyła puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Nagrodę od kierującego WIW-em płk. Dariusza Kacperczyka odebrał kapitan zwycięzców, st. szer. Łukasz Lewandowski. – Cieszę się z wywalczenia pucharu i pierwszego zwycięstwa nad Twardym. Wierzyłem w naszą wygraną, ale nie spodziewałem się takiego wyniku – mówi st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii. – Nasza drużyna po przerwie była mniej skuteczna. Zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji – przyznaje sternik tomaszowskiego WKS.

Z kolei kapitan drużyny gości, st. szer. Daniel Szkarapat, dziwił się, że tak świetnie grająca drużyna, jak Kawaleria, spadła do klasy A. Przyznał też, że jego zespół przyjechał do Tomaszowa Mazowieckiego bez kilku ważnych zawodników. Dwóch z nich, st. szer. Janusz Szkarapat i st. szer. Krystian Chruścicki, walczy w Niemczech z reprezentacją Wojska Polskiego o awans do II Wojskowego Pucharu Świata w Omanie.

Kawaleria Tomaszów Mazowiecki wystąpiła w składzie: mł. chor. Edward Adamczyk – st. szer. Łukasz Lewandowski, Aleksander Wojewódzki, kpr. Adam Nowicki, Bartłomiej Kawecki – st. szer. Tomasz Stańczyk, Michał Hajdera, Kamil Kubiak, Sebastian Nowak – Sebastian Kawecki, Piotr Jaszczyk. Rezerwowi: Łukasz Domińczak, st. szer. Norbert Duła, Paweł Dziubałtowski, sierż. Jarosław Owsianka, Jakub Bogusz, szer. Wojciech Bogusz.

Natomiast w Twardym grali: st. szer. Marcin Kozdroń, st. szer. Marceli Laskowski, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Dariusz Piechowiak, st. szer. Kamil Ganczarek – st. szer. Daniel Szkarapat, szer. Adrian Burniak, st. szer. Łukasz Rudyk, st. szer. Marcin Łojko – kpr. Dariusz Łojko, st. szer. Paweł Rissman. Rezerwowi: Dawid Kurnicki, st. szer. Wojciech Lupa, szer. Tomasz Gradowski, szer. Dawid Kizyma, st. szer. Sebastian Tylutki.

Mecz o puchar dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie odbył się po raz trzeci. Pierwszy rozegrano w czerwcu ubiegłego roku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim – również dla uczczenia święta 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Jego zwycięzcą została drużyna Twardego. Świętoszowianie wygrali 2:1. Natomiast drugi mecz rozegrano w sierpniu 2015 roku na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świętoszowie – z okazji święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej. W podstawowym czasie gry spotkanie zakończyło się bezbramkowo – w rzutach karnych 5:4 wygrali gospodarze. O zwycięstwie Twardego zadecydował ostatni celny strzał st. szer. Sebastiana Tylutkiego, grającego trenera drużyny ze Świętoszowa.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

dodaj komentarz

komentarze


Mundury w linii... produkcyjnej
 
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Szpej na miarę potrzeb
Sprawa katyńska à la española
Strażacy ruszają do akcji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Na straży wschodniej flanki NATO
Kadisz za bohaterów
W Italii, za wolność waszą i naszą
Rakiety dla Jastrzębi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Ocalały z transportu do Katynia
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Wojna w świętym mieście, część druga
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Wojna w świętym mieście, epilog
Ramię w ramię z aliantami
Zbrodnia made in ZSRS
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
NATO on Northern Track
SOR w Legionowie
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Szarża „Dragona”
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Zmiany w dodatkach stażowych
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Charge of Dragon
Wojna w świętym mieście, część trzecia
V Korpus z nowym dowódcą
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Kolejne FlyEle dla wojska
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Święto stołecznego garnizonu
Odstraszanie i obrona
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
25 lat w NATO – serwis specjalny
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Front przy biurku
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Przygotowania czas zacząć
Optyka dla żołnierzy
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Głos z katyńskich mogił
NATO na północnym szlaku
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barwy walki
Zachować właściwą kolejność działań
Sandhurst: końcowe odliczanie
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO