moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
AFN: działo się w oktagonie!

To była noc pełna sportowych emocji! Żołnierze znów stawili się na gali sportów walki Armia Fight Night! Jednym z nich był szer. Łukasz Dziudzia z 31 Dolnośląskiego Batalionu Radiotechnicznego, który pokonał Mariusza Radziszewskiego, o wiele bardziej doświadczonego zawodnika MMA.

Armia Fight Night to gala sportów walki, podczas której w oktagonie mierzą się m.in. żołnierze. 12. edycja wydarzenia odbyła się w sobotę w Gliwicach. Tym razem wzięło w niej udział czterech żołnierzy. Jeden z nich to szer. Łukasz Dziudzia z 31 Dolnośląskiego Batalionu Radiotechnicznego, który decyzją sędziów (niejednogłośną) pokonał utytułowanego zawodnika Mariusza Radziszewskiego. Obaj sportowcy po raz pierwszy stawili się na AFN, jednak każdy z nich ma za sobą wygrane walki zawodowe. Radziszewski – 19, a Dziudzia sześć (łącznie ze zwycięstwem na sobotniej AFN).
Sukcesem nie może się niestety pochwalić szer. Dominik Tkaczyk z Pułku Ochrony, który przez tzw. poddanie werbalne (zawodnik mówi, że chce się poddać) już w pierwszej rundzie przegrał z Sergiejem Kołotiukiem, który doświadczenie zdobywał, trenując m.in. w niemieckich klubach Combat Sambo North Coast Team. Nie powiodło się także szer. Patrykowi Dubieli z 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej, który musiał uznać zwycięstwo Karola Żołowskiego, zawodnika Centrum Sportów Walki Berserker's Team Suwałki. Walka zakończyła się w drugiej rundzie przez TKO (nokaut techniczny). Z kolei Cyprian Wieczorek, laureat nagrody „Heraklesy” polskiego MMA 2019 i 2020 w kategorii „Zawodnik Roku Amatorów”, jednogłośną decyzją sędziów wygrał z szer. Grzegorzem Stabachą z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Oprócz tego w oktagonie można było zobaczyć także pojedynki cywilów. Kacper Matyszewski już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców pokonał Daniela Wojańczyka. W podobny sposób Jan Ciepłowski zwyciężył z Marcinem Maleszewskim. Natomiast jednogłośną decyzją sędziów zakończyło się starcie Michała Guzika, który pokonał Krystiana Wiśniewskiego oraz Kamila Szkaradka, który wygrał z Adrianem Wieliczko.

Wielu emocji kibicom dostarczył regularnie stawiający się w oktagonie podczas AFN Adrian Kępa, z zawodu górnik. Tym razem jednogłośną decyzją sędziów pokonał Kamila Łebkowskiego. – Mój przeciwnik postawił ciężkie warunki. Wiele osób mówiło wcześniej, że ma szklaną szczękę (określenie zawodnika, który ma problem z przyjmowaniem ciosów – przyp. red.), ale udowodnił, że to nieprawda. Gratuluję mu, ale także sobie, bo ciężka praca i wyrzeczenia teraz zaowocowały – mówił Kępa tuż po pojedynku.

Natomiast w walce wieczoru zmierzyli się Jacek Bednorz, uchodzący za weterana federacji i utytułowany Łukasz Stanek. Po trzech minutach i czterech sekundach drugiej rundy przez duszenie zza pleców wygrał Bednorz. – Nigdy się nie poddaję. Łukasz był bliski doprowadzenia mnie do poddania, ale udało mi się odwrócić sytuację – skomentował starcie jeszcze w oktagonie. Zawodnik zwycięstwo zadedykował swoje córce.

Partnerem AFN ze strony wojska była 18 Dywizja Zmechanizowana z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim na czele, a „Polska Zbrojna” – patronem medialnym. Natomiast mecenasem wszystkich walk z udziałem żołnierzy była Polska Grupa Zbrojeniowa.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: mat. organizatora

dodaj komentarz

komentarze


Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
 
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Śnieg może być groźną bronią
Roszady personalne w PGZ-ecie
Liban uznany za strefę działań wojennych
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
„Avenger” na Monte Cassino
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Lekcje z frontu
Rusza kwalifikacja wojskowa
Nowy szef CWCR
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Ślubowanie kadetów OPW
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Eurofightery znowu w Polsce
Air Show ’25 – do zobaczenia
Wojna o porządek świata
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Rakietowy szach
Nowoczesna łączność dla armii
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Dobrowolsi – czas start!
Spadochroniarze na Podlasiu
Cud w Trewirze
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zachód przeciwko „korsarzom”
Mocny sygnał od NATO
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Offset dla „Wisły”
Bruksela przed szczytem
Invictus w zimowym stylu
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
W rezerwie pasywnej będą oceny
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Skromny początek wielkiej wojny
Zielone światło dla Barbary
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Zamiana po włosku
Pierwszy skok
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Szef MON-u w Brukseli
Abramsy pod dobrą opieką
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Lista trupich główek
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zimowy sprawdzian podchorążych
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Którą drogą do armii?
Podwójny Półmaraton Komandosa
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO