moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

13 medali żołnierzy na ringu

Dziewięć złotych medali oraz po dwa srebrne i brązowe wywalczyli reprezentanci Wojska Polskiego na mistrzostwach Polski w boksie. Tytuły mistrzowskie zdobyli: szer. Sandra Drabik, szer. Agata Kaczmarska, szer. Sandra Kruk, szer. Jakub Słomiński, szer. rez. Daniel Adamiec, szer. rez. Damian Durkacz, szer. rez. Bartosz Gołębiewski i szer. rez. Jarosław Iwanow.

Szer. Agata Kaczmarska, mistrzyni Polski w boksie w kat. 75 kg

Już po raz 91. seniorzy walczyli o medale mistrzostw kraju w boksie. Natomiast seniorki rywalizowały o tytuły mistrzowskie po raz 20. Gospodarzem obu czempionatów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu. O medale walczyło na ringu 104 zawodników i 34 zawodniczki. Wśród nich było kilkanaścioro żołnierzy, z których większość reprezentowała Wojsko Polskie na zeszłorocznych VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

– Mistrzostwa w Wałczu podsumowały miesiące przygotowań do najważniejszego dla większości zawodników startu w tym sezonie. Cieszę się, że żołnierze, zdobywając 13 medali, potwierdzili wysoką formę i gotowość do walki w przyszłorocznych wojskowych mistrzostwach świata, które zaplanowano na przełomie września i października w Moskwie – mówi mł. chor. Sławomir Ślusarczyk, trener-koordynator reprezentacji Wojska Polskiego w boksie.

Dla najlepszych w Polsce pięściarzy mistrzostwa kraju były również sprawdzianem przed kwalifikacjami europejskimi do igrzysk olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii COVID-19 zostały przerwane w marcu. Walka o paszporty olimpijskie ma być wznowiona po rocznej przerwie. – Z żołnierzy największe szanse na start na igrzyskach w Tokio ma szer. Sandra Drabik, która w Wałczu wywalczyła po raz piąty tytuł mistrzyni kraju. Szczególnie mogła się podobać jej walka w drugiej rundzie finałowego pojedynku z Natalią Rok. Sandra potwierdziła ponownie, że w Polsce nie ma sobie równych w swojej kategorii wagowej – przyznaje chorąży.

Szer. Sandra Drabik, reprezentująca kielecki klub Kick Boxing, wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kategorii 51 kg, a w finale pokonała 5:0 szer. rez. Natalię Rok z Pomorzanina Toruń. Pozostałe medale w rywalizacji pań wywalczyły żołnierki: złote – szer. Sandra Kruk (niestowarzyszona) w kategorii 57 kg, szer. rez. Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) w kategorii 57 kg, szer. Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) w kategorii 75 kg i srebrny – szer. rez. Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino) w kategorii 75 kg.

W rywalizacji mężczyzn z żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli: szer. Jakub Słomiński (Wda Świecie) w kategorii 52 kg, szer. rez. Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) w kategorii 57 kg, szer. rez. Damian Durkacz (Concordia Knurów) w kategorii 63 kg, szer. rez. Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) w kategorii 75 kg i szer. rez. Daniel Adamiec (Rushh Kielce) w kategorii 81 kg. Natomiast brązowe medale wywalczyli: szer. Mateusz Polski (KB Karlino) w kategorii 63 kg i szer. rez. Adam Kulik (Stara Szkoła Boksu Lublin) w kategorii +91 kg.

Co ciekawe, w pojedynkach kobiet doszło w Wałczu aż do trzech finałów, w których naprzeciwko siebie stanęły reprezentantki Wojska Polskiego. Wśród mężczyzn taka sytuacja się nie zdarzyła. Najbliżej do wewnątrzwojskowego finału było w kategorii 69 kg, w której spodziewano się pojedynku między Damianem Durkaczem i Mateuszem Polskim. Niestety, temu drugiemu drogę do walki o złoto zamknęła kontuzja. – Mateusz złamał rękę i musiał zakończyć rywalizację po zwycięskiej walce w ćwierćfinale. Szkoda, bo miał szansę powalczyć w finale – mówi chorąży Ślusarczyk. W finale kategorii 69 kg szer. rez. Damian Durkacz spotkał się natomiast z innym Mateuszem – Wojtasińskim z klubu Adrenalina Wrocław. Rezerwista pokonał rywala 5:0 i po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski.

SZUS

autor zdjęć: arch. prywatne Agaty Kaczmarskiej

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w dodatkach stażowych
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jeśli nie Jastrząb, to…
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
NATO na północnym szlaku
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Mundury w linii... produkcyjnej
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto wojskowego sportu
Będzie można zostać snajperem lądowym
25 lat w NATO – serwis specjalny
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Hiszpański palimpsest
Cena wolności
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Przygotowania czas zacząć
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Zgłoś się na kurs i zostań kapralem!
Animus Fortis, czyli mężny duch
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
Jak wyszkolić pilota F-16?
Optyka dla żołnierzy
Psiakrew, harmata!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Kurs z dzwonem
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojna w świętym mieście, część druga
Weterani i bokser „Master”
10 kwietnia 2010 – pamiętamy!
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Odstraszanie i obrona
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wojsko inwestuje w Limanowej
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Zapomniana Legia Cudzoziemska
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Rakiety dla Jastrzębi
Zwycięstwo pod Racławicami dało Polakom nadzieję
Ogień w podziemiu
Szpej na miarę potrzeb
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Wojskowi medycy ratują i leczą
V Korpus z nowym dowódcą
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO