moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Zimnar” na ostatniej prostej

Zimowy Maraton na Raty w Kosowie, Lublińcu, Przasnyszu i Sulechowie powoli zbliża się do końca. „Zimnarowcy” startujący w tych miastach mają już za sobą sześć etapów. O dwa mniej pokonali natomiast biegacze rywalizujący o zwycięstwo w „Zimnarze” w Braniewie.

„Zimnarowcy” na trasie biegu w Sulechowie

W Sulechowie o zwycięstwo na trasie VI etapu „Zimnara” walczyło dziewięcioro zawodników. Dystans 5250 m najszybciej pokonał chor. Karol Cząstka z 11 Batalionu Remontowego z Żagania. Biegł 18 min 39 s. Drugie miejsce zajął szer. Mateusz Dychtoń z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii (19:38), a trzecie Bogumił Gostyński reprezentujący sulechowskie Pogotowie Elektryczne (22:35). Z dwóch startujących w biegu pań lepszą okazała się Anna Maria Włodarczyk z Zielonej Góry (27:10).

Zwycięzcą VI etapu kosowskiego „Zimnara” został po raz piąty st. sierż. Marcin Matusiak. Biegacz z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa 6-kilometrową trasę pokonał w 25 min 6 s. Na mecie wyprzedził o 1 min 10 s por. Adama Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i o 2 min 11 s ppor. Jarosława Michalika z 5 Lpa. Biegacze uzyskali gorsze czasy niż na poprzednim etapie, za to rekordowe wyniki zanotowały panie. – Po raz pierwszy w naszym „Zimnarze” barierę 30 min złamały zawodniczki. Kpt. Paulina Oleśków-Dąbska uzyskała czas 29 min 41 s, a por. mar. Karolina Stochła o 5 s gorszy – mówi por. Adam Białka, organizator Zimowego Maratonu na Raty w bazie wojskowej Camp Bondsteel. Szósty etap ukończyło 10 zawodników.


IV etap Zimowego Maratonu na Raty w Braniewie. Film: chor. Zbigniew Malinowski

W Braniewie 27 zawodników i 11 zawodniczek rywalizowało dopiero po raz czwarty na trasie tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty. Bieg wygrał Maciej Hwedoruk z Miejskiego Ośrodka Sportu Zatoka Braniewo. Na 6-kilometrowej trasie, z metą na terenie 9 Brygady Kawalerii Pancernej, uzyskał czas 21 min 34 s. Kolejne miejsca zajęli: 2. chor. Waldemar Dudek z 9 BKPanc (21:42), 3. ppor. Sławomir Łabuda z 16 Batalionu Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga (21:44), 4. st. kpr. Bartosz Kryske z 9 BKPanc (21:51), 5. Piotr Śliwiak z klubu Gimpas Pasłęk (22:46), 6. st. szer. Piotr Butkiewicz z 9 BKPanc (23:11). Rywalizację pań wygrała Katarzyna Biryło z MOZ Zatoka Braniewo (24:09).

Szósty etap XIII Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu wygrał Krystian Kaczanowski. Zawodnik Wojskowego Klubu Biegacza Meta dystans 6 km przebiegł w 21 min i 54 s. Trzy sekundy stracił do niego Krzysztof Skiba z Mety, a minutę Artur Ociepa z Częstochowy. Bieg pań wygrała Karolina Pilarska, a juniorów młodszych na 2 km Mikołaj Wróblewski (oboje WKB Meta). W zawodach uczestniczyło 71 zawodników. Po sześciu etapach liderem „Zimnara” w Lublińcu jest Krystian Kaczanowski. 36 km przebiegł w 2 godz. 14 min 46 s i o 58 s wyprzedza Krzysztofa Skibę oraz o 2 min 54 s Karola Hucia. W rywalizacji pań prowadzi Dorota Kubisz (2:59:43) przed Agnieszką Pilawską (3:04:54) i Małgorzatą Plutą (3:15:53). W konkurencji juniorów młodszych, z czasem 55 min 19 s, liderem klasyfikacji jest Dominika Drumowicz. O 1 min 59 s wolniej od niej 12 km pokonał Sławomir Bensz, a trzecie miejsce zajmuje Karol Kubisz (58:26). Sześć etapów ukończyło 30 biegaczy, osiem biegaczek oraz siedmioro juniorów młodszych.

Start do VI etapu „Zimnara” w Przasnyszu

Na trasie VI etapu „Zimnara” w Przasnyszu w podetapie wojskowym rywalizowało 24 zawodników, a w cywilnym 25. Piąte zwycięstwo w imprezie zanotował st. szer. Mariusz Tyburski. Na mecie uzyskał czas 27 min 5 s. Drugi był kpt. Krzysztof Śnieżek (27:06), a trzeci plut. Marek Majdowski (28:57). W biegu dla cywilów triumfował Piotr Goś z Przejm (26:13) przed Danielem Mockiem z Dobrzankowa (16:19) i Mariuszem Tyburskim z Pawłowa Kościelnego (27:00). Powrót zimy utrudnił rywalizację na trasie i większość zawodników uzyskała czasy znacznie gorsze niż na poprzednim etapie. – Zaspy, mgła, oblodzona trasa i kilkustopniowy mróz – to zapamiętamy z szóstego etapu. Mgła ograniczała widoczność do 50 m. W takich warunkach sukcesem było odnalezienie właściwej drogi –  mówi organizator zimowego biegania maratonu na raty w Przasnyszu kpt. Wojciech Winnicki.Jak wygląda rywalizacja na trasach Zimowego Maratonu na Raty? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

 

szus

autor zdjęć: arch. kpt. Wojciecha Winnickiego, sierż. Krzysztof Mol

dodaj komentarz

komentarze


Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
 
Szarża „Dragona”
W Italii, za wolność waszą i naszą
Ramię w ramię z aliantami
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Wojna w świętym mieście, część druga
V Korpus z nowym dowódcą
Zachować właściwą kolejność działań
Mundury w linii... produkcyjnej
Kadisz za bohaterów
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Front przy biurku
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
SOR w Legionowie
Zbrodnia made in ZSRS
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
NATO on Northern Track
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Kolejne FlyEle dla wojska
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Barwy walki
Szpej na miarę potrzeb
25 lat w NATO – serwis specjalny
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Rakiety dla Jastrzębi
Czerwone maki: Monte Cassino na dużym ekranie
Odstraszanie i obrona
Święto stołecznego garnizonu
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Znamy zwycięzców „EkstraKLASY Wojskowej”
NATO na północnym szlaku
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Prawda o zbrodni katyńskiej
Zmiany w dodatkach stażowych
Na straży wschodniej flanki NATO
Sprawa katyńska à la española
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojna w świętym mieście, epilog
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Strażacy ruszają do akcji
Sandhurst: końcowe odliczanie
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Przygotowania czas zacząć
Ocalały z transportu do Katynia
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
Operacja „Synteza”, czyli bomby nad Policami
Charge of Dragon
Optyka dla żołnierzy
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Głos z katyńskich mogił

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO