moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Powalcz o nagrodę w konkursie im. Rejewskiego

Trwa piąta edycja konkursu im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Tegoroczna pula nagród finansowych to aż 56 tys. zł. Ale na laureatów czekają też nagrody dodatkowe, na przykład przejazd czołgiem Leopard czy lot na symulatorze. Prace można wysyłać do końca lipca.

Organizatorem piątej, jubileuszowej edycji konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego jest Departament Cyberbezpieczeństwa MON. Do udziału w wydarzeniu przedstawiciele resortu zapraszają autorów prac dotyczących cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W ten sposób MON chce popularyzować wiedzę oraz zainspirować środowisko naukowe do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w tych obszarach, a także promować wizerunek Sił Zbrojnych RP jako atrakcyjnego miejsca służby, pracy i rozwoju kariery zawodowej.

Badacze na start

REKLAMA

Wzorem ubiegłych edycji konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach. W pierwszej będą rywalizować autorzy prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich. Uczestnikami mogą być jednak wyłącznie te osoby, które pracę obroniły nie wcześniej niż 1 października 2019 roku. W drugiej kategorii oceniane będą rozprawy doktorskie, obronione od 1 października 2018 roku. Po raz drugi w historii konkursu można przysyłać także prace napisane w języku angielskim. Jak podkreślają organizatorzy, prace zgłoszone do poprzednich edycji i ocenione merytorycznie nie mogą brać udziału w V edycji konkursu. Wyjątkiem są te, które nie przeszły poprzednio etapu oceny formalnej lub zostały przysłane po terminie.

Na zgłoszenie się do V edycji konkursu autorzy mają czas do 31 lipca. Oprócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny tu: Cyber.mil.pl - Edycja V) konieczne jest załączenie po jednym egzemplarzu pracy oraz jej streszczenia (teksty w wersji elektronicznej powinny być w formacie PDF), a także zaświadczenia z uczelni lub podmiotu nadającego stopień naukowy, potwierdzającego złożenie i obronę przesłanej pracy. Komplet dokumentów należy przesłać na adres: Departament Cyberbezpieczeństwa MON, al. Niepodległości 218, 00-911 Warszawa lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs.cyber@mon.gov.pl.

Atrakcyjne nagrody

Nadesłane prace zostaną ocenione pod kątem formalnym i merytorycznym przez kapitułę konkursu. – O zwycięstwie zdecyduje wartość merytoryczna, samodzielność badawcza, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju, w tym możliwość potencjalnego zastosowania wyników badań w systemie bezpieczeństwa państwa – informują przedstawiciele MON-u. W kategorii prac dyplomowych nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc wyniosą odpowiednio: 10, 7 i 5 tys. zł, a w przypadku rozpraw doktorskich: 15, 11 i 8 tys. zł. Łączna pula nagród finansowych w konkursie wyniesie 56 tys. zł.

Laureaci V edycji będą mogli liczyć na nagrody rzeczowe (o wartości do 2 tys. zł), ale z myślą o nich przygotowano również liczne atrakcje. Wśród nich są np. przelot symulatorami statków powietrznych i skoków spadochronowych wykorzystywanych w szkoleniu podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej, a także szkolenie na symulatorze lotów na otwartej czaszy w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Laureaci będą także mogli zwiedzić Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, odbyć lot śmigłowcem lub samolotem szkoleniowym w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego, przejechać się czołgiem Leopard w 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej czy przejść szkolenie ratownicze po awaryjnym lądowaniu na wodzie, które odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.

Konkurs o nagrodę im. M. Rejewskiego po raz pierwszy odbył się w 2019 roku. Do czterech edycji zgłoszono w sumie ponad 120 prac, w tym 43 w ubiegłym roku. Wśród zwycięskich prac były te dotyczące m.in. identyfikacji rodziny złośliwego oprogramowania na podstawie wygenerowanego ruchu sieciowego oraz użycia techniki Moving Target Defence do walki z aktywnym rekonesansem.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Pixabay, grafika: CYBER.MIL.PL

dodaj komentarz

komentarze


Szwedzi na „Czernickim”
 
Atak o świcie
Nie płynie z nurtem
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Przysięga w Kolnie
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
Wychodzi poza schematy
Śladem profesjonalistów
Jak bezpiecznie pokonać pole minowe
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Wirtualna walka na morzu
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Wojskowe kontrakty w USA
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Spełnia marzenia
„Polska Zbrojna” nagrodziła najlepszych z najlepszych
Odliczanie do przysięgi
Drużyna Buzdygana rośnie w siłę
Polsko-koreańskie rozmowy
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Cyberżołnierze na szczycie NATO
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Przyszłość pod znakiem dronów
Abramsy jadą na ukraiński front
16 Dywizja świętuje
Konsekwentnie dąży do celu
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Nie uznaje półśrodków
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Rakietowe kompetencje w Zielonce
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Polsko-czeska współpraca myśliwców
"Jesienny ogień” z ministrem
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Moc Buzdygana
Szef rządu w Łuczniku
Brąz Polki we wspinaczce sportowej
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Wyższe diety za służbę na granicy
Dwa medale w Budapeszcie
Tak rodziła się konspiracja
Długi marsz na wschód
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
RBN o rezultatach szczytu NATO
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu
The Power of Buzdygany Awards
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Raki dla podhalańczyków
Plan misji „Air Defender”
Brązowa czwórka podwójna
Czerwona powódź
Strategiczne partnerstwo z Londynem
Wojsko pomoże Słoweńcom
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
Lecimy F-35
Stawia na dobrą komunikację

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO