moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Liderzy „Zimnara” w dobrej formie

Czwarty etap Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie i Kosowie nie wprowadził żadnych zmian na czołowych pozycjach. W klasyfikacji generalnej afgańskiego „Zimnara” nadal prowadzą „Tom” i „Lukas” z Niemiec. W Kosowie po raz trzeci z rzędu wygrał st. sierż. Marcin Matusiak.

Por. Adam Białka na trasie IV etapu „Zimnara” w bazie wojskowej Camp Bondsteel.

Czwarty sześciokilometrowy odcinek „Zimnara” w trzech bazach w Afganistanie pokonało 28 zawodników. Nadal nikt nie może odebrać etapowego zwycięstwa „Tomowi” z Niemiec. Na czwartym etapie wygrał z czasem 25 min 30 s. Drugi wynik – 26,01 – uzyskał drugi z niemieckich biegaczy na trasie „Zimnara”. „Lukas” wyprzedził o 29 s organizatora biegania maratonu na raty w Afganistanie – Tomasza Kubisza z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec. Kolejne miejsca zajęli: 4. Mateusz Berliński (27,34), 5. Rafał Stopa (27,41) i 6. Krzysztof Miszkura (28,06). Cztery etapy pokonało w sumie 25 zawodników. 24 km najszybciej przebiegł „Tom” – w 1 godz. 42 min 8 s. Drugi w „generalce” jest „Lukas” (1.45,38), trzeci – Kubisz (1.50,54), czwarty – Berliński (1.55,09),  piąty – Stopa (1.56,02) i szósty – Robert Armata (1.56,42).

IV etap Zimowego Maratonu na Raty w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie pokonało dziewięciu zawodników. Trzeci raz z rzędu wygrał st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. Na mecie uzyskał czas 24 min 53 s. Drugą lokatę zajął mł. chor. Dariusz Jaskulski z 5 Lpa z Sulechowa (25,39), a trzecią por. Adam Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy (26,58). Z dwóch startujących pań jako pierwsza linię mety minęła kpt. Paulina Oleśków-Dąbska z 5 Lpa z Sulechowa (30,08).

– Dzisiaj biegło mi się dużo lepiej niż przed tygodniem. Na poprzednim etapie była „walka o przetrwanie”. Na tym pobiegłam na luzie. Wspierali mnie pozdrawiający nas na trasie kierowcy oraz pozostali biegacze – mówi kpt. Paulina Oleśków-Dąbska. Jej koleżanka z biegowych tras por. mar. Karolina Stochła z ORP „Hydrograf” biegła podziębiona. – Bieganie utrudniało nam błoto na drodze i mokry śnieg padający prosto w oczy. Mimo tego, wszystkim udało się dotrzeć do mety, a niektórzy nawet poprawili swoje wyniki sprzed tygodnia – dodaje por. mar. Karolina Stochła.

– Na ostatnim etapie przyszło nam rywalizować w trudnych warunkach. Ale jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi, co się ma – mówi mł. chor. sztab. Jacek Bekus. – Na każdym etapie aura przynosi nam różne niespodzianki. Za tydzień marzy mi się, aby nie było mrozu, silnego wiatru, śniegu lub deszczu. Ale niezależnie od pogody, każdy daje z siebie wszystko. Nawet w godzinę po zakończeniu całodobowej służby, tak jak na ostatnim etapie było w przypadku ppor. Michalika – dodaje chorąży. – Brakowało mi dzisiaj trochę sił i energii. Nogi miałem jak z ołowiu, ale mam nadzieję, że na następnym etapie wrócę do swojego normalnego tempa – mówi ppor. Jarosław Michalik.

– Nie udało mi się zachęcić do startu w kolejnym etapie „Zimnara” gości z innych kontyngentów, ale może poszczęści mi się za tydzień. Może przekonam zawodników, którzy przygotowują się do startu w marszobiegu na dystansie 25 km z 10-kg plecakiem, że start w naszej imprezie jest najlepszym przetarciem przed Dancon March – mówi organizator kosowskiego „Zimnara” por. Adam Białka z lublinieckiej Mety. – Marszobieg odbędzie się 16 marca w Novo Selo. Podbiegi i zbiegi na trasie Zimowego Maratonu na Raty są idealne do wzmocnienia mięśni oraz zwiększenia ich wytrzymałości przed wyczerpującą imprezą na dystansie 25 km – dodaje porucznik.Jak wyglądała rywalizacja na poprzednim etapie „Zimnara” w Afganistanie i Kosowie? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

  W afgańskim „Zimnarze” prowadzą Niemcy

Po trzech etapach Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie liderami rywalizacji są biegacze z Niemiec. Prowadzi „Tom” – najlepszy na trzech odcinkach „Zimnara” – przed „Lukasem”. Trzecie miejsce zajmuje organizator biegania maratonu na raty Tomasz Kubisz z lublinieckiego Wojskowego Klubu Biegacza Meta.
  W kosowskim „Zimnarze” bez zmian

W Zimowym Maratonie na Raty, którego trasę wyznaczono w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie, po raz drugi z rzędu triumfował st. sierż. Marcin Matusiak. Z kolei w Lublińcu, gdzie odbyły się trzy etapy „Zimnara”, tym razem zwycięzcą został Krzysztof Skiba z Wojskowego Klubu Biegacza „Meta”.
szus

autor zdjęć: arch. por. Adama Białki

dodaj komentarz

komentarze


Sprawa katyńska à la española
 
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Szpej na miarę potrzeb
SOR w Legionowie
Mundury w linii... produkcyjnej
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
Strażacy ruszają do akcji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
V Korpus z nowym dowódcą
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
25 lat w NATO – serwis specjalny
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Zachować właściwą kolejność działań
Ocalały z transportu do Katynia
Przygotowania czas zacząć
Rakiety dla Jastrzębi
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Zmiany w dodatkach stażowych
W Italii, za wolność waszą i naszą
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Front przy biurku
Wojna w świętym mieście, epilog
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
NATO na północnym szlaku
Barwy walki
Wojna w świętym mieście, część druga
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
NATO on Northern Track
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Kolejne FlyEle dla wojska
Ramię w ramię z aliantami
Sandhurst: końcowe odliczanie
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Święto stołecznego garnizonu
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Odstraszanie i obrona
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Kadisz za bohaterów
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Optyka dla żołnierzy
Prawda o zbrodni katyńskiej
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Zbrodnia made in ZSRS
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Głos z katyńskich mogił
Charge of Dragon
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szarża „Dragona”
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Na straży wschodniej flanki NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO