moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie dowodzenia w 91 Batalionie Logistycznym

W koszarach 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy batalionu. Od 23 stycznia 2020 roku 91 Batalionem Logistycznym dowodzi podpułkownik Krzysztof Maziarz.

W obecności dowódcy 10  Brygady Logistycznej pułkownika Szymona Lepiarza, dowódców jednostek wojskowych, a także żołnierzy i pracowników wojska oraz zaproszonych gości odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, z rąk ustępującego dowódcy podpułkownika Arkadiusza Serówki, sztandar jednostki przyjął nowy dowódca batalionu podpułkownik Krzysztof Maziarz.

Poproszony o zabranie głosu pułkownik Szymon Lepiarz podziękował za dotychczasową służbę ustępującemu dowódcy podpułkownikowi Arkadiuszowi Serówce: – 26 lutego minęłyby cztery lata, odkąd objął Pan stanowisko dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. W tym czasie postawił Pan wysoko poprzeczkę, z którą będzie musiał się zmierzyć Pana następca. Chciałbym Panu za to bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję za ciężką pracę, za szkolenie i za realizację niezliczonych zadań na rzecz 10 Brygady Logistycznej, a także jednostek wojskowych w kraju oraz kontyngentów wojskowych.

Dowódca 10 Brygady Logistycznej przybliżył zebranym sylwetkę nowego dowódcy batalionu: – Pan podpułkownik to oficer doświadczony, od początku swojej kariery związany z logistyką. Służbę wojskową rozpoczynał w 1989 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich. Służył w 10 Pułku Zmechanizowanym, 10 Brygadzie Zmechanizowanej, 5 Brygadzie Pancernej, 10 Brygadzie Logistycznej, a ostatnio na stanowisku zastępcy dowódcy – szefa Sztabu 55 Batalionu Remontowego.

Zwracając się bezpośrednio do podpułkownika Maziarza powiedział: – Niełatwe zadanie stoi przed nowym dowódcą, ale patrząc na Pana karierę, na ścieżkę oficerską jestem przekonany, że doskonale poradzi Pan sobie na stanowisku dowódcy batalionu. Dowodzenie samodzielną jednostką wojskową jest wielkim zaszczytem i dowodem zaufania przełożonych. Jestem pewien, że Pana umiejętności i doświadczenie, a także cechy charakteru spowodują, że szybko zdobędzie Pan również zaufanie swoich nowych podwładnych. Pułkownik Szymon Lepiarz życzył również oficerom powodzenia na nowych stanowiskach służbowych i satysfakcji z wykonywania powierzonych obowiązków.

Żegnając się z batalionem, pułkownik Serówka podziękował żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za wspólną służbę i podkreślił: – Chcę żebyście wiedzieli, że z całej mojej 30 – letniej służby te cztery lata za Wami cenię sobie najbardziej. Szczególne podziękowania złożył również obecnym wójtowi gminy Komprachcice Leonardowi Pietruszce oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Tułowicach Adamowi Sinickiemu. – Współpraca z Wami to była wielka przyjemność. Bardzo dziękuję za przychylność i za serdeczność wobec mojej osoby i batalionu. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana.

Nowy dowódca 91 Batalionu Logistycznego podpułkownik Krzysztof Maziarz po przyjęciu sztandaru wojskowego jednostki, zwrócił się do zebranych słowami: - To dla mnie wielki zaszczyt i powód do dumy, to także duży kredyt zaufania, jakim zostałem obdarzony przez przełożonych, za który bardzo dziękuję. Głęboko wierzę, że dzięki wspólnemu wysiłkowi sprostamy wszystkim wyzwaniom i przezwyciężymy ewentualne trudności. Wasze zdolności, zapał i profesjonalizm będą dla mnie dodatkowym źródłem wsparcia i motywacji.

Po przemówieniach goście dołączyli do podziękowań i życzeń dla ustępującego oraz nowego dowódcy 91 Batalionu Logistycznego. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów batalionu.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Śladami ojca
 
Armia Andersa w operacji „Honker”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Orzeł dla bohaterów
Bohater odtrącony
Wojskowe Oscary przyznane!
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Zmiany w dodatkach stażowych
Polska wiktoria na Monte Cassino
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Wojna w świętym mieście, epilog
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Ta ziemia do Polski należy…”
Rajd ku czci saperów
Polki pobiegły po srebro!
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Na straży nieba
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Po przeprawie ruszyli do walki
„Pierwsza Drużyna” na start
Wyszkolenie sprawdzą w boju
I zdobyliśmy!
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Ameryka daje wsparcie
NATO on Northern Track
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Flota Bayraktarów w komplecie
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Krwawa noc pośród puszczy
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Wioślarze i triatlonistka na podium
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Pływacy i maratończycy na medal
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Gry wojenne w szkoleniu
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Więcej hełmów dla żołnierzy
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Mobilne dowodzenie
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Abramsy w pętli
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Pierwsi na oceanie
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
W obronie wschodniej flanki NATO
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Serwis K9 w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Układ nerwowy Mieczników
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Pytania o europejską tarczę
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO