moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dowództwo KWOC rekrutuje

Umiesz myśleć analitycznie? Jesteś dociekliwy? Znasz systemy operacyjne i języki programowania? A może nie są Ci obce szyfry, komputery kwantowe czy urządzenia do tajnej komunikacji? Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni poszukuje specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, kryptologii i IT. O etat w cyberwojskach mogą się starać zarówno żołnierze, jak i cywile.

Wojska obrony cyberprzestrzeni rosną w siłę. Rozbudowujemy swoje struktury, potrzebujemy więc kandydatów do służby i pracy – mówi ppłk Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Kilka dni temu cyberwojska uruchomiły kampanię informacyjną dotyczącą naboru chętnych do służby i pracy. Oferta jest skierowana do oficerów, podoficerów i szeregowych oraz cywilów. – Szukamy osób, które nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy. Mają poczucie misji – mówi ppłk Lipczyński. – W obecnej sytuacji bezpieczeństwa w Europie, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, zapewnienie cyberbezpieczeństwa jest szczególnie ważne – dodaje.

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w ramach kampanii „Zostań orłem IT” poszukuje specjalistów w trzech dziedzinach: cyberbezpieczeństwo, kryptologia i technologie informatyczne (IT). – Od kandydatów aplikujących do pionu cyberbezpieczeństwa DKWOC oczekujemy umiejętności analitycznego myślenia, dociekliwości oraz znajomości systemów operacyjnych i języka angielskiego – informują cyberwojska. Poszukiwane są osoby z wykształceniem wyższym informatycznym, orientujące się w kwestiach bezpieczeństwa systemów IT. To właśnie zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszym systemom teleinformatycznym w resorcie obrony narodowej należy do głównych obowiązków specjalistów w dziedzinie cyber. – Do zaoferowania mamy bardzo ciekawą służbę i pracę, udział w treningach na cyberpoligonach oraz licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Większość z nich jest prowadzona w najlepszych ośrodkach szkoleniowych na świecie, także w tych natowskich – wylicza ppłk Lipczyński. Dodaje przy tym, że osoby zatrudnione w DKWOC mogą zdobyć unikatowe doświadczenie zawodowe, bo chroniąc wojskowe systemy, będą mierzyć się na co dzień z realnym przeciwnikiem i odpierać ataki różnych adwersarzy. Magnesem dla specjalistów od cyberbezpieczeństwa mogą być też pieniądze. Wynagrodzenie żołnierzy w Dowództwie Komponentu WOC zależy od stanowiska i stopnia wojskowego. Mogą oni liczyć na wiele dodatków, w tym między innymi za zajmowanie stanowiska w grupie cyberbezpieczeństwa (od 450 do 2100 zł miesięcznie), jak również na świadczenie teleinformatyczne w wysokości nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. To ostatnie mogą otrzymać także cywile.

REKLAMA

Natomiast na specjalistów z takich dziedzin, jak informatyka, elektronika i matematyka czeka Pion Kryptologii DKWOC. Szansę zatrudnienia mają osoby, które znają się na statystyce, teorii złożoności, inżynierii czy algorytmach. – Polska kryptologia cieszy się uznaniem na świecie, bo chyba każdy słyszał o polskich naukowcach, którzy złamali szyfry hitlerowskiej Enigmy. Szukamy godnych ich następców – mówi rzecznik DKWOC i dodaje, że specjaliści od kryptologii zajmują w Dowództwie się między innymi zapewnianiem poufności informacji oraz bezpieczeństwem w komunikacji.

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni poszukuje również specjalistów z branży IT. Oferta cyberwojsk jest skierowana do osób z wykształceniem informatycznym, orientujących się w zagadnieniach metodyki zarządzania projektami, a także potrafiących tworzyć i wdrażać nowe oprogramowania. O pracę mogą ubiegać się eksperci z dziedziny najnowszych technik i technologii stosowanych we współczesnych sieciach transmisyjnych i komutacyjnych oraz specjaliści od łączności radiowej i satelitarnej. – Zależy nam na ekspertach, ponieważ zadania, które stoją przed DKWOC w tym obszarze, są bardzo wymagające. Nie ma w resorcie obrony telefonu, komputera czy tabletu, który nie zostałby kupiony i skonfigurowany przez nasze dowództwo. Odpowiadamy za wdrażanie i utrzymanie sieci teleinformatycznych w całych siłach zbrojnych – wymienia ppłk Lipczyński.

Wynagrodzenie dla kryptologów i specjalistów z zakresu IT, podobnie jak w przypadku specjalistów od cyberbezpieczeństwa, jest uzależnione od stanowiska, stopnia wojskowego lub posiadanych kwalifikacji. Również w tych dziedzinach żołnierze mogą liczyć na różnego rodzaju dodatki oraz świadczenie teleinformatyczne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.cyber.mil.pl/kariera/. Dowództwo Komponentu WOC zachęca także do kontaktu telefonicznego z rekruterami. Infolinia rekrutacyjna pod numerem 509 677 777 jest czynna w dni robocze od 8.00 do 20.00.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: Źródło: WOC

dodaj komentarz

komentarze


Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
 
Offset dla „Wisły”
Ferie w mundurze
Będzie za co kupić koreańską broń
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Miejsce kobiet jest (również) w lotnictwie
Tylko sprawny żołnierz może być skuteczny na polu walki
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Przerwany lot „Orlika”
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Jakie podwyżki dla żołnierzy
W Jachrance o skokach spadochronowych
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Wojenny bohater na szubienicy
Nowoczesna łączność dla armii
Lotnictwo i kobiety
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Palmiry – miejsce kaźni
Eurofightery znowu w Polsce
Kleszcze dla wojska
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Telefon zaufania dla żołnierzy
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Polska przystań brytyjskich jeńców
Leopardy jadą na poligon
Dobrowolsi – czas start!
Pamiętamy o Niezłomnych
Zachód przeciwko „korsarzom”
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Priorytety dla armii
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Zamiana po włosku
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Rusza morski „Dragon”
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Air Show ’25 – do zobaczenia
Podwójny Półmaraton Komandosa
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Lista trupich główek
Nowy szef CWCR
Wielki test w West Point coraz bliżej
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Walczyli o wolną Polskę, zginęli od kul UB
Tajna misja polskiej agentki
Sztandar dla Dowództwa WOT
Abramsy pod dobrą opieką
Którą drogą do armii?
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Mocny sygnał od NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO