moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi pokazali ducha walki

W hali Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL. W czterech dyscyplinach: karate, judo, zapasy w stylu wolnym oraz brazylijskie jujitsu bez kimona – rywalizowało 146 zawodników. Najwięcej medali – 11 zdobyli reprezentanci wojsk obrony terytorialnej.

Sporym sukcesem reprezentacji wojsk obrony terytorialnej zakończyła się czwarta edycja mistrzostw organizowanych przez wrocławską AWL. Terytorialsi wystawili najliczniejszą drużynę i zdobyli najwięcej krążków. – We Wrocławiu startowało 19 naszych zawodników, 11 wróciło z medalem. Nasi wojownicy walczyli we wszystkich czterech dyscyplinach. Pokazaliśmy swoją moc i cieszy mnie, że byliśmy najlepszą ekipą mistrzostw – mówi ppłk Marek Grobel z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT.

 

Reprezentacja WOT-u składała się z zawodników związanych z projektem „Wojownik niezłomny”. Terytorialsi zdobyli trzy tytuły mistrzowskie, pięć wicemistrzowskich i trzy brązowe krążki. – Poza medalami wracamy ze słowami uznania od organizatorów za wspaniałe i bardzo widowiskowe walki oraz pracę organizacyjną sztabu trenerskiego. Walki stały na bardzo wysokim poziomie we wszystkich kategoriach. Nie zabrakło reprezentantów Polski w danych dyscyplinach, medalistów mistrzostw świata czy Europy. Tym bardziej cieszą nasze wyniki – podkreśla ppłk Grobel.

Złote medale dla WOT-u wywalczyli: ppor. Aleksandra Karpuk, szer. Hubert Sulewski i szer. Norbert Świerblewski; srebrne: kpr. Weronika Michalska, st. szer. Weronika Krzywnicka, st. szer. Mariusz Adamczyk, szer. Hubert Modrzewski i szer. Sebastian Włodarczyk; brązowe: st. szer. Katarzyna Majchrzak, szer. Justyna Haba i szer. Piotr Figarski. Terytorialsów poprowadził do sukcesu sztab trenerski w składzie: ppłk Marek Grobel i st. szer. Piotr Nasulewicz (trenerzy koordynatorzy), por. Krzysztof Ciszewski (judo), ppor. Paweł Jóźwiak (brazylijskie jujitsu bez kimona) oraz szer. Maciej Górski (karate).

Najwięcej zawodników rywalizowało o medale w brazylijskim jujitsu bez kimona. W czterech kategoriach walczyło 77 mężczyzn, w jednej open – pięć kobiet. Silnie była obsadzona kategoria wagowa od 85 kg. Jej zwycięzcą został policjant Szymon Bajor, znany z występów w zawodach w mieszanych sztukach walki (MMA). Był m.in. tymczasowym mistrzem w wadze ciężkiej polskiej organizacji FEN (Fight Exclusive Night). W finale wygrał z Bartoszem Węgrzyniakiem. W walce o trzecie miejsce triumfował st. szer. Cezariusz Kęsik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu – wygrał z Marcinem Kurylczykiem. Kęsik, nazywany przez kolegów walczących w MMA „Polskim Czołgiem”, wygrał w turnieju cztery walki. Przegrał tylko w półfinale przez dyskwalifikację za zastosowanie chwytu, który nie był dozwolony we wrocławskich mistrzostwach.

– Zawodnicy rywalizowali w czterech dyscyplinach w 20 kategoriach wagowych. Od strony organizacyjnej było to dla naszych podchorążych spore wyzwanie. Cieszę się, że mimo trzyletniej przerwy w organizowaniu mistrzostw przyjechało do nas wielu zawodników – mówi mjr Maciej Kupryjańczyk, kierownik zawodów. Dodał również, że ciekawie dla sympatyków sportów walki w wojsku zapowiada się pierwszy kwartał przyszłego roku. – 31 marca w Markach pod Warszawą odbędzie się trzecia edycja wojskowej gali sportów walki „Walkę mamy we krwi”, organizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademię Wojsk Lądowych i 1 Warszawską Brygadę Pancerną. Eliminacje do tego wielkiego turnieju mistrzowskiego w wojskowym MMA w walce w bliskim kontakcie odbędą się 3 lutego w naszej hali w AWL – informuje major.

SZUS

autor zdjęć: AWL

dodaj komentarz

komentarze


Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
 
Zapomniana Legia Cudzoziemska
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
Cena wolności
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
V Korpus z nowym dowódcą
Mundury w linii... produkcyjnej
10 kwietnia 2010 – pamiętamy!
Wojna w świętym mieście, część druga
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Weterani i bokser „Master”
Odstraszanie i obrona
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Zmiany w dodatkach stażowych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojskowi medycy ratują i leczą
Wojsko inwestuje w Limanowej
Będzie można zostać snajperem lądowym
Zwycięstwo pod Racławicami dało Polakom nadzieję
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
NATO na północnym szlaku
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Jeśli nie Jastrząb, to…
Święto wojskowego sportu
25 lat w NATO – serwis specjalny
Szpej na miarę potrzeb
Animus Fortis, czyli mężny duch
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Psiakrew, harmata!
Ogień w podziemiu
Przygotowania czas zacząć
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Hiszpański palimpsest
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Zgłoś się na kurs i zostań kapralem!
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Jak wyszkolić pilota F-16?
Kurs z dzwonem
Wojna w świętym mieście, epilog
Optyka dla żołnierzy
Rakiety dla Jastrzębi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO