moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Puchar Rektorów wraca do Wrocławia

Zwycięzcą III Zawodów Sportowych Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów została reprezentacja Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Obrońcy trofeum rozstali się z nim tylko na dwa dni. Podczas ceremonii otwarcia imprezy puchar przekazali gospodarzom zawodów, ale po zakończeniu rywalizacji wrócił on do rąk sportowców z WSOWL.


– Liczymy na to, że w przyszłym roku inne uczelnie podniosą swój poziom sportowy, ale na pewno powalczymy o to trofeum po raz trzeci – mówi zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Studenckiego WSOWL sierż. pchor. Michał Fedorowicz. Przedstawiciel zwycięskiej drużyny bronił barw swojej uczelni w turnieju siatkówki. Jego zdaniem łatwiej było zdobyć Puchar Rektorów przed rokiem. – Tym razem losy pierwszego miejsca ważyły się do zakończenia ostatniej konkurencji. Wszystko rozstrzygnęło się na tatami. Nasi judocy walczyli bardzo dobrze i dzięki nim mogliśmy cieszyć się z końcowego zwycięstwa – dodaje pchor. Fedorowicz.

– Zawody były bardzo udane. Wszystko, co zamierzaliśmy, udało się zorganizować. Cieszę się, że nasza impreza wpisuje się coraz mocniej w kalendarz zawodów organizowanych w Wojsku Polskim i nie tylko – mówi przewodniczący Komisji Uczelni Mundurowych Parlamentu Studentów RP bosm. pchor. Piotr Bidziński. Przedstawiciel głównego organizatora zawodów podkreśla, że bardzo dobrze z roli gospodarza imprezy wywiązała się Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego AON oraz iż z członkami Komisji Uczelni Mundurowych już myśli o kolejnej edycji Pucharu Rektorów. – Zamierzamy zmienić zasady rywalizacji – mówi przewodniczący. – Nie będzie konkurencji branżowych, czyli bojowego ćwiczenia pożarniczego czy pokonywania przeszkód w OSF, a tylko sporty typowe dla Akademickiego Związku Sportowego – dodaje pchor. Fedorowicz.

Organizując pierwszą edycję zawodów, Komisja Uczelni Mundurowych Parlamentu Studentów RP zakładała, że będą one tylko dla uczelni mundurowych ze wskazaniem na studentów w mundurach. – Jednak musieliśmy zmienić formułę imprezy, gdyż na naszych uczelniach jest coraz więcej cywilnych studentów, a oni też chcą walczyć o Puchar Rektorów. Cieszę się, że rośnie ranga tych zawodów i coraz głośniej o niej w mediach – mówi Fedorowicz. – Rozważymy propozycję sędziego głównego zawodów kmdr. por. Dariusza Sapiejki, który sugeruje, aby imprezę przekształcić w Mistrzostwa Służb Mundurowych – dodaje przewodniczący Bidziński.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja WSOWL zdobyła 73 punkty. Ekipa z Wrocławia wyprzedziła o siedem oczek drużynę z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i o 20 debiutującą w imprezie o Puchar Rektorów reprezentację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pozostałe miejsca zajęli: 4. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych z Dęblina – 47 pkt.; 5. Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – 44; 6. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni – 43; 7. Akademia Obrony Narodowej w Warszawie – 36; 8. Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – 24.

Szóstą konkurencję zawodów – bojowe ćwiczenie pożarnicze – wygrali strażacy przed zespołem z WSOWL i policjantami. W siłowaniu na rękę najlepsi byli podchorążowie z Wrocławia, drugie miejsce zajęli siłacze z WSOSP, a trzecie z WAT. Turniej tenisa ziemnego wygrał Maciej Kiraga z WSOSP, a dwa kolejne miejsca zajęli tenisiści z WAT: Przemysław Brzeszczak i Marcin Denysiuk. Konkurencję pokonywania przeszkód w ośrodku sprawności fizycznej zdominowali podchorążowie z Wrocławia, którzy uzyskali trzy najlepsze czasy. Wygrał – z wynikiem 53,28 s – sierż. pchor. Sławomir Mosoń. Drugi był sierż. pchor. Marcin Kołoszuk (54,46), a trzeci sierż. pchor. Roman Sochacki (57,62).

W turnieju judo w rywalizacji pań triumfowała Barbara Dawidziuk z WAT, drugie miejsce zajęła Magdalena Kobylarz (WSP Szczytno), a trzecie Aleksandra Wiktor (WWL UM Łódź). Panowie walczyli w dwóch kategoriach wagowych. W kat. do 85 kg na najwyższym stopniu podium stanął Seweryn Wiktorek (WSOWL Wrocław), drugi był Jan Brot (SGSP Warszawa), a trzeci Mateusz Nicgurski (WSP Szczytno). Natomiast w kat. powyżej 85 kg pierwsze miejsce zajął Roman Błoński (AMW Gdynia), drugie Adrian Kowalski (WSOWL Wrocław), a trzecie Artur Kukliński (WAT Warszawa).

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: WSOWL

dodaj komentarz

komentarze

~ana
1350844980
nie mogą dorownac w wojskowych konkurencjach więc juz zaczyna się kreatywna ksiegowość i kombinowanie. może nich w WAT i AONie zainwestują w OSF....podobno to wojskowe uczelnie...
10-31-FE-42

Front przy biurku
 
Zmiany w dodatkach stażowych
Morze Czarne pod rakietowym parasolem
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Lekkoatleci udanie zainaugurowali sezon
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Posłowie dyskutowali o WOT
Kolejne FlyEye dla wojska
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Wojna w świętym mieście, część druga
Wypadek na szkoleniu wojsk specjalnych
Pod skrzydłami Kormoranów
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Kadisz za bohaterów
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Charge of Dragon
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Gunner, nie runner
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Active shooter, czyli warsztaty w WCKMed
Szybki marsz, trudny odwrót
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Sandhurst: końcowe odliczanie
Sprawa katyńska à la española
Święto stołecznego garnizonu
Szpej na miarę potrzeb
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Wytropić zagrożenie
Wojskowy bój o medale w czterech dyscyplinach
Rekordziści z WAT
Wojna w świętym mieście, część trzecia
25 lat w NATO – serwis specjalny
Zachować właściwą kolejność działań
Ukraińscy żołnierze w ferworze nauki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO na północnym szlaku
SOR w Legionowie
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
W Italii, za wolność waszą i naszą
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Wojna na detale
Ramię w ramię z aliantami
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Donald Tusk: Więcej akcji a mniej słów w sprawie bezpieczeństwa Europy
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Na straży wschodniej flanki NATO
Wojna w świętym mieście, epilog
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO