moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cyberkonkurs MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej szuka wśród badaczy cyberprzestrzeni prawdziwych talentów i zachęca do udziału w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Swoje prace licencjackie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii można zgłaszać do 12 sierpnia. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł.

Od czterech lat Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje konkurs o nagrodę imienia Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka, kryptologa, który w 1932 roku rozszyfrował kod Enigmy. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród studentów i doktorantów zajmujących się tematem cyberbezpieczeństwa i kryptologii. – Od pierwszej edycji na konkurs nadesłano ponad 120 prac. Jak na tak specjalistyczną dziedzinę wiedzy to bardzo dużo – mówi płk Grzegorz Wielosz, szef Oddziału Współpracy Międzynarodowej Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu WOC.

Za przeprowadzenie konkursu i nadzór merytoryczny jest odpowiedzialny Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor Departamentu jest także przewodniczącym Kapituły, w której skład wchodzą specjaliści pełniący najwyższe funkcje w strukturach Sił Zbrojnych RP – m.in. dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, przedstawiciel Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. - Taki skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski – mówi płk Sławomir Pepłoński, czasowo pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.  Podkreśla, że ocena merytoryczna prac konkursowych dokonana będzie przez ekspertów współpracujących z Departamentem Cyberbezpieczeństwa MON. Decydować będzie suma punktów za wartość merytoryczną pracy, samodzielność badawczą, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju.       

Zasady udziału w konkursie są proste. Wystarczy zgłosić swoje prace naukowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W tym roku na prace jury czeka do 12 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które obroniły prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie nie wcześniej niż 1 października 2019 roku, natomiast pracę doktorską – 1 października 2018 roku. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość nadsyłania prac napisanych w języku angielskim, choć muszą być one obronione na uczelni znajdującej się na terenie Polski. – Pracę należy wysłać w wersji elektronicznej w formacie PDF – dodaje płk Wielosz. Trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyber.mil.pl oraz złożyć zaświadczenie z uczelni o obronie przesłanej pracy.

REKLAMA

W konkursie można wygrać nawet 14 tys. zł, a pula wszystkich nagród to 50 tys. zł. Organizatorzy podkreślają, że przedsięwzięcie to sposób na odkrywanie zdolnych naukowców, których osiągnięcia mogą być dopiero początkiem większych badań. – Mają wiele do powiedzenia i warto pokazywać ich światu – podkreśla płk Wielosz. Jednocześnie konkurs ma przypomnieć, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii, zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
 
Rosja zagarnia ukraińskie ziemie
Prawie 290 mln dolarów z USA na polskie bezpieczeństwo
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Rysy na potędze
Buzdygany 2021 – poczet laureatów
Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
Dowódca z intuicją
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
Śladem profesjonalistów
Buzdygany dla ambasadorów Wojska Polskiego
Świadczenie mieszkaniowe w górę
Polska wzmacnia Baltic Air Policing
SCAR, czyli zdalne sterowanie dronami
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Święto logistyków
Integracja Wisły
„Trenuj z wojskiem”, by czuć się bezpiecznie
Konsekwentna pasjonatka
MSPO. Rakietowe aspiracje WITU
Dublet pięciobojowych sztafet
„Rekin” dobił do brzegu
Społeczne zaplecze sił zbrojnych
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
Włoskie Typhoony w akcji
Zostań stypendystą MON-u
Człowiek wielu pasji
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
Kolejni operatorzy Warmate
Collective Defense is Priority
Charyzmatyczny lider
Czerwona agresja
„Nowoczesne wojsko – bezpieczne państwo”
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Jak się testuje F-35
„Ryś ‘22” z amerykańskim wsparciem
Podniebny trening transportowców
Żołnierze zdominowali mistrzostwa kraju w strzelectwie
Najważniejsze ogniwa nowego polskiego OPL-u
Premier w Żelaznej Dywizji
Dwa złota, trzy srebra i dwa brązy biatlonistów
Dodatek za służbę w jednostce bojowej
Czas Buzdyganów
Alianci z AK
Interwencyjne granatniki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Putin sięga po rezerwy
Raper w mundurze
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Ukraińska kontrofensywa
Od Chersonia po Krym
Polska zmiana w zespole NATO
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
WSF: Dzięki wojnie na Ukrainie jesteśmy bardziej zjednoczeni
Lider nauczy dowódców kreatywności
Brunatny najazd
Jastrzębie nad Słowacją
Wojska OT mają pięć lat!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO