moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Lekkoatleci w mundurach zdobyli 21 medali

11 złotych medali, osiem srebrnych i dwa brązowe zdobyli żołnierze na 66. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Po dwa tytuły mistrzowskie wywalczyli szer. Michał Rozmys i mat Angelika Cichocka. Najwięcej medali – trzy – reprezentanci Wojska Polskiego zdobyli w biegu na 400 m kobiet, a szer. Justyna Święty-Ersetic, aby wygrać musiała pobić rekord Polski.

Już po raz 66. lekkoatleci rywalizowali pod dachem o medale mistrzostw kraju. W Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu sportowcy nie tylko dawali z siebie wszystko, aby stanąć na podium, ale starali się również o przepustki na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. W pojedynkach o medale bardzo widoczni byli żołnierze, którzy podobnie jak przed rokiem wywalczyli 21 krążków. Tym razem zdobyli o jedno złoto i cztery srebra więcej.

W Toruniu można było zobaczyć 16 reprezentantów Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Troje z nich wywalczyło po dwa medale: szer. Michał Rozmys, mat Angelika Cichocka i kpr. Marika Popowicz-Drapała. Rozmys nie dał żadnych szans rywalom w biegach na 1500 i 3000 m. Na tym krótszym dystansie drugiego na mecie Andrzeja Kowalczyka wyprzedził o ponad 2 s. W biegu na 3000 m znów ten sam duet był najlepszy, a Rozmys wygrał o 4,21 s. Z kolei mat Angelika Cichocka tytuły mistrzowskie wywalczyła w biegach na 800 i 1500 m. Wreszcie kpr. Marika Popowicz-Drapała zdobyła srebro w biegu na 200 m oraz brąz w biegu na 60 m, w którym halowy rekord Polski – z wynikiem 6,99 s – pobiła Ewa Swoboda.


Szer. Kajetan Duszyński.

Poza Michałem Rozmysem i Angeliką Cichocką z żołnierzy na najwyższym stopniu podium stanęli: kpr. Adrian Świderski (zdobył złoto w trójskoku), szer. Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 m), szer. Kajetan Duszyński (bieg na 400 m), szer. Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), mar. Paulina Guba (pchnięcie kulą), szer. rez. Norbert Kobielski (skok wzwyż) i szer. rez. Adrianna Sułek (pięciobój). – Bardzo się cieszę, że ten sezon znakomicie rozpoczął Konrad Bukowiecki. Złoto zapewnił już sobie w pierwszej kolejce, pchając kulę na odległość 21,53 m. Oczywiście jestem też pod wrażeniem występu naszych zawodniczek w biegu na 400 m. Potwierdziły, że są w znakomitej formie i można z optymizmem oczekiwać ich startu na mistrzostwach świata w Belgradzie – przyznaje st. kpr. Kamil Masztak, trener-koordynator lekkoatletycznej reprezentacji Wojska Polskiego.

Finał biegu na 400 m kobiet był niewątpliwie ozdobą drugiego dnia mistrzostw w Toruniu. Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywała się st. szer. Anna Kiełbasińska, a tuż za nią biegły szer. Justyna Święty-Ersetic i szer. Natalia Kaczmarek. Święty-Ersetic cały czas atakowała po zewnętrznym torze. I choć przez to pokonała dłuższy dystans od rywalek, na finiszu była najszybsza. Wygrała, ustanawiając wynikiem 51,04 s halowy rekord Polski. Srebro wywalczyła Kiełbasińska (z czasem 51,20 s), a brąz Kaczmarek (51,24).


Szer. Justyna Święty-Ersetic i szer. Natalia Kaczmarek.

Oprócz st. szer. Anny Kiełbasińskiej i kpr. Mariki Popowicz-Drapały tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli żołnierze: kpr. Paweł Wojciechowski (w skoku o tyczce), mar. Patryk Dobek (bieg na 800 m), szer. Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą), szer. rez. Tymoteusz Zimny (bieg na 400 m), szer. rez. Damian Czykier (bieg na 60 m przez płotki) i szer. rez. Przemysław Słowikowski (bieg na 60 m). Co ciekawe, dwaj ostatni byli bardzo blisko złota – uzyskali identyczne czasy (z dokładnością do setnej części sekundy), jak zdobywcy złotych medali. Czykier – z wynikiem 7,60 s – przegrał z Jakubem Szymańskim, a Słowikowski – z czasem 6,66 s – z Dominikiem Kopciem. O złotych medalach zadecydowały tysięczne sekundy. Szymański wygrał o 0,002 s, a Kopeć o 0,007 s.

SZUS

autor zdjęć: PAWEL SKRABA / AGENCJA SE / East News, st. kpr Kamil Masztak / CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Ostrożnie! Czołgi na drodze
 
Mocny sygnał od NATO
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Lista trupich główek
Wojna o porządek świata
Leopardy jadą na poligon
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Wielki test w West Point coraz bliżej
Telefon zaufania dla żołnierzy
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Offset dla „Wisły”
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Będzie za co kupić koreańską broń
Priorytety dla armii
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Dobrowolsi – czas start!
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Wojenny bohater na szubienicy
Eurofightery znowu w Polsce
Air Show ’25 – do zobaczenia
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Zimowy sprawdzian podchorążych
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Bruksela przed szczytem
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Polska przystań brytyjskich jeńców
Zamiana po włosku
Palmiry – miejsce kaźni
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Po Hucie Pieniackiej nie został ślad
Podwójny Półmaraton Komandosa
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Którą drogą do armii?
Zachód przeciwko „korsarzom”
Tajna misja polskiej agentki
Nowy szef CWCR
Nowoczesna łączność dla armii
Kleszcze dla wojska
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Abramsy pod dobrą opieką
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO