moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość

Mansur Azhiev, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Mateusz Pawlik czy szer. Szymon Karolczyk – to tylko niektórzy z 18 zawodników, którzy 5 listopada stawią się w oktagonie na gali MMA Armia Fight Night. Podczas wydarzenia odbędą się dwa pojedynki o mistrzowską szablę organizacji, a także walka o puchar „Polski Zbrojnej”.

W tym roku nasza redakcja obchodzi stulecie istnienia tytułu „Polska Zbrojna”. Głównym punktem obchodów jubileuszu była Gala Buzdyganów w Arkadach Kubickiego, ale chcemy świętować na różne sposoby. – Sprawność fizyczna i walka wręcz to podstawy wojskowego wyszkolenia, a sport jest obecny na łamach „Polski Zbrojnej” od jej zarania. Naturalną decyzją było więc, by jubileusz miał także swój wymiar sportowy – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji Wojskowego Instytutu Wydawniczego. – Z federacją Armia Fight Night współpracujemy od samego początku i cieszymy się, że na zbliżającej się gali odbędzie się pojedynek o puchar „Polski Zbrojnej” – dodaje.

W walce o puchar „Polski Zbrojnej” zmierzą się szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i szer. Szymon Karolczyk z 12 Brygady Obrony Terytorialnej. – Przygotowania rozpocząłem we wrześniu, tuż po mojej walce w KSW. Wszystko idzie zgodnie z planem, więc na pewno będę bardzo dobrze przygotowany. Dam z siebie wszystko, aby zadowolić kibiców – powiedział dziś żołnierz WOT-u. – Liczymy, że walka z okazji naszego stulecia będzie ciekawa, a stawka pojedynku będzie dodatkową motywacją dla zawodników – dodaje Piotr Zarzycki.

Armia Fight Night to gala sportów walki, podczas której w oktagonie mierzą się najlepsi zawodnicy, także z Wojska Polskiego. Jedenasta edycja zawodów odbędzie się 5 listopada pod hasłem „Bitwa o niepodległość”. – W ten sposób chcemy uczcić przypadającą 11 listopada 103. rocznicę odzyskania niepodległości – mówił na konferencji prasowej Filip Bątkowski, prezes AFN.

REKLAMA

W karcie walk znajduje się dziewięć pojedynków. St. szer. Mateusz Pawlik z 1 Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża zmierzy się z Łukaszem Stankiem, który w dziewiątej edycji AFN pokonał szer. Mateusza Pudło z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Udział w listopadowej gali potwierdzili także szer. Dominik Tkaczyk z Pułku Ochrony oraz żołnierz z Gruzji - Jansug Gogia.

W wadze ciężkiej zmierzą się natomiast weteran AFN Sławomir „Rawa” Rawiński i debiutujący w organizacji Marcin Polita, dwukrotny wicemistrz Polski w podnoszeniu ciężarów. Udział w gali potwierdzili także Jan Ciepłowski (zaprezentował się już w akcji podczas AFN Special Edition), a także Klaudia Syguła, która na AFN 10 pokonała zawodniczkę z Ukrainy Darię Rehil.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będą walki o mistrzowskie szable organizacji. W jednej zawalczy dotychczasowy mistrz AFN Mansur Azhiev. W drugiej zmierzą się Rumun Bogdan „The Bomb” Barbu, mający na koncie 17 wygranych, i dobrze znany kibicom AFN st. szer. Sylwester Miller, na co dzień ładowniczy czołgu Leopard 2A5 z 1 Brygady Pancernej. – Przede mną najcięższy okres przygotowań, zostało mi kilka sparingów i zbijanie wagi, ale nie narzekam, lubię to co robię. Fakt, że będę walczył o szablę, to dla mnie dodatkowa motywacja – podkreślił.

Gala MMA Armia Fight Night „Bitwa o niepodległość” odbędzie się w Łodzi. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Zmagania zawodników będą transmitowane na antenie TVP Sport. Partnerem AFN jest 18 Dywizja Zmechanizowana, a „Polska Zbrojna” – patronem medialnym. Mecenasem walk z udziałem żołnierzy jest Polska Grupa Zbrojeniowa. 

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Armia Fight Night

dodaj komentarz

komentarze


F-16 lecą na Litwę
 
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Afganistan. Czas wracać do domu
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Obowiązkowe szczepienia dla żołnierzy?
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
SOMA dla specjalsów
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
„Murem za polskim mundurem”
Pierwsze Żmije na granicy
Śladem „białych kurierów”
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Sojusznicze wsparcie na granicy
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
35 medali wojskowych pływaków
Orlik po raz dziesiąty
Komandos z Lublińca na czele korpusu podoficerskiego WOT
Oczy na wschodnią flankę
Legioniści wkraczają do Warszawy
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Niespokojna granica
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Aktywność migrantów powoli spada
Na granicy nieco spokojniej
Nauka kruszenia lodu
Nastał dzień krwi i chwały…
Wojsko wobec wyzwań przyszłości
Czy będą zmiany wojskowych reprezentantów?
Paczki świąteczne od PGZ
Reforma administracji wojskowej
Bryza na południowej flance
W Sejmie o kondycji PGZ
„Tumak ’21” na finiszu
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Lekcja wojska od górali
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Wyścig zbrojeń nie ustaje
O Polskę walczyli u boku Napoleona
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Czy będzie koniec służby kontraktowej?
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Harduny dla strażaków?
W jedynym słusznym kierunku
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
Święto żołnierzy artylerii
Wojskowi studenci medycyny pomagają na Okęciu
W BBN o sytuacji na granicy
Mielec wraca do odrzutowców
Zespół NATO na bojowo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO