moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Na ostatniej zbiórce

Osiemnastu oficerów Dowództwa Sił Powietrznych po raz ostatni wystąpiło – jako czynni żołnierze – w mundurach galowych. 31 stycznia będzie dla nich ostatnim dniem służby, postanowili odejść do rezerwy.

Szeregi lotników opuszczą z Dowództwa Sił Powietrznych: generał brygady pilot Stefan Rutkowski (szef wojsk lotniczych – zastępca szefa szkolenia), pułkownicy: Stanisław Babiarz (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Radiotechnicznych), Marek Drumowski (zastępca szefa Zarządu Dowodzenia i Łączności A-6), Maciej Kokociński (szef Oddziału Organizacji Dowodzenia w Zarządzie A-6), Szymon Kobiela (szef Oddziału Planowania Materiałowego w Zarządzie Planowania Logistycznego A-4), Piotr Krzemiński (szef Oddziału Łączności Radiowej i Ubezpieczenia Lotów w A-6), Piotr Radziemski (szef Oddziału Kontaktów Zagranicznych w Zarządzie Operacji Lotniczych), Wojciech Rak (szef Oddziału Zastosowania Bojowego w Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej), Krzysztof Szopiński (szef Oddziału Służby Wysokościowo-Ratowniczej w SWL), Waldemar Ząbek (szef Oddziału Szkolenia w Szefostwie Szkolenia) oraz podpułkownicy: Jacek Dufek (Oddział Organizacji Dowodzenia w A-6), Zbigniew Kłys (szef Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Systemów Teleinformatycznych w POIN), Janusz Koliński (szef Wydziału Topograficznego w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej A-2), Janusz Stąporek (Oddział Wojsk OPL w Szefostwie WOPLiRt) i Paweł Szczukocki (Oddział Organizacyjny Zarządu Zasobów Osobowych A-1), a także majorowie: pilot Andrzej Borowy (oddelegowany z rezerwy kadrowej MON), Marek Kurpis (Oddział Szkolenia SIL w SWL) i Jarosław Medaj (Wydział Uzbrojenia i Sprzętu w Zarządzie A-2).

Odchodzących na emeryturę pożegnali dowódca SP generał broni pilot Lech Majewski, kierownicza kadra DSP, dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej generał dywizji pilot Leszek Cwojdziński i rektor-komendant WSOP generał brygady pilot Jan Rajchel, a także współpracownicy z zarządów i oddziałów.

Generał Majewski wręczył im listy gratulacyjne i upominki, a generałowi Rutkowskiemu przyznany przez ministra kordzik honorowy. Dowódca Sił Powietrznych życzył żegnanym sukcesów na cywilnej drodze życia, zachęcał do pozostania członkami lotniczej rodziny i prosił o przekazanie podziękowań rodzinom za ich wyrozumiałość w towarzyszeniu żołnierskiej karierze mężów i ojców. Szczególnie słowa uznania skierował do generała Rutkowskiego, przedstawiając przebieg jego służby. Przyznał, że Siły Powietrzne tracą utalentowanego pilota, instruktora i dowódcę, ale wychował i wyszkolił on grono następców, którzy będą kontynuowali sprawy prowadzone przez odchodzącego ze służby szefa wojsk lotniczych.

W imieniu kończących służbę za wspólnie spędzone lata podziękował właśnie generał Rutkowski. – W ostatnich latach udało się stworzyć zespół specjalistów, który ustabilizował sytuację w Siłach Powietrznych i zadbał o to, aby funkcjonowały one bezpiecznie. Dziękuję generałowi Majewskiemu oraz wszystkim współpracownikom za to, co udało nam się zrobić. Życzę dalszej bezpiecznej służby.

Po przemówieniach obecni na zbiórce stanęli do „rodzinnego” zdjęcia z kierowniczą kadrą DSP, następnie wpisali się do księgi pamiątkowej dowództwa, po czym nastąpiło osobiste składanie życzeń i podziękowań odchodzącym do rezerwy oficerom.

Źródło: ppłk Artur Goławski/ DSP

PZ

autor zdjęć: Anna Rudnicka

dodaj komentarz

komentarze


Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
 
Pierwsi na oceanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Pierwsza Drużyna” na start
Armia Andersa w operacji „Honker”
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
Krwawa noc pośród puszczy
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
NATO on Northern Track
Pytania o europejską tarczę
Rajd ku czci saperów
W obronie wschodniej flanki NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Memoriał gen. Andersa coraz bliżej
Gry wojenne w szkoleniu
Układ nerwowy Mieczników
I zdobyliśmy!
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Wojna w świętym mieście, epilog
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Polki pobiegły po srebro!
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Polska wiktoria na Monte Cassino
„Ta ziemia do Polski należy…”
Ameryka daje wsparcie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Po przeprawie ruszyli do walki
Bohater odtrącony
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Orzeł dla bohaterów
Pływacy i maratończycy na medal
Wojskowe Oscary przyznane!
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej hełmów dla żołnierzy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Na straży nieba
Śladami ojca
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Abramsy w pętli
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wioślarze i triatlonistka na podium
Flota Bayraktarów w komplecie
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Test współpracy dla bezpieczeństwa
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
Mobilne dowodzenie
Serwis K9 w Polsce
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO