moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pięć medali sportowców CWZS-u

Duet snowboardzistów z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczył brązowy medal w inauguracyjnych zawodach o Puchar Świata. Szer. Aleksandra Król i szer. Oskar Kwiatkowski zajęli trzecie miejsce w drużynowym slalomie równoległym. Z kolei pięściarze z CWZS-u na mistrzostwach Polski zdobyli cztery krążki, po dwa złote i srebrne.

Snowboardziści zainaugurowali rywalizację o punkty w cyklu zawodów o Puchar Świata w niemieckim Winterbergu. Po raz pierwszy w historii dyscypliny w programie PŚ znalazł się drużynowy slalom równoległy. W zawodach wzięły udział trzy polskie pary. Najlepsza z nich – szer. Aleksandra Król i szer. Oskar Kwiatkowski – spisała się na medal. Z kolei Weronika Dawidek i szer. Michał Nowaczyk uplasowali się na 16. pozycji, a Maria Chyc i Mikołaj Rutkowski na 21.

Szer. Aleksandrze Król i szer. Oskarowi Kwiatkowskiemu zabrakło zaledwie 0,02 s do awansu do finału. Półfinałowy pojedynek Polacy przegrali z Jenny Ladiną i Gianem Casanovą ze Szwajcarii. Szwajcarski duet wygrał zresztą w finale i jako pierwszy w historii zawodów o Puchar Świata wpisał się na listę zwycięzców drużynowego slalomu równoległego. W pojedynku o brązowy medal Biało-Czerwoni pewnie pokonali austriacką parę – Claudię Riegler i Arvida Aunera.

Natomiast w rywalizacji na krajowym podwórku reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego byli widoczni na 93. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie. W hali zabrzańskiej Pogoni tytuły mistrzów Polski wywalczyli st. szer. Jakub Słomiński i szer. Damian Durkacz. Z kolei tytuły wicemistrzowskie zdobyły szer. Sandra Drabik i szer. Agata Kaczmarska.

St. szer. Jakub Słomiński, brązowy medalista mistrzostw Europy w Erywaniu.

St. szer. Jakub Słomiński był bezkonkurencyjny w kategorii 51 kg. W finale jego rywalem był Michał Stępniak. W połowie trzeciej rundy sędzia ringowy przerwał pojedynek z powodu niezdolności przeciwnika Słomińskiego do walki. W półfinale żołnierz wygrał zaś 5:0 z Dawidem Tomczakiem. Pięściarz CWZS-u i Wdy Świecie tym samym po raz siódmy został mistrzem w kategorii seniorów. Był już złotym medalistą w kategoriach: 49 kg (trzykrotnie), 52 kg (dwukrotnie) i 51 kg (jednokrotnie). W Zabrzu stanął po raz trzynasty na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu – siedem tytułów zdobył w seniorach, cztery w kategorii młodzieżowej i dwa w juniorach.

Szer. Damian Durkacz wywalczył tytuł mistrzowski w kategorii 71 kg. W finale pokonał 5:0 Cezarego Znamca. Pięściarz CWZS-u i Concordii Knurów po raz piąty z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw kraju seniorów. W 2018 roku był najlepszy w kategorii 64 kg, w 2019 i 2020 roku w kategorii 63 kg oraz w 2021 roku w kategorii 67 kg. Ostatnio Durkacz boksuje w kategorii 71 kg, czyli w tej, w której – po zmianach w programie igrzysk olimpijskich – pięściarze będą rywalizować w 2024 roku w Paryżu.

W finałach mistrzostw w Zabrzu wystąpiły także dwie pięściarki CWZS-u: szer. Sandra Drabik i szer. Agata Kaczmarska. Niestety, obie przegrały walki o złoto. W kategorii 54 kg Drabik, reprezentująca barwy Sportowego Klubu Kickboxing Kielce, uległa 1:4 Wiktorii Rogalińskiej ze Skorpiona Szczecin. Kaczmarską z Radomiaka Radom pokonała zaś 3:2 w kategorii +81 kg Lidia Figura z Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Carbo.

W hali Pogoni dwa medale wywalczyły również zawodniczki służące w 16 Dywizji Zmechanizowanej. Na najwyższym stopniu podium stanęła st. szer. Sandra Kruk. Niezrzeszona w żadnym klubie pięściarka, która w 2019 roku reprezentowała Wojsko Polskie na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach, w finale kategorii 57 kg pokonała 5:0 Karolinę Tracz z klubu 06 Kleofas AZS AWF Katowice. Z kolei szer. Zuzanna Kubicka z Zatoki Braniewo zdobyła brąz w kategorii 52 kg.

Z zawodników powołanych na igrzyska w Chinach po złote medale w Zabrzu sięgnęli też szer. rez. Jarosław Iwanow (w kategorii 57 kg) i szer. rez. Bartosz Gołębiewski (w kategorii 75 kg). Ponadto na 93. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie żołnierze rezerwy wywalczyli jeszcze dwa krążki: szer. rez. Natalia Rok z Pomorzanina Toruń – złoty w kategorii 50 kg i szer. rez. Elżbieta Wójcik z Klubu Bokserskiego Karlino – brązowy w kat. 75 kg.

Na czempionacie w Zabrzu nie odbyła się jedna finałowa walka w rywalizacji kobiet. Do pojedynku nie doszło w najlżejszej kategorii – 48 kg. Walkowerem wygrała Kinga Mięgoć, a jej rywalką miała być młodsza od niej o dwie minuty siostra Angelika. Walka nie odbyła się, gdyż bliźniaczki dotrzymały słowa danego mamie, że nie będą ze sobą walczyć. Na niedawnych młodzieżowych mistrzostwach Polski doszło do podobnej sytuacji w finale w kategorii 50 kg – wówczas walkowerem wygrała Angelika, a o jej zwycięstwie zadecydował rzut kostką.

SZUS

autor zdjęć: pepphoto / Horst Mauelshagen / imago sport / Forum, CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Ocalały z transportu do Katynia
 
Zbrodnia made in ZSRS
Kadisz za bohaterów
Wojna w świętym mieście, część druga
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Szarża „Dragona”
Sprawa katyńska à la española
Strażacy ruszają do akcji
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Rakiety dla Jastrzębi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
SOR w Legionowie
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Front przy biurku
Ramię w ramię z aliantami
Przygotowania czas zacząć
Zachować właściwą kolejność działań
NATO na północnym szlaku
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Szpej na miarę potrzeb
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Mundury w linii... produkcyjnej
Głos z katyńskich mogił
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
25 lat w NATO – serwis specjalny
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Święto stołecznego garnizonu
Optyka dla żołnierzy
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
NATO on Northern Track
Charge of Dragon
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Sandhurst: końcowe odliczanie
Na straży wschodniej flanki NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Prawda o zbrodni katyńskiej
V Korpus z nowym dowódcą
Kolejne FlyEle dla wojska
Barwy walki
Wojna w świętym mieście, epilog
Odstraszanie i obrona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Zmiany w dodatkach stażowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO