moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Finisz „Zimnara” w Lublińcu

Po raz czwarty najlepszy wynik wśród pań w „Zimnarze” organizowanym w Lublińcu uzyskała Dorota Kubisz. Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta w lublinieckiej imprezie triumfowała również w 2008, 2011 i 2012 roku. W rywalizacji panów po raz drugi najszybciej pokonał maraton Krystian Kaczanowski – zwycięzca „Zimnara” z 2011 roku.


Na trasie VII etapu „Zimnara” w Kosowie.

Triumfator trzynastej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu 42 km 195 m – podzielone na siedem odcinków – przebiegł w 2 godz. 37 min 30 s. „Kaczan” wyprzedził o 54 s kolegę klubowego Krzysztofa Skibę i o 4 min 43 s Karola Hucia z Koszęcina. W rywalizacji pań najlepszy wynik – 3 godz. 30 min 14 s – uzyskała Dorota Kubisz, a w klasyfikacji juniorów młodszych triumfowała Dominika Drumowicz, która 14 km 195 m pokonała w 1 godz. 5 min 48 s.

Siedem etapów „Zimnara” z rzędu zaliczyło 22 zawodników i osiem zawodniczek oraz siedmioro juniorów młodszych. Na mecie siódmego etapu najszybszy był Krzysztof Skiba. Wicelider „Zimnara” o 4 s wyprzedził lidera. Obaj w 13. edycji biegu odnieśli po trzy zwycięstwa etapowe. Trzecie miejsce, z minutą straty do Skiby, zajął dyrektor XIII Zimowego Maratonu na Raty Krzysztof Szwed.

Szósty z rzędu etap Zimowego Maratonu na Raty w Kosowie wygrał st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa. 6-kilometrową trasę VII etapu pokonał w 24 min 40 s. Dwa kolejne miejsca zajęli koledzy Matusiaka z sulechowskiej jednostki: por. Paweł Lewandowski (jego wynik: 26 min 18 s) i ppor. Jarosław Michalik (26,53). Pomysłodawca kosowskiego „Zimnara” por. Adam Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych jako jedyny na siódmym etapie przebiegł dystans 6 km 195 m. – Dla mnie to był ostatni etap „Zimnara” i aby zaliczyć dystans maratonu, miałem dzisiaj trochę dłuższy bieg od pozostałych zawodników – wyjaśnia porucznik. – Biegłem 27 min 26 s. Żałuję, że nie szybciej o 13 s, gdyż wtedy udałoby mi się pokonać cały maraton w 3 godz. 10 min. Ale mam nadzieję, że uda mi się pokonać tę barierę czasową w przyszłorocznym „Zimnarze” – dodaje por. Białka.

Po sześciu etapach Zimowego Maratonu na Raty w Afganistanie liderami rywalizacji są biegacze z Niemiec. Prowadzi „Tom” – z czasem 2 godz. 34 min 46 s – przed „Lukasem” (2:36:18) i organizatorem biegania maratonu na raty w trzech bazach w Afganistanie – Tomaszem Kubiszem z lublinieckiego Wojskowego Klubu Biegacza Meta (2:45:49). Szósty etap „Zimnara” pokonało 25 zawodników. Najlepszy czas – 25 min 45 s – uzyskał „Lukas”. Biegacz z Niemiec wyprzedził swojego rodaka „Toma” o 23 s i Tomasza Kubisza o 1 min 44 s. Kolejne miejsca zajęli: 4. Rafał Stopa (27:44), 5. Mateusz Berliński (27:58), 6. Robert Armata (28:14).

Najlepsi zawodnicy części cywilnej Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu Piotr Goś (nr 13) i Daniel Mocek (nr 2).

Siódmy etap Zimowego Maratonu na Raty w Przasnyszu ukończyło 55 zawodników. Na podetapie wojskowym rywalizowało 35 biegaczy, a cywilnym 20. Po raz szósty zwycięzcą w etapowym biegu dla żołnierzy został st. szer. Mariusz Tyburski. Wygrał z czasem 26 min 32 s. Drugi był kpt. Krzysztof Śnieżek (26:32), trzeci – por. Daniel Kornaus (28:04), czwarty – st. szer. Mariusz Kowalski (29:08), piąty – por. Arkadiusz Narojczyk (29:22), a szósty – ppłk Włodzimierz Puchała (29:31). W biegu dla cywilów triumfował Piotr Goś z miejscowości Przejmy (25:10) przed Danielem Mockiem z Dobrzankowa (25:18) i Mariuszem Tyburskim z Pawłowa Kościelnego (27:11).

Zwycięzcą VII etapu „Zimnara” w Sulechowie został szer. Mateusz Dychtoń z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii, który dystans 5250 m pokonał w 20 min 43 s. Drugiego w klasyfikacji – Bogumiła Gostyńskiego z sulechowskiego Pogotowia Elektrycznego – wyprzedził o 2 min 46 s. Po siedmiu etapach najlepszy wynik na dystansie 36 km 750 uzyskał Dychtoń – 2 godz. 19 min 3 s. W sobotę ostatni etap „Zimnara” w Sulechowie. Zawodnicy pokonają na trasie wytyczonej na terenie 5 Lubuskiego Pułku Artylerii 5445 m. W pierwszej edycji imprezy przynajmniej jej jeden etap ukończyło na razie 21 zawodników.


Jak wygląda rywalizacja na trasach Zimowego Maratonu na Raty? Czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

 
„Zimnar” na ostatniej prostej   W Dobrodzieniu najszybciej zakończyli „Zimnara”
szus

autor zdjęć: por. mar. Karolina Stochła i archiwum kpt. Wojciecha Winnickiego

dodaj komentarz

komentarze


Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
 
Jeśli nie Jastrząb, to…
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak wyszkolić pilota F-16?
Będzie można zostać snajperem lądowym
10 kwietnia 2010 – pamiętamy!
Wojna w świętym mieście, część druga
Wojna w Ukrainie oczami medyków
NATO na północnym szlaku
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
25 lat w NATO – serwis specjalny
V Korpus z nowym dowódcą
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Szpej na miarę potrzeb
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Mundury w linii... produkcyjnej
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Zmiany w dodatkach stażowych
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Optyka dla żołnierzy
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Animus Fortis, czyli mężny duch
Wojskowi medycy ratują i leczą
Zapomniana Legia Cudzoziemska
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Kurs z dzwonem
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Ogień w podziemiu
Wojsko inwestuje w Limanowej
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
Święto wojskowego sportu
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Hiszpański palimpsest
Weterani i bokser „Master”
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Odstraszanie i obrona
Przygotowania czas zacząć
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Rakiety dla Jastrzębi
Zgłoś się na kurs i zostań kapralem!
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Psiakrew, harmata!
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Wojna w świętym mieście, epilog
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Cena wolności
Zwycięstwo pod Racławicami dało Polakom nadzieję

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO