moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dwa zwycięstwa lekkoatletów CWZS-u na Stadionie Śląskim

W ramach XIV Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się ósmy w tym sezonie mityng zaliczany do cyklu Diamentowej Ligi. W zawodach dwa zwycięstwa odnieśli lekkoatleci z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Szer. Natalia Kaczmarek triumfowała w biegu na 400 m, a st. mar. Wojciech Nowicki był bezkonkurencyjny w konkursie rzutu młotem.

Zawodniczki rywalizujące o punkty w Diamentowej Lidze w biegu na 400 m w Chorzowie startowały po raz czwarty w tym roku. Po raz drugi najlepsza była szer. Natalia Kaczmarek i dzięki temu obroniła pierwszą pozycję w klasyfikacji swojej koronnej konkurencji. Polka w pierwszym mityngu w Dosze była trzecia, następnie triumfowała we Florencji, a w trzecim starcie w Paryżu uplasowała się na czwartej pozycji. W Chorzowie lekkoatletka CWZS-u uzyskała znakomity czas – 49,48 s. To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki – szybciej pobiegła jedynie Irena Szewińska w Montrealu w 1976 roku (ustanowiła wówczas rekord świata wynikiem 49,29 s).

Uzyskując drugi wynik w historii, Kaczmarek zapewniła sobie paszport na igrzyska olimpijskie w Paryżu oraz poprawiła rekord w biegu na 400 m kobiet w kategorii osiągniętych na polskiej ziemi przez zawodniczki z całego świata. Podczas XIV Memoriału Kamili Skolimowskiej, który po raz drugi z rzędu zaliczono do najbardziej prestiżowego cyklu mityngów organizowanych przez międzynarodową federację lekkoatletyczną, szer. Natalia Kaczmarek pokonała Holenderkę Lieke Klaver (uzyskała wynik 49,81 s), Marileidy Paulino z Dominikany (50,00) i Jamajkę Candice McLeod (50,19). W klasyfikacji Diamentowej Ligi po czterech startach prowadzi z 27 punktami Kaczmarek. Druga jest Paulino (22 pkt), trzecia – Klaver (18 pkt), a czwarta – McLeod (14 pkt). Do zakończenia rywalizacji zawodniczkom biegającym na 400 m pozostały cztery starty: w Monaco (21 VII), Shenzhen w Chinach (2 IX), Brukseli (8 IX) i amerykańskim mieście Eugene, gdzie w dniach 16–17 IX odbędą się finałowe zawody.

REKLAMA

Drugie zwycięstwo z lekkoatletów CWZS-u w XIV Memoriale Kamili Skolimowskiej odniósł st. mar. Wojciech Nowicki. Niestety, jego konkurencja – rzut młotem – nie jest włączona do klasyfikacji Diamentowej Ligi i mistrz olimpijski z Tokio nie mógł się cieszyć z premii 10 tysięcy dolarów, które są przeznaczone dla zwycięzców mityngów z wytypowanych 32 „diamentowych” konkurencji dla kobiet i mężczyzn. Natomiast zawodnik CWZS-u miał inny powód do zadowolenia – już pierwszym rzutem na odległość 78 m 54 cm wypełnił minimum na paryskie igrzyska. Wyniku Nowickiego z pierwszej serii nie udało się już poprawić żadnemu rywalowi. Drugie miejsce w konkursie zajął Amerykanin Rudy Winkler, który w najlepszej próbie posłał młot na odległość 78 m 11 cm. Trzeci był Norweg Eivind Henriksen (76,75 m), czwarty Grek Christos Frantzeskakis (74,80 m), a piąty Paweł Fajdek (73,93 m). St. mar. Wojciech Nowicki nie zadowolił się wynikiem uzyskanym w I serii i trzykrotnie poprawił go: w II serii – 80,02 m, IV – 79,30 m i V – 78,65 m.

Podczas mityngu lepsze wyniki od minimum na paryskie igrzyska zanotowały również Ewa Swoboda i Pia Skrzyszowska. Ta pierwsza w biegu na 100 m uzyskała drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Biegła 10,94 s, a do rekordu Polski Ewy Kasprzyk z 1986 roku zabrakło jej 0,01 s. Natomiast Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki z czasem 12,67 s zajęła ósmą pozycję. Ósma była również st. szer. Sofia Ennaoui, która w biegu na 800 m uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie – 1 min 59,82 s.

SZUS

autor zdjęć: LUKASZ SZELAG / REPORTER / East News

dodaj komentarz

komentarze


Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
 
Skromny początek wielkiej wojny
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Offset dla „Wisły”
Air Show ’25 – do zobaczenia
Dobrowolsi – czas start!
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Cud w Trewirze
Ślubowanie kadetów OPW
Zachód przeciwko „korsarzom”
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Zamiana po włosku
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Invictus w zimowym stylu
Eurofightery znowu w Polsce
Zielone światło dla Barbary
Zimowy sprawdzian podchorążych
Bruksela przed szczytem
Którą drogą do armii?
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Pierwszy skok
Abramsy pod dobrą opieką
„Avenger” na Monte Cassino
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Lista trupich główek
Roszady personalne w PGZ-ecie
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Nowy szef CWCR
Szef MON-u w Brukseli
Rusza kwalifikacja wojskowa
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
W rezerwie pasywnej będą oceny
Nowoczesna łączność dla armii
Wojna o porządek świata
Spadochroniarze na Podlasiu
Lekcje z frontu
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Śnieg może być groźną bronią
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Rakietowy szach
Liban uznany za strefę działań wojennych
Podwójny Półmaraton Komandosa
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Mocny sygnał od NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO