moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do zawodowców

W wielu jednostkach wojskowych trwają kwalifikacje do służby zawodowej. Nabór na stanowiska szeregowych zawodowych prowadzą m.in. 20 Brygada Zmechanizowana w Bartoszycach i 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie.  Wolne stanowiska dla oficerów i podoficerów są z kolei w dowództwie  16 Dywizji Zmechanizowanej w Białobrzegach.

1 marca kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej będą prowadzone w 31 Batalionie Radiotechnicznym we Wrocławiu. Jednostka oferuje stanowiska we wszystkich trzech korpusach. Wśród oficerów poszukiwani są kandydaci w specjalnościach wychowawczej i radiotechnicznej, a wśród podoficerów żołnierze o specjalnościach np. kadrowej, rozpoznania i zakłóceń elektronicznych, kryptologii, eksploatacji systemów informatycznych czy  ochrony informacji niejawnych. Dla ochotników do służby w najmłodszym korpusie jednostka oferuje z kolei stanowiska w specjalnościach radiotechnicznej, eksploatacji systemów łączności. Poszukiwani są też kierowcy z kategorią prawa jazdy D.

12 marca nabór ochotników do służby w korpusie szeregowych zawodowych będzie prowadził 8 Pułk Przeciwlotniczy w Koszalinie. Jednostka oferuje stanowiska: kierowcy kołowego transportera opancerzonego OSA, operatora obsługującego stacje radiolokacyjne oraz kierowców kategorii C i C+E. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu 261 457 265.

O etat zawodowca można też ubiegać się w 20 Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach. Najbliższe kwalifikacje do korpusu szeregowych zawodowych odbędą się tu 15 marca. Jednostka zastrzega też, że pod uwagę będą brani kandydaci do 35. roku życia. Poszukiwani są przede wszystkim kandydaci na kierowców z prawem jazdy kategorii B, C, CE, mechanicy pojazdów kołowych i gąsienicowych, elektromechanicy, celowniczy, operatorzy BWP, radiotelefoniści. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 261 327 514.

W 11 Batalionie Dowodzenia w Żaganiu rozmowy kwalifikacyjne do zawodowej służby wojskowej odbywają się w każdyczwartek. Jednostka poszukuje do służby zawodowej, wojskowych trzech korpusów. W korpusie szeregowych to głównie kierowcy – prawo jazdy kat. C, C+E oraz T, ale też elektromechanicy i strzelcy radiotelefoniści. W korpusie podoficerów oferowane są stanowiska w korpusach osobowych: łączności i Informatyki, inżynierii wojskowej i logistyki. Można się ubiegać o etat m.in. ratownika medycznego, technika kompanii, dowódcy drużyny – dowódcy obsługi, podoficera sztabowego. Podporucznicy i porucznicy, który chcieliby służyć w 11 Batalionie mogą ubiegać się z kolei o etaty w korpusie łączności i informatyki. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie drugim. Więcej informacji pod nr. tel. 261 688 364.

W każdy wtorekkwalifikacje kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowychprowadzi 17 Brygada Zmechanizowana. Jednostka prowadzi nabór we wszystkich specjalnościach wojskowych. Można więc aplikować na stanowiska np. mechanika, elektromechanika, elektryka, ślusarza, kierowcy kategorii C i E. Więcej informacji udzielają przedstawiciele jednostki pod nr. tel.: 261 674 265, 261 674 814.

O etat w 2 Pułku Rozpoznawczym w Hrubieszowieubiegać się mogą oficerowie i podoficerowie. Dla tych pierwszych wolne są stanowiska dowódców plutonów, dowódców kompanii i sekcji. Podoficerowie z kolei mogą się ubiegać o służbę na stanowiskach m.in. starszych techników, dowódców obsługi – administratorów systemu czy dowódców sekcji. Osoby zainteresowane pełnieniem zawodowej służby wojskowej w hrubieszowskim pułku proszone są o kontakt z przedstawicielami jednostki pod nr. tel. 261 158 269 lub 261 158 268.

Wolne stanowiska są także wstrukturze dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w Białobrzegach. Tu poszukiwani są m.in.oficerowie do służby w sekcjach: operacyjnej, planowania, analiz rozpoznawczych i informatyki. W korpusie podoficerów można ubiegać się o stanowiska sztabowe, np. w kancelarii oraz specjalistyczne, np. w sekcji personalnej, prasowej i wydziale służby zdrowia. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod nr. tel. 261 887 467 lub 261 887 468.

W każdą środę od godziny ósmej kwalifikacje kandydatów na stanowiska przewidziane dla żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych prowadzi 5 Pułk Inżynieryjny. Jednostka ze Szczecina-Podjuch poszukuje m.in. elektromechaników, kierowców i radiotelefonistów. Bliższych informacji udzielają przedstawiciele jednostki pod nr. tel. 261 454 788

Wolne etaty oferują też jednostki obrony terytorialnej. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej poszukuje kandydatów do służby w korpusie oficerskim, podoficerskim oraz szeregowych w powstających batalionach lekkiej piechoty w m. Morąg, Braniewo, Ełk, Giżycko oraz Olsztyn. Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel Sekcji Personalnej S-1 pod nr. tel. 261 323 511.

W 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej o etat mogą się ubiegać oficerowie i podoficerowie. Tym pierwszym jednostka oferuje służbę na stanowiskach w sekcjach rozpoznawczej, operacyjnej, szkoleniowej oraz wsparcia dowodzenia i łączności. Podoficerowie z kolei mogą aplikować na stanowiska w sztabowym zespole wsparcia teleinformatycznego, w kancelarii tajnej, kierownika warsztatu uzbrojenia czy dowódcy radiostacji.

Tworząca się 13 Śląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej poszukuje z kolei oficerów młodszych i podoficerów starszych z dużym doświadczeniem w obszarze szkolenia taktycznego oraz ogniowego. Poszukiwani są też pracownicy resortu obrony narodowej, którzy będą chętni do objęcia stanowiska w komórkach sztabu odpowiedzialnych za współpracę z organizacjami cywilnymi i komunikację społeczną (w tym rzecznik prasowy oraz grafik).

Kandydaci zgłaszający się do jednostek na kwalifikacje powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu sprawnościowego, książeczkę wojskową, dowód osobisty, świadectwo służby (dotyczy byłych żołnierzy zawodowych), zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego i służby przygotowawczej (w przypadku żołnierzy NSR), inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, np. prawo jazdy, świadectwa szkolne, certyfikaty, ubiór sportowy. Podczas kwalifikacji ochotników czeka m.in. test sprawnościowy oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
 
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Charge of Dragon
Kurs z dzwonem
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Ogień w podziemiu
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Strażacy ruszają do akcji
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Odstraszanie i obrona
Jeśli nie Jastrząb, to…
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Rakiety dla Jastrzębi
Zmiany w dodatkach stażowych
Sprawa katyńska à la española
Zbrodnia made in ZSRS
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Optyka dla żołnierzy
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Szpej na miarę potrzeb
Ocalały z transportu do Katynia
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
V Korpus z nowym dowódcą
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Przygotowania czas zacząć
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Mundury w linii... produkcyjnej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
25 lat w NATO – serwis specjalny
Wojna w świętym mieście, część druga
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Na straży wschodniej flanki NATO
NATO na północnym szlaku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto wojskowego sportu
Wojna w Ukrainie oczami medyków
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Głos z katyńskich mogił
Barwy walki
Ramię w ramię z aliantami
Wojna w świętym mieście, epilog
Szarża „Dragona”
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Prawda o zbrodni katyńskiej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO