moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Logistyk na medal

Szeregowy Paweł Strykowski jest zawodnikiem, który osiąga sukcesy na europejskiej arenie sportowej. Na co dzień służy w batalionie logistycznym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.


Na początku marca szer. Strykowski wziął udział w zawodach Pucharu Europy Irish Open w kick boxingu w irlandzkim Dublinie. Dzięki ogromowi pracy oraz wyczerpującym treningom zajął na tych prestiżowych zawodach drugie miejsce.

Przygotowania trwały wiele miesięcy. – Każdy tydzień to dla mnie intensywny trening. Trenuję 6 razy w tygodniu, po dwie godziny dziennie. Muszę pracować nad szybkością, zwinnością, wytrzymałością oraz siłą. Jest wiele elementów, które trzeba doskonalić, aby osiągać sukcesy w kick boxingu. Dodatkowo dwa razy do roku, razem z innymi zawodnikami, biorę udział w obozach kondycyjnych– opowiadał zawodnik.

Szer. Paweł Strykowski rozpoczął przygodę ze sportami walki 9 lat temu. Zaczynał od karate, które trenował dla własnej satysfakcji. – Po gali sportu w Międzychodzie doszedłem do wniosku, że chciałbym spróbować swoich sił w zawodach, w kick boxingu. Wiedziałem, że nie będzie łatwo. Musiałem się przestawić na inny sposób walki. Początki były ciężkie, nawet bardzo. Kilka razy koledzy porządnie obili mi głowę – wspomina z uśmiechem.

Ostatnie dwa lata to intensywne treningi w kick boxingu, a efekty ciężkiej pracy to czołowe miejsca na prestiżowych europejskich zawodach. Do najważniejszych osiągnięć sportowych żołnierza należą: 2 miejsce w Pucharze Świata Best Fighter w Rimini w 2012 r., brązowy medal Mistrzostw Polski w formule light contact w 2012 r., zdobycie Pucharu Europy Scandinavian Open w Oslo w październiku 2012 r. oraz wygrany turniej i zdobycie tytułu najlepszego zawodnika w light contact w zawodach Lubusz Open w grudniu 2012 r.


Zwieńczeniem sukcesów szer. Pawła Strykowskiego jest powołanie go od stycznia 2013 r. do kadry narodowej w formule full contact w kategorii wagowej 91 kg. – Moje wysiłki oraz sukcesy, które udało mi się odnieść sprawiły, że zostałem zauważony przez trenerów kadry narodowej – skromnie przyznaje Strykowski. Obecnie zawodnik przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Polski, zawodów Pucharu Świata, które będą rozegrane w maju we Włoszech oraz do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Turcji na przełomie listopada i grudnia.

Na co dzień żołnierz mieszka w Świebodzinie i to właśnie w tamtejszym klubie ATOM Świebodzin trenuje pod okiem Tomasza Antropika. Na zawodach reprezentuje barwy poznańskiego Czerwonego Smoka. Tam zajmują się nim wybitni trenerzy Wojciech Kierstein oraz Radosław Laskowski, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej. – Wszyscy moi trenerzy są ze sobą na tzw. krótkich łączach. Znają się, potrafią się porozumieć w kwestii moich treningów, co skutkuje wzrostem mojej formy– docenia pracę swoich trenerów zawodnik.

Co ważne, żołnierzowi udaje się łączyć pasję, jaką jest sport oraz służbę wojskową. – Moi przełożeni nigdy nie utrudniali mi udziału w zawodach. Zawsze mogłem liczyć na przychylność z ich strony – opowiada. – Mam zamiar dalej rozwijać się nie tylko sportowo, ale też służbowo. Chciałbym dostać się do szkoły podoficerskiej. Po zakończeniu studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo narodowe, mam zamiar zrobić magisterkę. A potem? Może szkoła oficerska? – snuje ambitne plany waleczny zawodnik.

Przed sportowcem intensywny rok. Czas wzmożonego wysiłku i wielu treningów, które mogą zaowocować upragnionym medalem Mistrzostw Świata.

Źródło: por. Martyna Fedro-Samojedny

 

PZ

autor zdjęć: Carl Celius, archiwum prywatne szer. Pawła Strykowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Jeśli nie Jastrząb, to…
 
Wojna w świętym mieście, część trzecia
Wojna w świętym mieście, część pierwsza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Przygotowania czas zacząć
25 lat w NATO – serwis specjalny
Hiszpański palimpsest
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
W Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Zwycięstwo pod Racławicami dało Polakom nadzieję
10 kwietnia 2010 – pamiętamy!
Szpej na miarę potrzeb
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Mundury w linii... produkcyjnej
Mjr rez. Arkadiusz Kups: walka to nie sport
V Korpus z nowym dowódcą
Zgłoś się na kurs i zostań kapralem!
Święto wojskowego sportu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Optyka dla żołnierzy
NATO na północnym szlaku
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Zapomniana Legia Cudzoziemska
Kolejni Ukraińcy gotowi do walki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiany w dodatkach stażowych
Byk i lew, czyli hiszpańsko-brytyjska światowa corrida
Stoltenberg: NATO cieszy się społecznym poparciem
Odstraszanie i obrona
Inwestycje w bezpieczeństwo granicy
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Wojna w świętym mieście, część druga
Jak wyszkolić pilota F-16?
Psiakrew, harmata!
Choć odeszli, trwają w naszych myślach
Rakiety dla Jastrzębi
Cena wolności
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Prezydent Andrzej Duda w Forcie Stewart
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Animus Fortis, czyli mężny duch
Sportowcy podsumowali 2023 rok. Teraz czas na igrzyska olimpijskie
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Kurs z dzwonem
Ogień w podziemiu
Wojna w świętym mieście, epilog
Centrum szkolenia dla żołnierzy WOC-u
Wojsko inwestuje w Limanowej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Wojna w Ukrainie oczami medyków
Będzie można zostać snajperem lądowym
Weterani i bokser „Master”
Wojskowi medycy ratują i leczą
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO