moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sportowcy CWZS-u widoczni na bieżni i podium

Z 22 medalami wrócili z Gorzowa Wielkopolskiego żołnierze reprezentujący Centralny Wojskowy Zespół Sportowy na 99. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Najwięcej razy – osiem – stanęli na najwyższym stopniu podium. Zdobyli też po siedem srebrnych i brązowych krążków. Dwa tytuły mistrzowskie wywalczyła szer. Natalia Kaczmarek, dwa medale ma także st. szer. Michał Rozmys.

– Zawsze chciałoby się zdobywać więcej, ale cieszę się z tego, co jest. Najwięcej zadowolenia sprawili podwójni medaliści: szer. Natalia Kaczmarek i st. szer. Michał Rozmys, ale na pochwałę zasługują też ci, którzy stawali na podium oraz bili swoje rekordy życiowe. Trochę martwi zaś to, że o medale z różnych powodów rywalizowało tylko 24 z naszych 35 zawodników – mówi st. kpr. Kamil Masztak, jeden z dwóch trenerów-koordynatorów lekkiej atletyki w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Przy okazji chwali drugiego z zajmujących to stanowisko podoficerów – st. kpr. Adriana Świderskiego – za to, że nie tylko zajmuje się sprawami logistyczno-szkoleniowymi, lecz także nadal z powodzeniem walczy o medale.

Na bieżni w Gorzowie Wielkopolskim st. kpr. Adrian Świderski wywalczył po raz ósmy tytuł mistrza Polski na stadionie otwartym w trójskoku. W historii polskiej lekkiej atletyki więcej złotych medali – dziesięć – zdobył jedynie Józef Szmidt. Świderski zrównał się za to z rekordzistą świata i dwukrotnym mistrzem olimpijskim z 1960 i 1964 roku ogólną liczbą zdobytych krążków. Obaj zapisali ich na swoich kontach po 14: Szmidt dziesięć złotych oraz po dwa srebrne i brązowe, trójskoczek CWZS-u zaś osiem złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. Na ostatnich mistrzostwach Świderski jako jedyny przekroczył barierę 16 m – w najlepszej próbie osiągnął wynik 16 m 5 cm.

REKLAMA

Z kolei po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w biegu na 400 m kobiet wywalczyła szer. Natalia Kaczmarek. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 m i trzykrotna triumfatorka w tym sezonie mityngów z cyklu Diamentowej Ligi na bieżni w Gorzowie Wielkopolskim na swoim koronnym dystansie triumfowała z wynikiem 51,86 s. Drugi złoty medal na 99. Mistrzostwach Polski Kaczmarek wywalczyła w biegu na 200 m. Na tym dystansie po raz pierwszy w karierze stanęła na podium czempionatu seniorów, a w biegu po złoto z czasem 22,86 s poprawiła swój rekord życiowy.

Poza szer. Natalią Kaczmarek jedynym zawodnikiem CWZS-u, który dwukrotnie stanął na podium w Gorzowie Wielkopolskim, był st. szer. Michał Rozmys. Zdobył złoty medal w biegu na 800 m i srebrny w biegu na 1500 m. Na tym krótszym dystansie ma w swojej kolekcji sześć krążków mistrzostw Polski – po dwa każdego rodzaju, a na dłuższym pięć – trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym. Warto podkreślić, że lekkoatleta CWZS-u wywalczył pięć tytułów mistrzowskich, mimo iż wielokrotnie przyszło mu rywalizować z tak utytułowanymi zawodnikami, jak Marcin Lewandowski i Adam Kszczot.

Spośród lekkoatletów CWZS-u tytuły mistrzowskie zdobyli w Gorzowie Wielkopolskim również: szer. Adrianna Laskowska (w trójskoku), st. szer. Klaudia Kardasz (w pchnięciu kulą), szer. Damian Czykier (w biegu na 110 m przez płotki) i st. mar. Wojciech Nowicki (w rzucie młotem). Czykier, zdobywając złoto, został samodzielnym liderem na liście wszech czasów medalistów mistrzostw Polski w biegu przez wysokie płotki. Wcześniej zajmował ex aequo pierwszą pozycję z Romualdem Giegielem – z siedmioma złotymi medalami oraz jednym srebrnym i jednym brązowym. Z kolei swój 13. krążek na 99. MP wywalczył Nowicki. Marynarz triumfował drugi raz z rzędu na krajowym czempionacie. W sumie zdobył pięć złotych medali, sześć srebrnych i dwa brązowe.

Poza st. szer. Michałem Rozmysem w Gorzowie Wielkopolskim tytuły wicemistrzów Polski zdobyli następujący lekkoatleci CWZS-u: kpr. Marika Popowicz-Drapała (w biegu na 400 m), szer. Angelika Sarna (w biegu na 800 m), szer. Katarzyna Zdziebło (w chodzie na 5000 m), szer. Katarzyna Bokun (w skoku w dal), st. szer. Malwina Kopron (w rzucie młotem) i szer. Dawid Tomala (w chodzie na 10 000 m). Z grona srebrnych medalistów pod względem liczby zdobytych medali mistrzostw Polski wyróżnia się kpr. Marika Popowicz-Drapała, która w rywalizacji indywidualnej zdobyła ich już aż 17: po cztery złote i trzy srebrne w biegach na 100 i 200 m oraz dwa brązowe w biegu na 100 m i brązowy w biegu na 200 m.

Brązowe medale podczas 99. MP spośród sportowców CWZS-u wywalczyli: st. szer. Joanna Linkiewicz (w biegu na 400 m przez płotki), st. mar. Paulina Guba (w pchnięciu kulą), szer. Kajetan Duszyński (w biegu na 400 m), st. szer. Mateusz Borkowski (w biegu na 800 m), st. kpr. Paweł Wojciechowski (w skoku o tyczce), st. szer. Konrad Bukowiecki (w pchnięciu kulą) i szer. Marcin Krukowski (w rzucie oszczepem). Z tego grona najwięcej medali w krajowym czempionacie na stadionie otwartym zdobyła st. mar. Paulina Guba – dziewięć złotych, dwa srebrne i brązowy. Z kolei po raz dziesiąty na listę medalistów wpisali się: szer. Marcin Krukowski (zdobył osiem złotych oraz po jednym srebrnym i brązowym) i st. kpr. Paweł Wojciechowski (pięć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe).

W gorzowskim czempionacie startowała również st. szer. Paulina Kaczyńska, która wielokrotnie zdobywała cenne punkty do współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Siłach Zbrojnych RP dla reprezentacji 12 Dywizji Zmechanizowanej. Na bieżni w Gorzowie Wielkopolskim była bezkonkurencyjna w biegu na 5000 m. Triumfowała z czasem 16 min 43,51 s.

SZUS

autor zdjęć: Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk / PZL

dodaj komentarz

komentarze


Przygotowania czas zacząć
 
NATO on Northern Track
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Sandhurst: końcowe odliczanie
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Rakiety dla Jastrzębi
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Charge of Dragon
Wojna w świętym mieście, epilog
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Zachować właściwą kolejność działań
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
V Korpus z nowym dowódcą
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
SOR w Legionowie
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
25 lat w NATO – serwis specjalny
Strażacy ruszają do akcji
NATO na północnym szlaku
Kolejne FlyEle dla wojska
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Kadisz za bohaterów
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
W Italii, za wolność waszą i naszą
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Odstraszanie i obrona
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Front przy biurku
Prawda o zbrodni katyńskiej
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Na straży wschodniej flanki NATO
Mundury w linii... produkcyjnej
Święto stołecznego garnizonu
Szarża „Dragona”
Ramię w ramię z aliantami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Ocalały z transportu do Katynia
Zbrodnia made in ZSRS
Wojna w świętym mieście, część druga
Barwy walki
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Szpej na miarę potrzeb
Sprawa katyńska à la española
Głos z katyńskich mogił
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Optyka dla żołnierzy
Zmiany w dodatkach stażowych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO