moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze nadawali ton rywalizacji na pływalni

Aż o 35 medali powiększyli swoje konto reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na 79. Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu żołnierze wywalczyli 20 złotych krążków oraz osiem srebrnych i siedem brązowych. 26 medali zdobyli w rywalizacji indywidualnej – pięć z nich to zasługa st. szer. Pauliny Pedy, która cztery razy była pierwsza i raz druga.

St. szer. Paulina Peda wraz z Krzysztofem Chmielewskim z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Muszelka Warszawa wygrała klasyfikację multimedalistów czempionatu na krótkim basenie. Na pływalni Astorii w Bydgoszczy oboje w rywalizacji indywidualnej wywalczyli po cztery tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. Pływaczka CWZS-u i AZS AWF Katowice była bezkonkurencyjna w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Srebro zaś zdobyła w wyścigu na 50 m stylem motylkowym. Najlepsza zawodniczka w klasyfikacji multimedalistów medalowe konto powiększyła jeszcze o jeden krążek zdobyty w rywalizacji sztafet. St. szer. Paulina Peda w sztafecie mieszanej 4 × 50 m stylem dowolnym wywalczyła wraz z Wiktorią Domżalską, Piotrem Ludwiczakiem i Karolem Sieradzkim tytuł mistrzowski dla AZS AWF Katowice.

Trzecie miejsce w klasyfikacji multimedalistów zajęła Aleksandra Knop z Uczniowskiego Klubu Sportowego 190 w Łodzi (zdobyła po trzy złote i srebrne medale), a czwarte st. szer. spec. Anna Dowgiert, reprezentantka CWZS-u i poznańskiej Warty. Dowgiert wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie – triumfowała w finałach na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym.

Z kolei ex aequo szóste miejsce na liście multimedalistów zajęli pływacy z CWZS-u: szer. Paulina Piechota i st. szer. spec. Tomasz Polewka oraz Dawid Wiekiera z Wodnika 29 Tychy. Wszyscy zdobyli po dwa tytuły mistrzowskie. Piechota, broniąca barw UKS 190 Łódź, popłynęła po złoto na 800 i 1500 m stylem dowolnym. Pływaczka CWZS-u do dwóch złotych medali w rywalizacji indywidualnej dorzuciła jeszcze brąz w sztafecie 4 × 200 m kobiet stylem dowolnym. Polewka, reprezentujący AZS AWF Katowice, triumfował zaś w finałach na 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz zdobył srebro w męskiej sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym (wraz z nim startowali: st. szer. Michał Poprawa, Jakub Majerski i Piotr Ludwiczak).

Z trzema medalami wywalczonymi w rywalizacji indywidualnej wrócił z Bydgoszczy st. szer. Jan Kałusowski. Reprezentant Międzyszkolnego Klubu Sportowego Trójka Łódź zdobył złoto w finale 50 m stylem klasycznym oraz był drugi w finałowych wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Po dwa krążki w startach indywidualnych wywalczyli: szer. Mateusz Chowaniec, st. szer. Kacper Majchrzak, st. szer. Dominika Sztandera, szer. Aleksandra Polańska i st. szer. Filip Zaborowski. Chowaniec zdobył złoto w finale 100 m stylem dowolnym i brąz na 200 m stylem dowolnym, a do tego z kolegami z AZS AWF Katowice sięgnął po złote medale w sztafecie 4 × 100 m oraz 4 × 200 m stylem dowolnym. Majchrzak triumfował w wyścigu na 100 m stylem zmiennym oraz był trzeci w finale 100 m stylem dowolnym. Sztandera była zaś bezkonkurencyjna w wyścigu na 100 m stylem klasycznym i trzecia na 100 m stylem zmiennym oraz trzecia wraz z koleżankami z wrocławskiej Juvenii (st. szer. Alicją Tchórz, Oliwią Zagdańską i Malwiną Malaczewską) w sztafecie 4 × 100 m kobiet stylem dowolnym. Polańska, broniąca barw UKS-u Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie, zdobyła z kolei srebrne medale na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz dwa złote w rywalizacji sztafet kobiet: 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym. Zaborowski z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin był drugi w wyścigu na 400 m stylem dowolnym i trzeci na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Z jednym medalem zaś wrócił z Bydgoszczy st. szer. Konrad Czerniak. Utytułowany zawodnik CWZS-u i MKP Szczecin wraz z kolegami wywalczył brąz w sztafecie 4 × 100 m stylem dowolnym. Wraz z nim po krążek popłynęli: Karol Ostrowski, Michał Bieroński i Kacper Kolańczyk.

Przed rokiem Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu również odbyły się na pływalni Astorii Bydgoszcz. Pływacy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyli na nich 35 medali. W tym roku tyle samo, ale za to częściej stawali na najwyższym stopniu podium. W 2021 roku zdobyli 13 złotych medali, w tym – o siedem więcej.

SZUS

autor zdjęć: Rafał Oleksiewicz/PZP

dodaj komentarz

komentarze


Wojna w świętym mieście, część druga
 
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Strażacy ruszają do akcji
Przygotowania czas zacząć
Kadisz za bohaterów
Sprawa katyńska à la española
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Wojna w świętym mieście, epilog
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Optyka dla żołnierzy
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
NATO na północnym szlaku
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Szpej na miarę potrzeb
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Barwy walki
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ramię w ramię z aliantami
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Na straży wschodniej flanki NATO
Zbrodnia made in ZSRS
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Zachować właściwą kolejność działań
Mundury w linii... produkcyjnej
Ocalały z transportu do Katynia
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Charge of Dragon
Sandhurst: końcowe odliczanie
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Italii, za wolność waszą i naszą
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Odstraszanie i obrona
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Święto stołecznego garnizonu
Kolejne FlyEle dla wojska
V Korpus z nowym dowódcą
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
NATO on Northern Track
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Zmiany w dodatkach stażowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakiety dla Jastrzębi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
SOR w Legionowie
Prawda o zbrodni katyńskiej
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Szarża „Dragona”
Głos z katyńskich mogił
Front przy biurku
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO