moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Student WAT wicemistrzem świata

Piotr Jabłoński, zawodnik Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Wojskowej Akademii Technicznej i student tej warszawskiej uczelni zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów do lat 23 w trójboju siłowym klasycznym. Polak rywalizował w kategorii wagowej 83 kg. Turniej odbył się w Suzdal w Rosji.

Medaliści w kategorii wagowej 83 kg, od lewej: srebrny medalista Piotr Jabłoński (uzyskał wynik 665,0 kg), złoty - reprezentant Kazachstanu Nikołaj Zemstow (695,0) i brązowy - Kanadyjczyk Lutz Connor (663,0).

Mistrzostwa w trójboju siłowym klasycznym zorganizowano po raz pierwszy w historii. Piotr Jabłoński uzyskał w trójboju wynik 665 kg. W poszczególnych konkurencjach zanotował następujące rezultaty: w przysiadzie ze sztangą – 230 kg, w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej – 182,5 kg oraz w martwym ciągu – 252,5 kg. Niespełna dwudziestodwuletni student trzeciego roku Wydziału Nowych Technologii i Chemii był także przez chwilę rekordzistą świata w wyciskaniu. – Szkoda, że 15 minut po mojej próbie, Kanadyjczyk w ostatnim podejściu pobił mój wynik o pół kilograma – mówi wicemistrz świata. – Rywal z Kanady jest jednak o rok ode mnie starszy i nie będzie mógł w przyszłym roku rywalizować w tej kategorii. Mam więc czas na odebranie mu rekordu – dodaje.

Piotr Jabłoński jest również aktualnym mistrzem Polski juniorów do lat 23 i seniorów oraz akademickim mistrzem Warszawy i Mazowsza. Ciężary dźwiga od blisko sześciu lat. – Na siłownię zacząłem chodzić w 2007 roku, ale trójbojem siłowym zająłem się, gdy zostałem studentem WAT – mówi Piotr Jabłoński . – Trener Waldemar Stangret przyjął mnie do sekcji, gdyż miałem dobre wyniki w wyciskaniu. W dwóch pozostałych konkurencjach trójboju wszystkiego musiałem się uczyć od początku, ale jak widać, przez te trzy lata coś udało mi się wywalczyć – dodaje zawodnik KU AZS WAT.


Jak sam przyznaje, na razie nie jest mu trudno łączyć naukę ze sportem. – Do tej pory wszystko zaliczyłem „na czysto”. W tym semestrze mam jednak trochę zaległości w związku z przygotowaniami do mistrzostw świata. Trenowałem bowiem cztery razy w tygodniu po dwie–trzy godziny – przyznaje wicemistrz świata. – Moja sportowa pasja spotyka się jednak z dużą wyrozumiałością na uczelni. Nie mam żadnych problemów z usprawiedliwianiem nieobecności z powodu startów w zawodach czy zaliczaniem kolokwiów w późniejszych terminach – dodaje student.

– Nie mieliśmy pełnego rozeznania na co stać światową czołówkę. Liczyliśmy po cichu na medal, bo nasz zawodnik uzyskiwał dobre rezultaty. Ale prawdę mówiąc, tytułem wicemistrzowskim sprawił mi miłą niespodziankę – mówi ppłk w st. spocz. Andrzej Wierniuk, prezes Klubu Uczelnianego AZS WAT. – Piotr podchodzi do sportu z olbrzymią pasją. Oprócz obowiązkowych treningów dodatkowo sam przychodzi na zajęcia, aby realizować założenia trenera – mówi prezes.

Mjr rez. Waldemar Stangret liczył na dobry występ swojego podopiecznego. – W zeszłym roku czołówka światowa rywalizowała w zawodach o Puchar Świata. Ten sport jest w pewnym sensie przewidywalny. Znamy rekordowe osiągnięcia zawodników i wiadomo, czego się można po nich spodziewać. Zawsze się zdarzają jakieś niespodzianki, ale tak po cichu liczyliśmy na medal, może niekoniecznie złoty – twierdzi trener, pod którego okiem szkoli się obecnie jedenastu zawodników i jedna zawodniczka – pchor. Magdalena Domaradzka, która jest aktualną mistrzynią Polski juniorek do lat 23.

szus

autor zdjęć: Arkadiusz Znojek

dodaj komentarz

komentarze


Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
 
Sandhurst: końcowe odliczanie
Wojna w świętym mieście, część druga
Szarża „Dragona”
Barwy walki
Aleksandra Mirosław – znów była najszybsza!
Na straży wschodniej flanki NATO
Koreańska firma planuje inwestycje w Polsce
Cyberprzestrzeń na pierwszej linii
W Rumunii powstanie największa europejska baza NATO
Szpej na miarę potrzeb
Prawda o zbrodni katyńskiej
Potężny atak rakietowy na Ukrainę
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi w crossie
Zachować właściwą kolejność działań
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Front przy biurku
Kosiniak-Kamysz o zakupach koreańskiego uzbrojenia
Głos z katyńskich mogił
Charge of Dragon
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Kolejne FlyEle dla wojska
Sprawa katyńska à la española
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Święto stołecznego garnizonu
Polak kandydatem na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego UE
Wojna w świętym mieście, epilog
Jakie wyzwania czekają wojskową służbę zdrowia?
Rakiety dla Jastrzębi
Tusk i Szmyhal: Mamy wspólne wartości
W Brukseli o wsparciu dla Ukrainy
Optyka dla żołnierzy
Wojna w świętym mieście, część trzecia
NATO zwiększy pomoc dla Ukrainy
Strażacy ruszają do akcji
WIM: nowoczesna klinika ginekologii otwarta
Strategiczna rywalizacja. Związek Sowiecki/ Rosja a NATO
25 lat w NATO – serwis specjalny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marcin Gortat z wizytą u sojuszników
Żołnierze-sportowcy CWZS-u z medalami w trzech broniach
Puchar księżniczki Zofii dla żeglarza CWZS-u
Rozpoznać, strzelić, zniknąć
V Korpus z nowym dowódcą
Ramię w ramię z aliantami
Przygotowania czas zacząć
Wojna w Ukrainie oczami medyków
NATO na północnym szlaku
Zmiany w dodatkach stażowych
Mundury w linii... produkcyjnej
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Gen. Kukuła: Trwa przegląd procedur bezpieczeństwa dotyczących szkolenia
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wieczna pamięć ofiarom zbrodni katyńskiej!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO on Northern Track
SOR w Legionowie
Bezpieczeństwo ważniejsze dla młodych niż rozrywka
Zbrodnia made in ZSRS
Ocalały z transportu do Katynia
Kadisz za bohaterów
Odstraszanie i obrona

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO