moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojskowa gala MMA – to już dziś!

Masternak, Jóźwik, Sulewski – to tylko niektóre nazwiska, jakie widnieją na karcie walk Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Start – dziś wieczorem. Żołnierze stoczą siedem pojedynków MMA, odbędzie się też walka bokserska. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale TVP Sport o godz. 19.00. Nie możecie tego przegapić!

Za nimi wiele lat treningów, emocjonujące eliminacje, teraz przyszedł czas na sprawdzian. 16 żołnierzy oraz najlepszych w armii zawodników sportów walki dziś wieczorem stawi się w oktagonie. Wezmą udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Kogo zobaczymy w akcji?

W kategorii do 73 kilogramów zmierzą się szer. Robert Wróblewski z 2 Ośrodka Radioelektronicznego i st. szer. Hubert Sulewski z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Szanuję swojego rywala, bo w tym sporcie może zdarzyć się wszystko. Jedna chwila, jedno małe potknięcie i można przegrać. Ale obiecuję, że w piątek posypią się gromy – zapewnia szer. Wróblewski. – Mój rywal to bardzo mocny zawodnik. Wywodzi się z taekwondo, więc pewnie będzie dużo kopał, myślę, że trzeba będzie wykorzystać jego słabości – mówi z kolei żołnierz WOT-u.

St. szer. Sulewski nie jest jedynym terytorialsem, który stawi się dziś w oktagonie. W sumie najmłodszy rodzaj sił zbrojnych będzie reprezentowało czterech wojskowych. Oprócz żołnierza z 1 BOT w akcji zobaczymy szer. Pawła Żyglińskiego z 13 Brygady Obrony Terytorialnej, pojedynek stoczą także szer. Sara Jóźwiak z 12 Brygady OT i szer. Agata Wasiluk z 8 Brygady OT. – Jedno jest pewne, w tym starciu zwycięży WOT – śmieje się płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy terytorialsów.


Film: szer. Sara Jóźwiak / 12 BOT

W oktagonie stawi się też silna reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej. Będą to szer. Błażej Majdan, szer. Adam Okniński i st. szer. Sylwester Miller. – To dwóch pancerniaków i góral. Przygotowywali się do tej gali bardzo długo, trenowali nawet pod okiem samego Jana Błachowicza, zawodnika UFC, więc zapewniam: będzie się działo! – mówi mjr Przemysław Lipczyński, oficer prasowy 18 DZ.

Natomiast 12 Dywizję Zmechanizowaną będzie reprezentował kpr. Michał Piwowarski, a 11 Dywizję Kawalerii Pancernej – st. szer. Adam Smulski. W akcji zobaczymy również st. kpr. pchor. Dawida Ryka z Akademii Wojsk Lądowych, szer. Przemysława Dzwoniarka z 1 Pułku Saperów, „Zapasa” z Jednostki Wojskowej Nil, a także st. szer. Krzysztofa Kończalskiego i st. szer. Seweryna Kirschhiebla z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W sumie podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie odbędzie się siedem pojedynków w formule MMA. Ale to nie wszystko. Organizator zaplanował również tzw. super fight. Wówczas odbędzie się walka bokserska, w której stawi się m.in. jeden z najlepszych polskich bokserów – szer. Mateusz Masternak z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. – Tego jeszcze nie było, „Master” w oktagonie – żartował na swój temat podczas rozmowy z „Polską Zbrojną”. Jego przeciwnikiem będzie szer. Bartosz Barczyński z 6 Brygady Powietrznodesantowej.


Film: MON

Swój udział w wydarzeniu, choć w nieco innym charakterze, potwierdził Doniu. Podczas gali raper i plut. Tomasz Rożniatowski, weteran z Afganistanu, wykonają utwór „Walkę mamy we krwi”.

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie odbędą się w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego. Z powodu epidemii wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Kibice mogą jednak obejrzeć galę w telewizji. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.00 na kanale TVP Sport.

Karta walk:

1. MMA 75 kg – szer. Paweł Żygliński (13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Błażej Majdan (18 Dywizja Zmechanizowana);

2. MMA 59 kg – szer. Sara Jóźwiak (2 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Agata Wasiluk (8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej);

3. MMA 95 kg – szer. Przemysław Dzwoniarek (1 Pułk Saperów) vs st. szer. Seweryn Kirschhiebel (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych);

4. MMA 67 kg – st. szer. Sylwester Miller (18 Dywizja Zmechanizowana) vs „Zapas” (Jednostka Wojskowa Nil);

5. MMA 85 kg – por. Piotr Zagdański (6 Brygada Powietrznodesantowa) vs st. kpr. pchor. Dawid Ryk (Akademia Wojsk Lądowych);

6. MMA 93 kg – kpr. Michał Piwowarski (12 Dywizja Zmechanizowana) vs szer. Adam Okniński (18 Dywizja Zmechanizowana);

7. MMA 73 kg – st. szer. Hubert Sulewski (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej) vs szer. Robert Wróblewski (2 Ośrodek Radioelektroniczny);

8. BOKS 91 kg – szer. Mateusz Masternak (Centralny Wojskowy Zespół Sportowy) vs st. szer. Bartosz Barczyński (6 Brygada Powietrznodesantowa);

Walka zapasowa: MMA 85 kg – st. szer. Krzysztof Kończalski (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych) vs st. szer. Adam Smulski (11 Dywizja Kawalerii Pancernej).

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Monika Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy skok
 
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wojna o porządek świata
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Lista trupich główek
Spadochroniarze na Podlasiu
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Cud w Trewirze
Zachód przeciwko „korsarzom”
Dobrowolsi – czas start!
Liban uznany za strefę działań wojennych
W rezerwie pasywnej będą oceny
Eurofightery znowu w Polsce
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Zielone światło dla Barbary
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Abramsy pod dobrą opieką
Którą drogą do armii?
Nowoczesna łączność dla armii
Lekcje z frontu
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Zimowy sprawdzian podchorążych
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Offset dla „Wisły”
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Roszady personalne w PGZ-ecie
Rakietowy szach
Rusza kwalifikacja wojskowa
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Podwójny Półmaraton Komandosa
„Avenger” na Monte Cassino
Szef MON-u w Brukseli
Mocny sygnał od NATO
Bruksela przed szczytem
Ślubowanie kadetów OPW
Nowy szef CWCR
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Skromny początek wielkiej wojny
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Śnieg może być groźną bronią
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Zamiana po włosku
Invictus w zimowym stylu
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO