moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Koniec misji Orlika

31 sierpnia skończy się polski dyżur na bałtyckim niebie. PKW Orlik przekaże prowadzenie operacji Air Policing czeskim Siłom Powietrznym. Polskie myśliwce MiG-29 nadzorowały przestrzeń powietrzną nad Estonią, Litwą i Łotwą od 27 kwietnia.

NATO-wska misja o kryptonimie Air Policing na niebie Państw Bałtyckich pełniona jest od 29 marca 2004 r. w 3-miesięcznych, a od 31 marca 2006 roku 4-miesięcznych zmianach. Dotychczas w misji uczestniczyły siły z 14 państw Sojuszu. Polski kontyngent już czwarty raz pełni sojuszniczą straż.
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO